Zegarek dla pilota. Przegląd propozycji

Porady

Zegarek dla pilota. Przegląd propozycji

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

28 lipca 2018

XX wiek sprzyjał rozwojowi technologii, niezależnie od jej kategorii. Elementem sprzyjającym tym właśnie zmianom jest właśnie zegarek. Gdy pojawił się on na nadgarstkach, stał się on dodatkiem niezbędnym to dalszych zmian w wielu dziedzinach. Tak było w przypadku żeglarstwa (wprowadzenie barometrów), jak i w lotnictwie. Czym zaskoczyć mogą nas zegarki dla pilotów?

Rozbudowane funkcje zegarków dla pilotów

Producenci zegarków prześcigali się w nowych pomysłach, które ułatwią życie każdego pilota, jednak ich klientami byli również zwykli ludzie. Tak właśnie powstawały urządzenia typu aviator do codziennego użytku, wyposażone w wiele dotąd niespotykanych elementów.

Zegarki lotnicze to specjalistyczne dodatki, które posiadają szereg dodatkowych funkcji. Wśród tych najważniejszych jest : duża koperta (wskazania mają być czytelne dla pilota), ciemna tarcza, powłoka luminescencyjna na wskazówkach i indeksach, duża koronka, skórzany, wytrzymały pasek, stoper, a często również wbudowany GPS.

Propozycje zegarków dla pilotów

Wśród naszej oferty znajduje się wiele zegarków dla pilotów. Jednym z producentów klasycznych zegarków tego typu jest marka Laco. Firma powstała w 1925 roku w Niemczech w jednym celu – by tworzyć zegarki dla Luftwaffe. Marka działa do dziś i nadal specjalizuje się w produkcji tego typu aviatorów. Wiele z zegarków tej marki swoim wyglądem przypominają te sprzed lat i dumnie prezentują się na nadgarstku jego właściciela. Warto wspomnieć tu o serii Chronograf, której modele wyposażone są w analogowy stoper - chronograf, a także seria Flieger, która zachwyca swoim klasycznym wyglądem.

Kolejną propozycją jest rosyjska marka Aviator. Zegarki tej marki oprócz designu nawiązującego do lotnictwa, posiadają również wiele przydatnych dodatków, dlatego szybko zostały one docenione przez rosyjskich lotników. Produkty marki Aviator pokochają nie tylko fani podniebnych wrażeń, ale również wielbiciele eleganckich modeli.

Zegarek dla pilota

Klasyczną propozycją zegarków typu aviator jest również marka Zeppelin. Sama nazwa pochodzi od Ferdinanda Grafa von Zeppelina, pioniera niemieckiej aeronautyki i jednocześnie konstruktora słynnych i stale obecnych w popkulturze sterowców. To on stworzył sterowiec, który stał się późniejszym logiem tej marki. Zeppelin, wzorują się na tradycyjnej myśli lotniczej, tworzy modele, które zachwycają jakością wykonania, najlepszym wyposażeniem oraz ponadczasowym wzornictwem. Do najpopularniejszych serii niemieckiej marki należą: Zeppelin 100 Jahre, Zeppelin Flatline, Zeppelin Nordstern, Zeppalin LZ129 Hindenburg i Zeppelin LZ127 Graf. Już teraz wybierz ten, który pasuje do Ciebie najlepiej!

Zegarek dla pilota - profesjonalny dodatek

Jest to tylko część marek, które produkują tak wyjątkowe modele, jakimi są zegarki lotnicze. W swojej ofercie mamy również produkty takich producentów jak Glycine, Iron Annie, Junkers, Junghans, czy Szturmanskie. Jesteśmy przekonani, że wśród szerokiej oferty naszego sklepu znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.