Zegarki Maserati – czy warto inwestować w zegarki inspirowane motoryzacją?

Maserati

Zegarki Maserati – czy warto inwestować w zegarki inspirowane motoryzacją?

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

27 maja 2019

Wielu mężczyzn decyduje się na wybór zegarka zgodnie z poradami pracowników sklepów lub po przeczytaniu opinii w internecie – zwykle wybór pada na zegarki casualowe, sportowe lub eleganckie. Jednak niektórzy mężczyźni wybierają zegarki, które służą do podkreślenia ich pasji, którą są samochody i szeroko pojęta motoryzacja – świetnym przykładem są zegarki Maserati, inspirowane ekskluzywnymi włoskimi autami.

 

Włoski sznyt w sportowych zegarkach Maserati

Zegarki Maserati to jedne z najciekawszych włoskich zegarków inspirowanych autami. Tuż obok zegarków Ferrari zajmują miejsce wśród najchętniej wybieranych modeli tego typu, a unikalny design każdego z nich bezpośrednio nawiązuje do tych pięknych i niezwykle szybkich aut. Wystarczy spojrzeć tylko na niektóre z modeli zegarków, by na pierwszy rzut oka dostrzec nawiązania do niektórych elementów samochodów Maserati.

 

Samochód, który inspirował zegarki Maserati

 

Początki marki - jak powstawała marka zegarków Maserati?

Marka Maserati została założona we Włoszech w 1914 roki, gdy klan Maseratich, bracia Alfieri, Bindo, Ettore, Ernesto i Carlo, założyli warsztat samochodowy, w którym konstruowali samochody wyścigowe dla innych marek. W 1926 roku zdecydowali, że będą produkować własne auta – okazało się, że bracia przejawiają niezwykły talent do konstruowania nowatorskich samochodów, ponieważ w tym samym roku Alfieri Maserati wygrał sycylijski wyścig Targa Florio w aucie, które z braćmi skonstruował. Był to początek rewolucji, jaką przynieść miały te niezwykłe samochody.

 

Pierwszy samochód Maserati

 

Dlaczego warto wybrać męski zegarek Maserati Sorpasso?

Zegarki Maserati w rewelacyjny sposób podkreślają charakterystyczne cechy aut, którym zawdzięczają swoją nazwę. Jednym z najważniejszych przykładów jest zegarek Maserati Sorpasso, na którego tarczy znajdują się trzy charakterystyczne otwory nawiewne, jakie można znaleźć w każdym z samochodów tej marki. To oczywiście tylko jedno z nawiązań – w każdym zegarku można znaleźć, co oczywiste, logo producenta, a to już wystarczy, by zaznaczyć swoje przywiązanie do tak pięknych aut.

 

Zegarek Maserati Corsa i piękne samochody

Innym, równie dobrym przykładem, może być zegarek Maserati Corsa. Tarcza tego zegarka została zaprojektowana tak, aby jak najlepiej oddawać wygląd prędkościomierza spotykanego w samochodach Maserati. Umieszczony na tarczy dodatkowy chronograf świetnie imituje pozostałe elementy deski rozdzielczej auta. Zegarki Maserati to doskonała okazja na pokazanie własnych pasji – zainteresowania motoryzacją i sportowymi autami. Wybierając taki model możesz być pewien, że w rewelacyjny sposób podkreślisz swój indywidualny, męski styl i dołączysz do elitarnego grona miłośników sportowych aut. Wybierz zegarki Maserati już teraz i przekonaj się o ich wysokiej jakości i sportowych nawiązaniach.

 

Legenda motoryzacji powraca

Marka Maserati ma też wyjątkową propozycję dla wymagających mężczyzn. Kolekcja Legend to limitowana seria zegarków, która nawiązuje do historii wyścigów i sukcesów bolidów włoskiej marki. Design modelu R8871638002 wyraźnie nawiązuje do motoryzacji. Specjalny model wyprodukowany jedynie w ilości 1939 sztuk powstał dla uczczenia legendarnego samochodu wyścigowego Maserati 8CTF. Co to za samochód? Absolutnie niepowtarzalny - zapisał się w historii wraz z kierującym nim Wilburem Shaw jako dwukrotny zwycięzca jednego z najbardziej znanych wyścigów samochodowych na świecie - Indianapolis 500.

Motoryzacyjna tradycja zegarków Maserati

Sam zegarek to włoski design i funkcjonalność w najlepszym wydaniu. Szczególnie wyróżnia się burgundowy cyferblat, na którym umieszczono kontrastujące subtarcze chronografu, oraz ozdobny, perforowany pasek wykonany ze skóry naturalnej. Każdy detal nadaje subtelnego sportowego charakteru. Do zegarka dołączany jest dodatkowo brelok z grawerowanym logiem Trydentu. Całość pakowana jest w specjalne, ozdobne pudełko. Gratka dla kolekcjonerów!


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.