Zegarki podobne do Zeppelin

Zeppelin

Zegarki podobne do Zeppelin

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

02 listopada 2023

Wiele zegarków w stylu vintage skupia się wokół przełomu XIX i XX wieku, gdy niemal każdy przedmiot użytkowy był produkowany z zachowaniem wszelkich walorów estetycznych i pieczołowicie ozdabiany. Taką stylistykę przedstawiają zegarki Zeppelin. Jakie inne zegarki podobne do Zeppelin można znaleźć?

 
 

Zegarki podobne do Zeppelin – postaw na zegarki vintage

Zegarki Zeppelin to przede wszystkim stylistyka skupiająca się na ozdabianiu modeli tarczami lub wskazówkami nawiązującymi do sterowców - stąd przede wszystkim czernie i beże. W podobny sposób działają zegarki Junkers, które mają nawiązywać do zegarków z kokpitów dawnych samolotów myśliwskich. Dzięki temu przenoszą użytkownika w czasy świetnego designu z lat 30. Inną marką, nieco różniącą się od Zeppelin, może być Carl von Zeyten - modele tego producenta nawiązują bezpośrednio do stylistyki z czasów "belle epoque". Rozwiązania w postaci zdobionych wskazówek, przypominających rozwijające się rośliny, a także estetycznie dopracowany każdy widoczny element zegarka to wizytówka marki i cecha, która sprawia, że każdy z tych zegarków staje się obiektem pożądania miłośników pięknie wykonanych przedmiotów - zupełnie jak we wszystkich zegarkach podobnych do Zeppelin.

 

Zegarek Zeppelin na szarym tle

 

Iron Annie – klasyczne zegarki w lotniczym stylu

Poszukując zegarków podobnych do Zeppelina, warto skierować wzrok w stronę marki Iron Annie. Podobieństwo widać w designie, jak i nawiązując do lotnictwa. Zacznijmy od nazwy, która związana jest z samolotem Junkers JU52, pieszczotliwie nazywanym przez amerykańskie wojska: Iron Annie. Obie marki mają niemieckie pochodzenie, które jest gwarancją najwyższej jakości i precyzji wykonania. Zegarki Zeppelin tak samo, jak Iron Annie, tworzone są w duchu Bauhaus. Wyróżnia je minimalizm i harmonijne proste formy. Istotne są szczegóły i precyzja wykonania. Zegarmistrzowie pracujący nad tego typu zegarkami posiadają ogromne doświadczenie. Jeśli doceniasz zegarki w stylu lotniczym i cenisz niemieckie rzemiosło, z pewnością przypadną ci do gustu propozycję od tej młodej, lecz prężnie rozwijającej się marki.

 

zegarek Iron Annie 5086-2 leżący na  drewnianym stole

 

Sternglas – minimalistyczne zegarki w najlepszym wydaniu

Kolejną marką, której zegarki są nieco podobne do Zeppelina jest Sternglas. Brand powstał w 2016 roku. Ideą twórców było tworzenie zegarków minimalistycznych, jakościowych i przystępnych cenowo. Każdy model tworzony jest w duchu Bauhaus. Portfolio marki jest dość bogate, dla poszukiwaczy klasyki stworzono ascetyczną wręcz kolekcję Asthet. Druga na liście jest linia Hamburg, wzbogacona o wiele interesujących komplikacji. Seria Berlin to hołd oddany stolicy kraju, co ją wyróżnia? Na pewno indeksy, które zostały wzbogacone o liczby arabskie, jak i dodatkowy datownik. Marka nie zapomina o kobitach, dla nich stworzyła serię Naos XS.

 

zegarek Sternglas i dodatkowy żółty pasek leżące na jasnej skale

 

Junkers – niezwykły design i niemiecka precyzja

Ostatnia na naszej liście, jest wspomniana już wcześniej niemiecka marka Junkers. Jej powstanie datuje się na rok 1895, a jej twórcą był Hugo Junkers. Początkowo projektowano samoloty korę w latach 20. i 30. XX wieku cieszyły się niesłabnącą popularnością. Kiedy powstał pierwszy zegarek Junkers? Pierwsze modele ujrzały światło dzienne w 2003 roku. Co ciekawe za projektem pierwszego zegarka stoi wnuk Hugo niejaki Bernard Junkers. Podobnie jak Zeppelin zegarki Junkers zachowują duch stylu Bauhaus. Zegarki cechuje wysoka jakość wykonania i detale, które jednoznacznie nawiązują do lotniczych korzeni.

 

alternatywa dla zegarków Zeppelin Junkers

 

Zeppelin. Zegarki pełne inspiracji

Poszukując zegarków, które nawiązują do kultowych modeli od marki Zeppelin, możliwości masz naprawdę sporo. Co ciekawe wszystkie marki, pochodzą Niemiec, bo to właśnie tam styl Bauhaus rozwijał się najprężniej. Każda ze wskazanych firm produkuje zegarki niezwykle precyzyjne i najwyższej jakości. Masz wątpliwość, który model a może którą markę wybrać. Koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.