Meccaniche Veneziane zmienia się w Venezianico

W ramach globalnego rebrandingu, dawna marka Meccaniche Veneziane zmienia swoją nazwę na Venezianico. Nowa nazwa nawiązuje w bezpośredni sposób do Wenecji, miejsca inspiracji dla samej marki, oraz przyrostka "-ico", który w łacinie oznacza "jakość bycia".

Nowe zegarki marki Venezianico to odświeżone modele popularnych serii Nereide, Redentore i Arsenale - z odmienionym logotypem i nowymi wariantami kolorystycznymi.

rebranding venezianico

Venezianico to niezmieniona jakość automatycznych mechanizmów, opracowanych specjalnie dla włoskiej marki wraz z Seiko, oraz najwyższej jakości materiały użyte do stworzenia kopert, bransolet, pasków skórzanych czy ceramicznych bezeli w wybranych modelach.

Sprawdź już teraz dostępne modele zegarków automatycznych Venezianico w oficjalnej polskiej dystrybucji.

Prestiżowe zegarki Meccaniche Veneziane to zręczne połączenie najwyższej jakości mechanizmów oraz słynnej na całym świecie myśli i zmysłu do projektowania pięknych, ponadczasowych i pożądanych przedmiotów.

czytaj dalej

Zegarki Meccaniche Veneziane

Meccaniche Veneziane to młoda marka, która istnieje na rynku dopiero od roku 2017. Nie brakuje jej jednak ambicji w produkcji zegarków ponadczasowych. Włosi są prekursorami w produkcji modeli o odważnym designie, klasycznym wykończeniu oraz najnowszej technologii. Znajdują szczególne uznanie wśród osób bawiących się modą, ceniących ponadczasowe piękno oraz włoski szyk.

Meccaniche Veneziane - historia marki

Wenecja to miejsce wyjątkowe. Właśnie w tym włoskim mieście stanął pierwszy zegar miejski, który cieszy oko mieszkańców już od XIV wieku. Przez wieki nie zrezygnowano z tradycji tworzenia zegarków i to w Wenecji powstała pierwsza tego typu fabryka w 1877 roku. Niestety nieodwracalny kryzys znacznie nadszarpnął stabilność ekonomiczną, co oznaczało zamknięcie manufaktury, która przez lata przynosiła sławę i innowacje. Meccaniche Veneziane to marka, która powstała, by wskrzesić utraconą a znakomitą tradycję miasta, unowocześnioną stylem XXI wieku. Firma powstała w 2017 jako startup dwóch fascynatów kunsztu zegarmistrzowskiego. Już w tym samym roku Meccaniche Veneziane otrzymała status innowacyjnego startupu od Izby Handlowej w Wenecji. Od tego czasu marka pomnaża swoje możliwości i zwiększa dystrybucję o kolejne państwa, między innymi w USA, Chinach, Japonii, Rosji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej.

Zegarki Meccaniche Veneziane - krok w stronę nowoczesności

Współczesne społeczeństwo ulega ciągłej ewolucji. Meccaniche Veneziane tworzy precyzyjne i najnowocześniejsze produkty, które będą towarzyszyły nam zawsze. Firma chce tworzyć zegarki, które od swojego właściciela nie będą wymagały niczego, prócz noszenia. Produkty tej marki nie będą wymagały żadnych aktualizacji systemu lub ładowania baterii.

Meccaniche Veneziane - bo kluczem jest przywiązanie do najmniejszego detalu

Meccaniche Veneziane to doskonały przykład połączenia szwajcarskiej precyzji oraz włoskiego designu. Firma dostarcza zegarki wyposażone w szwajcarskie mechanizmy, które zaprojektowane są we Włoszech. Dzięki temu zegarki tej marki wyróżniają się innowacyjnością oraz przywiązaniem do detali, aby tworzyć zegarki ekskluzywne. Metalowe detale w produktach tej marki pochodzą z jednej z najstarszych weneckich odlewni, Bertoldini e Torre, która wyróżnia się ponad 400-letnią historią. Zegarki wyposażone są w skórzane paski najwyższej jakości Made in Italy, które nadają zegarkom ponadczasowy charakter.

Zegarki Meccaniche Veneziane - przegląd propozycji

Zegarki Meccaniche Veneziane charakteryzują się ponadczasowym designem. Produkty tej marki są jednak na tyle zróżnicowane, że każdy z Panów znajdzie zegarek idealny na jego potrzeby. Kolekcja Arsenale jest doskonałą propozycją dla fanów militariów. To eleganckie zegarki, w których dominują odcienie czerni oraz brązu. Model posiada ryflowaną tarczę, która doskonale komponuje się z kopertą. Cyferblat w kolorze czarnym podkreślony został białymi, okrągłymi indeksami godzinowymi. Co jest wyjątkowego w tej serii? Skórzany pasek, którego nie ma żadna inna marka. Jest on fabrycznie podniszczony niczym stary wojskowy pas. Efekt jaki uzyskali konstruktorzy tej serii jest fenomenalny.

Kolejną unikatową serią tej firmy jest kolekcja Nereide. Nazwa zegarka jest hołdem dla weneckiego okrętu podwodnego Nereide, stworzonego na potrzeby Royal Navy podczas I wojny światowej. Koperta zegarka została ręcznie szczotkowana, co daje bardzo klasyczny i elegancki wygląd. Cyferblat w tych modelach są utrzymane w klasycznych barwach, na których bardzo dobrze wydać indeksy godzinowe. Pasek wykonany został z klasycznego zamszu, które w piękny sposób uzupełniają cały zegarek. Jest to prosty i jednocześnie elegancki ukłon w stronę zegarka nurkowego w stylu vintage.

Już dziś odwiedź nasz sklep stacjonarny lub stronę internetową i dostosuj zegarek do Twojego indywidualnego stylu. Zegarki Meccaniche Veneziane – w Warszawie znajdziesz w najlepszych cenach!

Sklep z zegarkami Meccaniche Veneziane w Warszawie

Meccaniche Veneziane to niepodważalny styl i jakość produktów. Nie czekaj, aż ktoś Cię ubiegnie i wybierz swój wymarzony model tej marki. Jeszcze dziś odwiedź nasz sklep lub stronę internetową Zegarownia.pl i sprawdź zegarki Meccaniche Veneziane. W Warszawie znajdziesz zegarki tej marki w najlepszych cenach.

Oficjalny sprzedawca Meccaniche Veneziane - Autoryzowany Sklep - Dystrybutor

Sklep Zegarownia jest autoryzowanym sprzedawcą marki Meccaniche Veneziane. Odwiedź nasz sklep stacjonarnym lub internetowy, w którym wybierzesz model dostosowany do twoich indywidualnych potrzeb. Zegarki Meccaniche Veneziane – w Warszawie znajdziesz w najlepszych cenach!