Andrzej Bargiel testował nowe Suunto 9 na K2

Człowiek, który potrafi pięć razy w ciągu jednego dnia wbiec na Kasprowy Wierch. Mężczyzna, którego znajomi zastanawiają się, czy uda mu się zjawić na własnych urodzinach. Ktoś, komu granice i sportowe cele wyznacza jedynie jego własna wyobraźnia, a z drugiej strony zwykły chłopak, który w wolnych chwilach chwyta za widły i pomaga zbierać słomę w rodzinnym gospodarstwie. Kiedy dla innych celem i marzeniem jest dotarcie do wierzchołka góry, on woli z tych samych szczytów zjeżdżać. Andrzej Bargiel. Skialpinista, pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z drugiej góry świata – K2.

Niezwykłe spotkanie

W miniony poniedziałek elewacja Tauron Areny Kraków przybrała nietypowy wygląd. Pojawiła się na niej twarz wspomnianego wyżej sportowca. Marki Salomon i Suunto w krakowskiej hali zorganizowały spotkanie z tym niezwykłym narciarzem ekstremalnym. Byliśmy tam i my. W rozmowie z Tomaszem Zimochem Andrzej Bargiel opowiedział m.in. o tym, jak się czuje człowiek, który zjechał na nartach z drugiej góry świata oraz o swoich planach na kolejny górski sezon. Dał również odpowiedź na pytanie, dlaczego Coca-Cola jest w Himalajach tak cenną zdobyczą. Cała rozmowa była na żywo transmitowana na fanpage’ach obu sportowych marek, lecz jeśli nie mogliście oglądać streamu w poniedziałkowy wieczór, polecamy obejrzeć nagranie. Jeśli chcecie wiedzieć, jak Andrzej Bargiel spędzał swoje trzydzieste urodziny, co zwykle je w najwyższych górach i co robi ze sprzętem po zakończonej wyprawie, nie możecie tego przegapić!

Tauron Arena podczas spotkania z Andrzejem Bargielem

Co Andrzej Bargiel sądzi o zegarkach Suunto?

Podczas spotkania w Tauron Arenie Kraków, na nadgarstku narciarza można było dostrzec najnowszy model zegarka fińskiego producenta sportowych smartwatchy - Suunto 9 Baro Black. Andrzej Bargiel był jednym z pierwszych testujących nowy produkt i to od razu w naprawdę ekstremalnych warunkach, bo na zboczach kapryśnej jeśli chodzi o pogodę K2. Jak Suunto sprawdza się w górach wysokich i po co alpiniście smartwatch? Ambasador marki na takie pytanie odpowiedział żartem, że nawet w najbardziej surowych i ciężkich warunkach obozów przejściowych nie traci poczucia czasu i zawsze wie, która jest godzina.

Odporność na niskie temperatury i dużą wilgotność to jednak oczywiście nie jedyne zalety tego typu sprzętu. Suunto 9 poda dokładne dane dotyczące wysokości, na jakiej znajduje się wspinacz, zmierzy mu puls, dostarczy informacje na temat aktualnego ciśnienia i warunków atmosferycznych, a nawet przedstawi prognozę pogody wraz z prawdopodobnymi trendami. Dodatkowo, dzięki innowacyjnej technologii Fusedtrack™ działanie zegarka w czasie treningu z włączonym GPSem zostało znacznie wydłużone i zoptymalizowane. Zupełnie jak loty drona, który śledził postępy Andrzeja Bargiela w drodze na szczyt K2 i który doleciał za nim aż na sam wierzchołek.

Andrzej Bargiel z zegarkiem Suunto 9

Czy Andrzej Bargiel zdobędzie K2 zimą?

Pytany o kolejne plany, Andrzej Bargiel odpowiedział, że oczywiście, już ma je w głowie. Czy jako najjaśniejsza gwiazda mijającego sportowego roku, jeden z głównych kandydatów do tytułu „Sportowca Roku”, zatańczy w kolejnej edycji „Tańca z Gwiazdami”? To pytanie, zadane przez prowadzącego spotkanie w Tauron Arenie Tomasza Zimocha, skialpinista skwitował śmiechem i zdecydowanym zaprzeczeniem.

Raczej mało entuzjastycznie odniósł się też do innych pogłosek, o tym, jakoby razem z Adamem Bieleckim, jednym z najlepszych obecnie himalaistów w Polsce i na świecie, miał być kandydatem do ataku szczytowego w czasie kolejnej próby zdobycia K2 zimą. Warto przypomnieć, że na początku roku miała miejsce taka próba. Miłośnicy marki Suunto z pewnością pamiętają, że fiński producent sportowych smartwatchy był jednym ze sponsorów tej wyprawy. Śledziliśmy zmagania Polaków z zapartym tchem.

Andrzej Bargiel na spotkaniu w Tauron Arenie

Andrzej Bargiel jednak nie jest przekonany, że chce wracać na K2. Dużo bardziej nęcący wydaje mu się cel wyprawy, w której czegoś niemożliwego mógłby dokonać wespół z braćmi. Zjechanie z ośmiotysięcznika wraz ze starszym bratem Grzegorzem i młodszym Bartłomiejem z pewnością sprawiłoby, że „Bargiel Brothers” zapisaliby się w historii. Czy jednak na tym im właśnie najbardziej zależy? Raczej nie, bo najważniejsza pozostaje pasja, z której czerpią radość i satysfakcję, jak mówił na spotkaniu sam Andrzej Bargiel. Zgodnie z hasłem marek Suunto i Salomon – przy/emierzaj – warto być aktywnym. Celem nie zawsze muszą być najwyższe góry świata, a po prostu szczyty własnych możliwości!

Wszystkich entuzjastów marki Suunto zapraszamy do dołączenia do naszej grupy na facebooku – Strefa Suunto. Znajdziecie tam najnowsze informacje dotyczące produktów fińskiego producenta, opinie, recenzje. To miejsce, gdzie użytkownicy zegarków Suunto dzielą się doświadczeniami i które pokaże ci, jakie możliwości oferują te smartwatche. Docenili je najlepsi, doceń i ty – dołącz do naszej grupy już dziś!

średnia ocena: 5.0