Balticus - polska manufaktura dla wymagających użytkowników

Balticus

Balticus - polska manufaktura dla wymagających użytkowników

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

23 maja 2019

Balticus to założona w Trójmieście manufaktura tworząca zegarki, których wyjątkowy design inspirowany jest Morzem Bałtyckim. Nawiązania do polskiego akwenu odnaleźć możemy zarówno na tarczach poszczególnych modeli, jak i na ich deklach. Poza wyjątkową stylistyką, zegarki zachwycają i imponują swoją funkcjonalnością, dopracowaną w każdym szczególe jakością wykonania oraz precyzją, którą zapewniają zasilane baterią mechanizmy kwarcowe oraz aparaty z automatycznym naciągiem, które napędzane są poprzez każdy z ruchów nadgarstka.

Zegarki Balticus – polski kunszt

Balticus to wyjątkowa polska marka, której stworzenie inspirowane jest wyjazdem jej założyciela Bartosza Knopa do Islandii. Po powrocie do kraju Knop zdecydował się na stworzenie własnej tarczy zegarka. Jej nazwa „gwiezdny pył”, którą dziś sygnowany jest jeden z flagowych modeli marki, ustalona została w ramach dyskusji na facebookowej grupie zrzeszającej miłośników zegarków. Po zaprojektowaniu designu własnego cyferblatu, Knop zdecydował się na założenie pełnoprawnej manufaktury, która z racji jego miejsca zamieszkania w bezpośredni sposób nawiązuje do polskiego akwenu, czyli Morza Bałtyckiego.

Balticus - inspiracja polskim morzem

Zegarki Balticus to przede wszystkim inspiracja Morzem Bałtyckim, widoczna w specjalnych zdobieniach umieszczonych na deklach oraz tarczach. Poszczególne modele zegarków Balticus projektowane i składane są przez Polaków w jednym z gdyńskich salonów zegarmistrzowskich. Precyzję w odmierzaniu czasu zapewniają japońskie mechanizmy kwarcowe oraz napędzane za pomocą ruchów nadgarstka mechanizmy automatyczne, które niwelują konieczność systematycznego nakręcania aparatu lub cyklicznej wymiany baterii. Kameralny charakter manufaktury sprawia, że podchodzi ona indywidualnie do każdego z klientów. Przedsiębiorstwo wspiera sport oraz angażuje się w wiele działań charytatywnych.

Zegarek damski Balticus Gwiezdny Pył

Balticus Gwiezdny Pył GP-37MM to zegarek dedykowany najbardziej wymagającym kobietom. Jego srebrną bransoletę oraz kopertę w tym samym kolorze wykonano z odpornej na urazy i niepodatnej na korozje stali szlachetnej. Ciemna tarcza z awenturyny, ze zdobieniem imitującym deszcz spadających gwiazd, przykryta została za pomocą odpornego na każdy rodzaj zarysowań szkiełka szafirowego. Perfekcyjny chód zapewnia mechanizm kwarcowy VD78, którego producentem jest kultowa japońska manufaktura Seiko. Na dekielku zegarka umieszczono dodające całości niesłychanego uroku zdobienie z wytłoczonym motywem rozgwieżdżonego nieba.

Zegarki Balticus Inspirowane Morzem

Zegarek męski Balticus Grey Seal Bronze Automatic

Propozycją męskiego zegarka, który imponuje zarówno swoim designem jak i dopracowaną w każdym detalu jakością wykonania, jest model Grey Seal Bronze Automatic GS-A-SG od polskiej manufaktury Balticus. W wykonanej ze stali szlachetnej kopercie zamknięto cyferblat utrzymany w odcieniach szarości wpadających w czerń. Całość zawieszono na czarnym pasku ze skóry naturalnej oraz przykryta została szkiełkiem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną, umożliwiającą odczyt aktualnych danych w każdych warunkach. Precyzyjne wskazywanie czasu zapewnia mechanizm z automatycznym naciągiem, którego rezerwa chodu pozwala na 42 godziny nieprzerwanej pracy bez konieczności zakładania zegarka na nadgarstek.

 

Zegarek męski Balticus Fala Bronze Automatic Limited Edition

Balticus Fala Bronze Automatic Limited Edition F-A-B to wyjątkowy męski zegarek o wyróżniającym się i przyciągającym uwagę designie. Utrzymaną w kolorze różowego złota kopertę wykonano z najwyższej jakości brązu. Niezwykłą wygodę i komfort użytkowania zapewnia czarny pasek ze skóry naturalnej, który wzbogacono o nadające uroku pomarańczowe obszycia. Na cyferblacie umieszczona została grafika nawiązująca do XIX-wiecznego, japońskiego drzeworytu „Wielka fala w Kanagawie”. Model wyposażono w mechanizm automatyczny z możliwością ręcznego dokręcania.

Zegarki Balticus to idealna propozycja dla osob szukających modelu wyróżniającego się ciekawą stylistyką, połączoną z wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością oraz precyzją. 


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.