Dopasowanie bransolety w zegarku. Jak zmienić jej rozmiar - poradnik

Porady

Dopasowanie bransolety w zegarku. Jak zmienić jej rozmiar - poradnik

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

05 sierpnia 2020

Zły rozmiar bransolety to jeden z najczęstszych problemów związanych z zakupem zegarka. Nie każdy wie, że można go rozwiązać samemu, bez konieczności odwiedzania zegarmistrza czy, co więcej, zwrotu urządzenia. Przedstawiamy krótki poradnik Zegarowni uzupełniony o filmy instruktażowe, dzięki któremu dopasujesz swój zegarek do rozmiaru nadgarstka.

Dopasowanie bransolety mesh w zegarku

Na pierwszy ogień idzie bransoleta mesh. Jej regulacja nie powinna sprawiać większych problemów i nie potrzebujesz do niej specjalistycznych narzędzi. Wystarczy coś płaskiego, czym będzie się dało podważyć zatrzask. Może to być spinacz biurowy, płaski śrubokręt czy pilniczek. Zadanie jest bajecznie proste. Po zwolnieniu blokady z zatrzasku wystarczy przesunąć go do uzyskania pożądanej długości i zacisnąć, aby został na miejscu. Później pozostaje zmierzyć zegarek i sprawdzić, czy operacja przebiegła pomyślnie. I to tyle!

Nordgreen Native - bransoleta mesh w subtelnym wydaniu

Jeśli przekonała Cię łatwość, z jaką reguluje się zegarki na bransolecie mesh, być może zainteresuje Cię model NR36SIMESIXX marki Nordgreen. Mimo tego, że przeważającym materiałem jest stal szlachetna, całość nie sprawia wrażenia przytłaczającej. Zegarek utrzymany jest w barwach srebra i bieli. Cechuje go lekkość, która zapewnia komfort użytkowania. Dzięki prostocie, z jaką został zaprojektowany, z powodzeniem może być noszony zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. To ucieleśnienie skandynawskiego minimalizmu w najlepszym wydaniu.

Zegarek Nordgreen

Dopasowanie bransolety z ogniw w zegarku

Sprawa okazuje się nieco bardziej skomplikowana w przypadku urządzeń zawieszonych na bransolecie składającej się z ogniw. Do jej regulacji będziesz potrzebować sprzętu w postaci wybijaka lub imadła do bransolet. „Podstawka”, którą widzisz na filmie, to kostka montażowa. Dzięki niej ułożysz bransoletę w wygodnej i stabilnej pozycji. Zmniejszysz także ryzyko zgubienia malutkich pinów. Na początku zorientuj się, ile segmentów chciał(a)byś usunąć. Następnie sprawdź, które ogniwa mają możliwość demontażu. Zazwyczaj są one oznaczone strzałkami wskazującymi kierunek wybijania. Nie zapominaj, że wyjmuje się je parami - z górnej i dolnej części bransolety. Kiedy już ustalisz te fakty, skieruj zegarek strzałkami do dołu. Jeśli nie masz kostki montażowej, możesz użyć blatu - wtedy pin powinien wystawać poza stół. Przyłóż wybijak do górnego otworu i uderz w niego młotkiem. Dołem wypadnie wtedy pin. Kostka zabezpieczy go przed zgubieniem, więc jeśli masz do dyspozycji tylko blat, warto poprosić kogoś, żeby złapał spadający element. Kiedy zdemontujesz już niepotrzebne ogniwa, ponownie za pomocą wybijaka i młotka, zbij pozostałe segmenty, umiejscawiając pin w otworze. Brzmi skomplikowanie, ale przy odrobinie cierpliwości powinno się udać nawet w domowych warunkach.

Zegarek męski Michael Kors Bayville Chronograph - stylowa bransoleta segmentowa

Idealnym przykładem modelu wyposażonego w bransoletę składającą się z ogniw jest męski zegarek MK8725 od Michaela Korsa. Napędza go precyzyjny mechanizm kwarcowy umieszczony wewnątrz stalowej koperty. Rzeczona bransoleta została odlana z wysokiej jakości stali szlachetnej w kolorze srebrnym. Cechuje ją duża trwałość i odporność na korozję. Całość uzupełnia czarna tarcza wyposażona w czas dobowy, datownik dni miesiąca oraz chronograf. Udogodnienie stanowi również powłoka luminescencyjna Neobrite, dzięki której można odczytać godzinę w ciemności. Zegarek ten świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i do strojów w stylu smart casual.

Zegarek Michael Kors

 

Zegarki Ball - opatentowane zapięcie motylkowe

Pozostając w temacie bransolet do zegarków, mamy dla Ciebie ciekawostkę ze świata zegarków. Niczym zaskakującym jest, że bransolety do zegarków mają swój rodzaj zapięcia, wynikający z materiału wykonania i dopasowany do jego właściwości. Czy wiedziałeś/aś, że zegarki Ball mają jednak swój własny, opatentowany system? Wyposażono je w potrójnie składane zapięcie z dodatkowym przedłużeniem. Wykonane jest z odpornej stali nierdzewnej, a elementy składane chowają się równo pod klamrą. Całość można otworzyć jedną ręką. Przed niechcianym otwarciem zabezpiecza specjalna blokada. System przedłużający liczy 22 mm, dzięki czemu można dopasować bransoletę do większości typów odzieży sportowej.

System zapięcia Ball

Dopasowanie bransolety w zegarku - zrobimy to za Ciebie!

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas poradnik będzie dla Ciebie pomocny, zaoszczędzi czas i nauczy czegoś nowego. Jeśli nie chcesz samodzielnie skracać bransolety, wybierz opcję dopasowania bransolety w naszym sklepie. Wystarczy. że podczas składania zamówienia w uwagach do sprzedającego wpiszesz odpowiedni rozmiar swojego nadgarstka, a nasz specjalista zajmie się resztą! Jeśli lubisz nosić zegarek ściśle przylegający do nadgarstka, podaj dokładnie otrzymany wymiar. W przypadku, gdy lubisz nosić zegarek nieco luźniej, do otrzymanego wyniku dodaj 0,5 – 1 cm. Skracanie bransolety to darmowa usługa w naszym sklepie! A po zegarki na bransolecie zapraszamy do Zegarowni - działamy stacjonarnie i poprzez sklep internetowy.

 
 

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.