FieldForce - nowość od Victorinox

Victorinox

FieldForce - nowość od Victorinox

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

05 października 2020

Victorinox to jedna z najbardziej rozpoznawanych szwajcarskich marek. Jej DNA tworzy długoletnia tradycja, zakorzenienie w kulturze regionu i innowacyjne podejście do produkcji. Sygnowane Swiss Made produkty Victorinox kojarzone są z wytrzymałością, niezawodnością, przez co bardzo chętnie wybierane są przez miłośników survivalu i sportu. W ofercie zegarków Victorinox pojawiły się mechanicznie perfekcyjne modele z serii Field Force. Koniecznie sprawdź, czym zaskakuje nowa kolekcja Victorinox!

Victorinox Fieldforce Classic Chrono - luksusowa odsłona militarnych zegarków

Seria to propozycja dla mężczyzn, którzy cenią zgrabne połączenie eleganckiego designu i praktycznego wyposażenia. Fieldforce Classic Chrono to także ciekawy dodatek dla fanów militariów. Linia inspirowana jest szwajcarskim nożem oficerskim - oznacza to, że zegarki mają być wielozadaniowe, kompaktowe i gotowe na każde warunki. Producenci ze starannością stworzyli poszczególne elementy i złożyli cały zegarek, tak aby woda i korozja nie zakłóciły pracy mechanizmu oraz nie wpływały negatywnie na materiały, z których złożono zegarek. Głównym komponentem serii Field Force Classic Chrono jest popularna w zegarmistrzostwie stal szlachetna, nadająca zegarkowi klasy i szyku. Marka zaoferowała kilka wariantów kolorystycznych, do których należy m.in. połączenie srebra, złota i szarości, a także klasycznych zestawień srebra z czernią lub kolorem niebieskim. Oferta Fieldforce Classic Chrono obejmuje także modele, których koperty zawieszone są na starannie skrojonych paskach z wysokogatunkowej skóry naturalnej.

Victorinox Field Force

Najistotniejszą cechą zegarków Victorinox Fieldforce Classic Chrono jest funkcjonalność. Producentom zależało, aby ich urządzenia były czytelne, bez względu na panujące warunki. Zaoferowali więc nam modele, których tarcze posiadają widoczne indeksy w formie liczb arabskich, dodatkowo pokryte materiałem SuperLuminova. Ponadto twarde szkło szafirowe, wzbogacono o potrójną powłokę antyrefleksyjną, minimalizującą natężenie światła odbitego. Cyferblaty wyposażono w sub-tarcze chronografu i okienko datownika, a kopertę w skalę tachymetryczną. Całość dopełniają detale - logo i nazwa szwajcarskiej marki Victorinox oraz sygnatura Swiss Made. Warto zaznaczyć, że szwajcarskie zegarki z serii FieldForce Classic Chrono to doskonała jakość i wytrzymałość, potwierdzona w 100 testach homologacyjnych i objęta 5-letnią międzynarodową gwarancją.

Victorinox Field Force Victorinox Field Force

Zegarki Victorinox FieldForce Sport Chrono - sportowy charakter, nowoczesny design

Seria FieldForce Sport Chrono zegarków Victorinox to sportowy odpowiednich serii Classic. Wyróżniają się dynamicznym i nowoczesnym designem o szczególnym charakterze. Projekt, chociaż jest skierowany ku sportowej stylistyce, to posiada cechy, pozwalające na skomponowanie go także do elegancką garderobą, dlatego sprawdzi się u mężczyzn, poszukujących uniwersalnego, aczkolwiek nieszablonowego zegarka od cenionej na świecie marki, sygnowanej znakiem Swiss Made. Kolekcja FieldForce Sport Chrono obejmuje zegarki, których koperty zawieszone są na kauczukowych paskach lub bransoletach wykonanych ze stali. Wszystkie utrzymane w wyrazistej kolorystyce - m.in. odcieniach pomarańczowego i głębokiej czerni.

Victorinox Field Force Victorinox Field Force

Tak jak w przypadku serii Classic i tu mamy do czynienia z praktycznym wyposażeniem i przemyślaną budową. Prawdę mówiąc, funkcjonalność obejmuje te same technologie i cechy - zwiększona czytelność do maksimum, dzięki powłoce SuperLuminova na arabskich indeksach i dużych wskazówkach, wspomniany wcześniej antyrefleks, chronograf, datownik i tachymetr. To samo dotyczy wyposażenia w szwajcarski mechanizm kwarcowy i uszczelnienia urządzenia na klasę 10 ATM - wodoszczelność ta pozwala na swobodne pływanie w zegarku, bez obawy o jego zalanie.

Victorinox FieldForce Sport GMT - zaawansowane zegarki dla wymagających

Zegarki z funkcją GMT to często niezbędny element garderoby ludzi biznesu, którzy równie często podróżują. Umieszczona na tarczy dodatkowa wskazówka pozwala określić Greenwich Mean Time, czyli czas uniwersalny. Stanowi on podstawę do obliczenia czasu w dowolnym miejscu na świecie, przez co przydatny jest m.in. przy okazji międzynarodowych konferencji on-line. Dwie strefy czasowe w zegarkach FieldForce Sport GMT to nie jedyna funkcja tych modeli - znajdziemy nich także datownik dni miesiąca oraz materiał Super-LumiNova, umieszczony na wskazówkach i indeksach. Duża czytelność i w tym przypadku okazała się priorytetem, podczas projektowania tarczy zegarka. Cyferblat wzbogacono o oznaczenia w formie wyraźnych liczb arabskich, praktyczną skalę minutową i potrójny antyrefleks.

Kolekcja Victorinox FieldForce Sport GMT to także unikalny design i cieszące oko detale tarczy. Wśród nich znajdziemy logo na godzinie 12 i umieszczoną niżej nazwę producenta, sygnaturę Swiss Made oraz wskazówkę sekundnika wykończoną w kształcie kolorowego szwajcarskiego noża oficerskiego. Uwagę przyciąga tu także oryginalna kolorystyka, m.in. grafitowa powłoka PVD na stalowej kopercie zegarka.

Sprawdzona jakość - postaw na Victorinox

Szwajcarskie zegarki Victorinox cenione są na całym świecie, a zaufanie klientów potwierdzają liczne opinie ich użytkowników oraz recenzje pasjonatów szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej. Każda kolekcja posiada własny charakter, uzupełniony ciekawym detalem i przemyślanym wyposażeniem. Koniecznie sprawdź inne kolekcje zegarków Victorinox i wybierz odpowiedni dla Ciebie model, który sprawdzi się na lata!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.