Halloween w stylu skeleton — nowa Certina DS-1 Skeleton

Certina

Halloween w stylu skeleton — nowa Certina DS-1 Skeleton

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

31 października 2023

Jesień to czas spadających liści, chłodnych wieczorów i Halloween, ale także wyjątkowych nowości od Certina. Modele z nowej serii DS-1 inspirowane stylem skeleton pozwalają na podziwianie odkrytego serca mechanizmu, stanowiąc idealny wybór na nadchodzącą noc duchów. Odkryj magię precyzji i designu w najnowszej ofercie Certina i zobacz jak połączenie innowacyjności i wyjątkowego wzornictwa tworzy zegarki o niepowtarzalnym charakterze.

 

Przerażająco piękne, diabelnie precyzyjne — zegarki Certina DS-1 Skeleton

Kiedy mówimy o klasyce zegarmistrzostwa, na myśl od razu przychodzi nam Certina. Założona w 1888 roku w Szwajcarii przez braci Kurth, marka ta stała się jednym z liderów branży precyzyjnych zegarków, a jej dziedzictwo wypełnione jest technologicznymi osiągnięciami i pionierskimi rozwiązaniami, które od lat kształtowały zegarmistrzowskie trendy.

Niemniej jednak klasyka wcale nie musi oznaczać monotonii. Wręcz przeciwnie, Certina stale się rozwija, wprowadzając nowe modele, które zdobywają serca miłośników zegarków na całym świecie.

I tak o to powstały najnowsze zegarki Certina DS-1 Skeleton, prawdziwy majstersztyk w dziedzinie zegarmistrzostwa, będące świadectwem tej nieustającej chęci rozwoju i podążania z duchem czasu. Zegarki te łączą w sobie najnowsze technologie, gwarantując precyzję i niezawodność, jednocześnie prezentując się niepowtarzalnym i oszałamiającym designem. „Diabeł tkwi w szczegółach” — w odniesieniu do najnowszej kolekcji Certina DS-1 Skeleton, to porzekadło nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Wszystkie modele charakteryzują się mechanizmem typu skeleton, co umożliwia podziwianie pracujących wewnątrz zegarka części. Ten detal nie tylko podkreśla zaawansowane umiejętności zegarmistrzowskie Certiny, ale również jej długą historię w łączeniu tradycji z nowoczesnością.

Certina DS-1 Skeleton Powermatic 80 C029.907.11.041.00 Majestatyczny i bardzo elegancki. Stal szlachetna, z której wykonano ten zegarek, pięknie harmonizuje z tarczą o głębokim niebieskim odcieniu, przez którą możemy podziwiać precyzyjnie skonstruowany mechanizm. Złote wskazówki są subtelnym akcentem dodającym klasy, przypominając o długiej tradycji i mistrzostwie Certiny.

Z kolei Certina DS-1 Skeleton Powermatic 80 C029.907.11.031.00 to klasyka w awangardowym wydaniu. Jego lśniąca, srebrna tarcza, na której widać skomplikowany mechanizm, stanowi serce tego wyjątkowego zegarka. Złote wskazówki i indeksy dodają mu charakteru, zaś koperta wykonana ze stali szlachetnej w doskonały sposób komponuje się ze srebrną bransoletą typu mesh.

Certina DS-1 Skeleton Powermatic 80 C029.907.16.081.00. Brązowa tarcza, przez którą widać harmonię pracujących mechanizmów, dodaje zegarkowi głębi. Złote detale przykuwają uwagę, a skórzany pasek w modnym odcieniu brązu idealnie współgra z całością. Jest to model, który z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników zegarków.

Najnowsza kolekcja Certina DS-1 Skeleton to wyjątkowa trylogia zegarków, które, choć czerpią z jednego źródła inspiracji, to każdy z nich wyraźnie podkreśla swoją indywidualność. Spójne w koncepcji, różnią się detalami i kolorystyką, co pozwala na zaspokojenie gustu każdego pasjonaty zegarków.

 

Certina DS-1 Skeleton

 

Sekrety skrywane w mechanizmie — co chowa się pod nazwą skeleton?

Termin „skeleton” w świecie zegarków odnosi się do szczególnego rodzaju konstrukcji, która pozwala na wgląd do wnętrza mechanizmu. To rodzaj designu, gdzie nadmiar materiału jest usuwany, pozostawiając tylko niezbędne komponenty. Dzięki temu można zobaczyć pracujące koła, sprężyny i inne składowe, które współpracują ze sobą, aby zapewnić dokładność i precyzję, co sprawia, że każdy zegarek tego typu jest na swój sposób intrygujący.

Nazwa skeleton nawiązuje więc do idei odkrywania tajemnic wnętrza, tak jak szkielet ludzkiego ciała odsłania strukturę kości. Ale nie tylko estetyka jest tutaj ważna. Dzięki temu rozwiązaniu, miłośnicy zegarmistrzostwa mogą docenić rzemiosło i zaobserwować procesy, które zachodzą wewnątrz tych skomplikowanych machin. 

Modele DS-1 Skeleton od Certiny są doskonałym odzwierciedleniem tej wizji. W tej unikatowej kolekcji każdy fragment mechanizmu jest doskonale dopracowany i pięknie wyeksponowany, tworząc wizualną symfonię, niosącą ze sobą nutę groteskowości i wyrafinowania.

Kiedy aura halloweenowej tajemnicy unosi się w powietrzu, zegarki skeleton stają się wyjątkowo pasującym atrybutem. Są one przypomnieniem o tym, że to, co skrywane w głębi, często jest najbardziej fascynujące.

 

Certina DS-1 Skeleton na nadgarstku

 

Szwajcarski mechanizm Powermatic 80 — dusza Certiny DS-1 Skeleton

Kiedy już budowa szkieletowa pozwala nam na bezpośredni wgląd we wnętrze DS-1 Skeleton, warto wspomnieć o kilku kluczowych cechach werku zastosowanego w tych zegarkach. A jest o czym mówić. Napędzane są automatycznym, diabelnie precyzyjnym mechanizmem Powermatic 80.631 o łożyskach kulkowych, zapewniających nie tylko dokładność w odmierzaniu czasu, ale także imponującą rezerwę chodu wynoszącą aż 80 godzin.

Mechanizm jest również wyposażony w antymagnetyczną sprężynę włosową Nivachron™, która chroni go przed wpływem pól magnetycznych, które mogą zakłócać działanie i tym samym dokładność zegarka. To dowód na proaktywne inżynieryjne rozwiązania zegarmistrzów Certiny.

Oprócz tego mechanizm Powermatic 80.631 jest łożyskowany na 25 kamieniach, co wpływa na trwałość i niezawodność zegarka. Te zaawansowane technologie sprawiają, że DS-1 Skeleton to nie tylko piękne, unikatowe zegarki, ale także urządzenia o naprawdę wybitnych osiągach.

 

mechanizm skeleton w zegarkach Certina DS-1

 

Certina DS Skeleton Limited Edition — gdzie zaczęła się magia?

Wśród licznych osiągnięć Certiny w dziedzinie zegarmistrzostwa, model DS Skeleton Limited Edition wyróżnia się w osobliwy sposób. Był to bowiem pierwszy zegarek typu skeleton w historii tej fenomenalnej marki.

Model stanowił kamień milowy w dorobku Certiny i stał się inspiracją do powstania kolejnych wyjątkowych zegarków Certina DS-1 Skeleton. Jest szczególny nie tylko ze względu na innowacyjny design. Certina DS Skeleton Limited Edition jest częścią limitowanej edycji 999 egzemplarzy, co czyni go przedmiotem pożądania kolekcjonerów z całego globu.

Zatem zegarek DS Skeleton Limited Edition nie tylko zrewolucjonizował podejście Certiny do projektowania zegarków, ale również zapoczątkował nowy rozdział w historii marki, który swojej kontynuacji doczekał się w kolekcji DS-1 Skeleton. Nie możemy doczekać się kolejnych skeletowych modeli od Certiny!

 

zegarki skeleton Certina DS-1 Skeleton

 

Odkryj wszystkie zegarki Certina


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.