MeisterSinger Primatic – zegarek z widocznym wskaźnikiem rezerwy chodu

MeisterSinger

MeisterSinger Primatic – zegarek z widocznym wskaźnikiem rezerwy chodu

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

15 września 2022

Mechaniczne zegarki MeisterSinger pokazują czas w sposób tradycyjny z ogromną precyzją, a to wszystko jedynie przy użyciu jednej wskazówki. Wskazówka ta jest dłuższa i węższa od standardowej wskazówki godzinowej i idealnie trafia ona w cienkie indeksy umieszczone na krawędzi tarczy. Przypomina to pierwsze mechaniczne zegarki, które były stosowane aż do XVIII wieku. Zegarki MeisterSinger przedstawiają ulotny moment, naszą prawdziwą rzeczywistość, przekazując swobodne podejście do czasu, co potwierdza wielu klientów marki.

Komplikacja, która wszystko usprawnia – wskaźnik rezerwy chodu w MeisterSinger Primatic

Najnowsza seria Primatic szczyci się idealnym balansem, typowym dla marki MeisterSinger. Duża, szpiczasta wskazówka pokazuje czas na drobnej, 5-minutowej skali. Druga, mniejsza wskazówka na tarczy wskazuje rezerwę chodu. Podobnie jak wskaźnik paliwa w samochodzie pokazuje jak pełny jest „zbiornik” w zegarku. Kiedy wskazówka zbliża się do lewego końca skali, należy ręcznie nakręcić mechanizm przy użyciu koronki. Nie jest to jednak konieczne, gdy zegarek jest używany codziennie. Dzięki zawsze widocznej rezerwie chodu można się zrelaksować i po prostu odpuścić.

MeisterSinger Primatic

MeisterSinger Primatic – sprawdzone, a jednocześnie nowe rozwiązania

Znawcy zegarków MeisterSinger znajdą zarówno znajome, jak i nowe kolory tarczy - m.in. wersje w kolorze beżowym, typowym dla marki oraz w kolorze czarnym. Obydwa te modele posiadają akcenty na tarczy w odcieniu koniaku. Kolor ten obecny jest również w obszyciu paska, tworząc harmonijną całość. Paski wykonano z wegańskiej skóry, której jakość oraz wygląd w ogóle nie odbiegają od skóry naturalnej.

Zupełnie inny efekt (chociaż również zachwycający) uzyskano w modelach z tarczą ozdobioną szlifem słonecznym. Niebieska i zielona tarcza łączą się tu ze skórzanymi paskami vintage. Kolekcja MeisterSinger Primatic posiada również pierścienie na krawędzi cyferblatu. Nadaje to głębi tarczy i wyjątkowo eleganckiego charakteru. Z kopertą o średnicy 41.5 mm (co jest nowością dla MeisterSinger), kolekcja robi duże wrażenie, a wszystkie zegarki świetnie leżą na nadgarstku.

Zegarki MeisterSinger Primatic

Siła napędowa zegarków MeisterSinger Primatic

Jak w większości zegarków MeisterSinger, w nowej kolekcji również można podziwiać pracę mechanizmu Swiss Made przez przeszklony dekiel. Mechanizm SW270 może być nakręcany przez ruchy ręki osoby noszącej – rotor wtedy automatycznie naciąga sprężynę. Tym właśnie sposobem można niepostrzeżenie uzyskać aż 38 godzin rezerwy chodu.

Meistersinger

Tajniki powstania marki MeisterSinger

Od 2001 roku marka MeisterSinger, znajdująca się w niemieckim mieście Münster w Westfalii, produkuje wyjątkowe zegarki mechaniczne. Posiadają one jedną wskazówkę, co pozwala użytkownikowi na odczytanie godziny z dokładnością prawie co do minuty. Założyciel marki, Manfred Brassler, tworzy klasyczne modele, w zgodzie z tradycjami wczesnego zegarmistrzostwa. Tym samym pokazuje, jak relaksujące może być odczytywanie czasu w starym, oryginalnym stylu. Każdy zegarek MeisterSinger to ukłon w stronę przeszłości i starej tradycji zegarmistrzowskiej.

MeisterSinger jest jednym z najbardziej docenianych producentów zegarków na świecie, co potwierdzają 34 prestiżowe nagrody, takie jak – German Design Awards, Red Dot Design Awards, IF Design Awards oraz Good Design Awards. W tej chwili kolekcja MeisterSinger obejmuje 16 różnych kolekcji, w których skład wchodzi około 50 modeli. Marka ma silną pozycję na krajowym rynku, ale też od dawna jest uznawana za granicą. Ponad 500 punktów sprzedaży w 30 różnych krajach posiada w swojej ofercie zegarki MeisterSinger.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.