Zegarki Diesel - marka, którą zapamiętasz na zawsze!

Diesel

Zegarki Diesel - marka, którą zapamiętasz na zawsze!

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

25 października 2017

Marka Diesel już bardzo dawno zapracowała sobie na miano jednych z lepszych zegarków na rynku. Wszystko dzięki najlepszej jakości materiałom, takim jak stal szlachetna czy wysokiej jakości skóra. Jednak cechą ich charakterystyczną wcale nie jest doskonałe wykonanie (chociaż też wyjątkowe) ale wygląd, dzięki któremu zegarki Diesel są najłatwiej rozpoznawalne i unikalne, jedyne w swoim rodzaju.

Czy zegarki Diesel są dobre?

Oczywiście! Ich jakość opiera się na najlepszej jakości materiałach, a w szczególności na doskonałych elementach mechanizmu. Większość modeli Diesel posiada mechanizm kwarcowy, co łączy się dobrze z polityką marki - wykorzystać zdobycze technologiczne i umieścić je w surowym, industrialnym opakowaniu. Wyjątkowość opiera się taże na jeszcze jednej cesze - na umieszczeniu zwykle wielu tarcz na cyferblacie zegarka. To również jedna z najważniejszych cech charakterystycznych.

Najpopularniejsze linie zegarków męskich Diesel

Zegarek Diesel Mr Daddy

Szczególnie linie męskich zegarków Diesel zasługują na uwagę, a z nich najciekawszą zdecydowanie jest Mr Daddy 2.0. Zegarek jest wyjątkowo duży (koperta ma szerokość aż 57 mm!), toteż będzie pasował idealnie dużym mężczyznom. Rozmiar to jednak nie wszystko – ważna jest technika. A ta w zegarku Diesel jest wyjątkowo zaawansowana – dzięki mechanizmowi kwarcowemu o wysokiej precyzji, możliwe było umieszczenie na tarczy zegarka również takich elementów, jak trzy dodatkowe tarcze wyznaczające czas w innych strefach, tarcze chronografu oraz datownik. W dodatku wszystko zostało stworzone w niebanalnej stylistyce urban, cechującej się wyróżnieniem śrub, mocujących elementy tarczy i koperty oraz wzorowi na tarczy, przypominającym metalowe, przemysłowe konstrukcje. Taki zegarek to idealny wybór każdego miłośnika stylu urban.

zegarek Diesel DZ7312

Zegarek Diesel Mega Chief i Mini Daddy

Inną serią jest Mega Chief, będący mniejszym odpowiednikiem Mr Daddy, ale nie tak rozbudowawnym. Również posiada urbanistyczny styl, jednak bardziej stonowany. Posiada stalową bransoletę i kopertę o charakterystycznym kształcie. Wyjątkowego charakteru nadają tarcze chronografu umieszczone na cyferblacie.

Interesującą linią jest również Mini Daddy, cechujący się posiadaniem dwóch tarcz o zbliżonych rozmiarach. Obok zwykłej tarcy znajduje się inna, drugiej strefy czasowej, ale pozbawiona wskazówek – czas wyznaczają obracające się okręgi opisane numerami, działające na tej samej zasadzie co datowniki.

Zegarek Diesel Mega Chief DZ4466 zegarek Diesel DZ7328

Zegarek Diesel Machinus

Diesel Machinus to zegarek niezwykły. Reprezentuje on dokładnie wszystkie założenia marki Diesel, czyli tworzenie zegarków wyjątkowo odpornych na wszelkie uszkodzenia a jednocześnie posiadające unikalny, industrialny wygląd. Model Machinus jest dokładnie taki - dzięki wysokiej wodoszczelności jest odporny na zachlapania a przy tym wygląda zdumiewająco dzięki wykorzystaniu aż czterech tarcz na cyferblacie.

zegarek Diesel dz7380

Zegarek Diesel On Full Guard

Model typu smartwatch z oferty Diesel. Dzięki liczny funkcjom typowym dla smartwatchy, zegarek ten jest idealny dla miłośników zaawansowanych technologii - może więc łączyć się z telefonem dzięki łączu bluetooth i odbierać powiadomienia o nadchodzących smsach czy informacjach z mediów społecznościowych. Ponadto pozwala na zarządzanie muzyką telefonu, dzięki czemu staje się doskonałym modelem dla każdego, kto nie może żyć bez muzyki ale nie chce przez cały czas operować telefonem, co jest niezwykle ważne na przykład w czasie zimy. Zegarek męski Diesel On Full Guard 2.5 Smartwatch DZT2009 - oto on.

Zegarki damskie Diesel

Istotne są również damskie zegarki Diesel, jak choćby Diesel Flare DZ5520, będące elegancką propozycją od producenta, jednak niepozbawioną urban-designu. Tarcza o niebanalnym wzorze zawiera się w stalowej kopercie – takie połączenie gwarantuje jednocześnie wyjątkowo estetyczny jak dynamiczny wygląd. A czego więcej chcieć od marki Diesel?

Jak rozpoznać oryginalny zegarek Diesel?

Charakterystyczny sznyt producenta dostrzec można jeszcze w jednej rzeczy – wyjątkowo rozpoznawalnemu lokowaniu elementów tarczy. Diesel w taki sposób projektuje cyferblaty, by zmieściło się na nich jak najwięcej tarcz chronografu, różnych stref czasowych czy po prostu indeksów. Powoduje to, że tarcze wydają się ciężkie, nieco przytłoczone – ale taki właśnie jest założenie Diesel – stworzyć zegarki przypominające jak najbardziej ciężki styl miasta.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.