Nowa odsłona serii Roamer Superior Moonphase II

Roamer

Nowa odsłona serii Roamer Superior Moonphase II

Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.

20 stycznia 2023

Lubiana przez klientów linia Roamer Superior Moonphase ze wskaźnikiem faz Księżyca doczekała się swojej kontynuacji. Oferta manufaktury przedstawiła właśnie wersję II, której wysoka funkcjonalność ściśle współgra z budowaną od 1888 roku tradycją marki. Mogłoby się wydawać, że centralnie umieszczone sub-tarcze odpuszczą nieco z elegancji na rzecz sportowego designu. Jednak ogólny projekt plasuje kolekcję w kategorii zegarków uniwersalnych, wykończonych szwajcarską klasą. Superior Moonphase II to zegarek godny stylowi smart-casual, garniturom, a także towarzysz codziennych zadań, spotkań i wieczorów.

 

Roamer Superior Moonphase II – odświeżony design tarczy 

Uwydatnianie tradycji z nowoczesnością to domena zegarków Roamer. Manufaktura, bazując na doświadczeniu, dobrze wie, jak jeszcze zaskoczyć. W nowej kolekcji uwagę skupiono przede wszystkim na tarczy. Zabieg ten uzyskano, tworząc szeroką na 43 mm, przy stosunkowo cienkim pierścieniu lunety. Dobrze zachowano proporcje. Na tarczy co prawda dzieje się dużo, jednak projekt nie przytłacza. Podzielono ją na dwie części — zewnętrzną ze skalną minutową i indeksami rzymskimi oraz wewnętrzną — z wyeksponowaną funkcjonalnością mechanizmu. Na tle pionowej struktury umieszczono sub-tarcze datowników i wskaźnik faz Księżyca. Nie zabrakło miejsca na logo szwajcarskiego producenta i oczywiście sygnaturę Swiss Made. Superior Moonphase II w przeciwieństwie do swojego poprzednika kładzie większy nacisk na funkcjonalność, wyeksponowaną właśnie za pomocą centralnej części tarczy.

 

Roamer Superior Moonphase II tarcza

Z kolei wśród podobieństw i można rzec, że wśród cech charakterystycznych dla Superior Moonphase jest już konstrukcja koperty z nieregularnie ułożonymi ujęciami po bokach. Mamy także taką samą szerokość i funkcjonalność. W obu wersjach wykorzystano wypolerowaną stal szlachetną i szkło szafirowe. Kolekcja składa się z modeli na skórzanych paskach i bransoletach z zapięciem motylkowym. Do wyboru są ciekawe rozwiązania kolorystyczne, w tym zieleń, głęboki granat czy klasyczne srebro z czernią.

 

Roamer Superior Moonphase II warianty

 

Mechanizm i cena Roamer Superior Moonphase II

Kolekcję Roamer Superior Moonphase II napędza szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 706.1 o wysokiej precyzji, lubiany ze względu na wygodę. Posiada 5 kamieni łożyskujących, cechuje go dobrej klasy bateria. Jeden z modeli nowej odsłony Superior Moonphase niedługo będzie do kupienia w naszym sklepie w cenie 1 683,00 zł  — na bieżąco sprawdzaj dostępność zegarka męskiego Roamer Superior Moonphase II 513821 41 85 50 na stronie Zegarownia.pl.

 

Roamer Superior Moonphase II dekiel


Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.