Wyjątkowe, szwajcarskie wzornictwo i najlepsze materiały. Poznaj zegarki Inventic!

Inventic

Wyjątkowe, szwajcarskie wzornictwo i najlepsze materiały. Poznaj zegarki Inventic!

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

04 stycznia 2023

Inventic to marka Swiss Made założona w 1915 roku przez Eduarda Kummera. Do lat 70. zegarki Inventic produkowane były jako jedna z kolekcji zegarków Atlantic. W 2022 roku brand Inventic powrócił na rynek jako autonomiczna marka. Czym wyróżnia się pośród innych szwajcarskich zegarków? Jaka seria jest najciekawsza? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule!

 

Inventic marką ze stuletnią tradycją

Początki marki Inventic datowane są na ponad 100 lat wstecz. Stworzył ją w 1915 roku wspomniany Eduard Kummer, a sama marka została zarejestrowana przez Fabrique d'Horlogerie Ed. Kummer SA z siedzibą w Bettlach w Szwajcarii. Inventic w późniejszych latach funkcjonował jako kolekcja Atlantic. Jak się okazuje przedsiębiorstwo Ed. Kummer poza Inventic zarejestrowało ponad 100 różnych marek. Nie jest jednak pewne, ile spośród nich było aktywnie wykorzystywanych do produkcji części lub całych zegarków. Wiadomo natomiast, że produkcja zegarków Inventic trwała od lat 40. do 70. ubiegłego wieku. Budowanie świadomości kilku marek jednocześnie okazało się problematyczne, więc w latach 70. podjęto decyzję o kontynuowaniu produkcji wyłącznie pod logiem Atlantic. Natomiast w 2022 roku Atlantic postanowił reaktywować Inventic jako osobną markę w odrębnym segmencie cenowym. Co charakteryzuje czasomierze Inventic?

 
 

Inventic, czyli szwajcarska marka w przystępnej cenie

Zegarki tej marki cieszą się oznakowaniem Swiss Made, co oznacza, że są to urządzenia najwyższej klasy, składane ręcznie i przechodzące kontrolę jakości właśnie w Szwajcarii. Oznaczenie to gwarantuje też, że mechanizm zegarka jest produkcji szwajcarskiej, a sam zegarek został złożony właśnie w tym kraju. Marka opiera się na wieloletnim doświadczeniu marki Atlantic, co daje gwarancję jakości, doświadczenia i zamiłowania do tworzenia zegarków naręcznych. Szwajcarskie pochodzenie tych zegarków gwarantuje zatem bez wątpienia najwyższą jakość, przy czym pozostają one w przystępnej cenie. Dzieje się tak, ponieważ marka Inventic w swojej kolekcji posiada szeroki wybór modeli zarówno pod względem wzornictwa, jak i ceny właśnie. Brand udostępnia trzy linie produktowe, które charakteryzują się innym stylem i segmentem cenowym. Jak zatem prezentują się poszczególne kolekcje marki Inventic?

 

zegarki Inventic

 
 

Pilot, diver, czy może klasyczny? Trzy linie zegarków Inventic

Wszystkie zegarki charakteryzuje pochodzenie Swiss Made, wysoka jakość komponentów oraz szeroki wybór komplikacji. Do tego czasomierze te są praktyczne — dzięki zastosowaniu szkła mineralnego K1 oraz wysokiej klasie wodoszczelności do poziomu 20 ATM, co pozwala na nurkowanie bez akwalungu z zegarkiem na ręku. Do wyboru są oczywiście modele, zarówno przeznaczono dla pań, jak i dla panów.

 

Linia Classic — zegarki klasyczne i w stylu lotniczym

Modele z tej kolekcji charakteryzują się klasycznym wzornictwem, które doskonale będzie pasowało do stylizacji smart casual, garnituru, czy po prostu do codziennych strojów. W przypadku męskich zegarków koperta posiada średnicę 40 mm, damska natomiast 32 mm. Sercem linii jest szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda. Wodoszczelność modeli wynosi 3 ATM. W skład linii Classic wchodzą kolekcje Urban Gent i Urban Lady, które dostępne są na skórzanych, brązowych i czarnych paskach oraz stalowych bransoletach. Utrzymano je w minimalistycznej, ale czytelnej stylistyce. Zegarki charakteryzuje tarcza, która wykończona jest pionowym szczotkowaniem, uzupełniona o arabsko-liniowe indeksy. Cyferblaty dostępne są w trzech klasycznych kolorach: białym, czarnym oraz niebieskim.  W skład linii Classic wchodzą również kolekcje City Gent i City Lady, nawiązujące swoim designem do zegarków lotniczych. Posiadają czytelne tarcze w kolorach białym, czarnym i szarym, dzięki czemu zegarki są odpowiednie zarówno do codziennego użytku, jak i na bardziej formalne okazje. W kolekcji dostępne są dwa modele na czarnym i brązowym pasku skórzanym imitującym fakturę skóry krokodyla. Trzeci wariant posiada bransoletę wykonaną ze stali szlachetnej. Wszystkie modele opierają swoje działanie o szwajcarski mechanizm Ronda 515.

 

Inventic Urban

 

Linia Trend — divery i biżuteryjne zegarki dla pań

Kolekcja Trend charakteryzuje się nieco odważniejszym designem. Dominują tu ciekawe połączenia powierzchni szczotkowanych oraz polerowanych. Modele wyposażone są w wysoce odporne szkło mineralne K1, które łączy właściwości szkieł mineralnych i szafirowych. Zegarki opierają swoją pracę o mechanizm Ronda Swiss Made. Na linię tę składają się kolekcje Active Gent i Active Gent 02. Zegarki wyróżnia klasyczny styl w urbanistycznym wydaniu. Posiadają koperty ze stali szlachetnej o polerowanej lunecie i szczotkowanym uszom. Tarcze wykończone zostały szlifem promienistym, dzięki czemu na ich powierzchni powstaje wzór, który w świetle sprawia wrażenia „rozchodzenia się” po całym cyferblacie. Model posiadają indeksy liniowe, w przypadku kolekcji Active Gent dodatkowo pokryto je powłoką luminescencyjną. Dostępne są zegarki na skórzanych paskach i stalowych bransoletach. W linii Trend znajduje się też doskonała propozycja dla kobiet, które oprócz klasycznego zegarka poszukują też biżuteryjnego dodatku. Odpowiedzią jest kolekcja City Lady 02. Na tarczy zegarków osadzono 8 kryształów w miejscu indeksów minutowych. Kopertę o rozmiarze 36 mm wykonano ze stali szlachetnej. Dostępne są modele na bransoletach ze stali szlachetnej w dwóch kolorach oraz na czarnym, skórzanym pasku z fakturą skóry krokodyla. Wśród zegarków z linii Trend znalazły się również zegarki nurkowe z wodoszczelnością na poziomie 10 ATM. Mowa tu o kolekcji Urban Diver 01 i 02. Te zegarki diver charakteryzują się bardzo wyraźnymi wskazówkami oraz indeksami z powłoką luminescencyjną, a w przypadku kolekcji Diver 02 także obrotowym bezelem z wygrawerowaną skalą nurkową pokrytą warstwą luminescencyjną. Jest to model, który oferuje podstawową funkcjonalność zegarków typu diver z praktycznością i stylistyką idealną do codziennego noszenia. Linię Trend uzupełniana kolekcja Urban Gent 02. Jej wyróżnikiem jest niezwykle czytelna tarcza. A to za sprawą połączenia indeksów arabskich z liniowym i nałożeniu na nie powłoki luminescencyjnej. Koperta zegarków o średnicy 42 mm została wykończona metodą szczotkowania, dzięki czemu całość jest matowa. W kolekcji dostępne są dwa modele na miękkim pasku skórzanym z przeszyciami przy krawędziach oraz na stalowej bransolecie.

 

Invicta Urban Diver

 

Linia Premium — wysokiej klasy zegarki dla tych, którzy poszukują funkcjonalnych rozwiązań

Premium to linia dla osób najbardziej wymagających. Dostępne są w niej zegarki z chronografem, zegarki typu Compressor i zegarki z funkcją GMT. Całość wykonana z najwyższej jakości materiałów — wodoszczelność tych czasomierzy wynosi 20 ATM. Sercem linii jest szwajcarski mechanizm Ronda. W skład linii Premium wchodzi kolekcja Active Aqua, są to modele typu kompresor. Charakteryzują się kopertą, która swoją genezę miała w zegarkach nurkowych. Nazwa to nawiązanie do opatentowanego przez EPSA rozwiązania Super-Compressor z lat 60. gdzie ciśnienie wody miało za zadanie dodatkowo uszczelniać kopertę pod wodą. Dla użytkownika ten projekt oznaczał umieszczenie obrotowego bezelu pod szkłem i dodanie koronki na godzinie drugiej do obsługi jego wskazań. Choć dziś nie wszystkie koperty stosują rozwiązania EPSA, sama stylistyka Compressora stała się kultowa i rozpoznawalna. W kolekcji Active Aqua dostępne są 4 kolory tarczy: niebieski, zielony, pomarańczowy i czarny. Active Chrono to z kolei seria, którą wyróżnia typowo sportowa stylistyka. Modele z tej kolekcji zostały wyposażone w chronograf i funkcję tachymetru. Bardzo funkcjonalną propozycją zwłaszcza dla osób często podróżujących jest kolekcja Active Aero GMT. Zegarki z czasem GMT (ang. Greenwich Mean Time) to modele wyposażone w funkcję GMT, która umożliwia odczytanie godziny z różnych stref czasowych. Zegarki tego typu najczęściej używane są przez pilotów, biznesmenów czy często podróżujące osoby. Zegarki, które są wyposażone w moduł GMT, pozwalają na wygodny odczyt czasu niezależnie od tego, w jakiej strefie czasowej się znajdujemy. Zegarek z taką funkcją jest niezwykłym ułatwieniem dla użytkownika, gdyż przykładowo wylatując z Polski do Australii, możemy na bieżąco śledzić czas w obu strefach czasowych. W kolekcji tej są dostępne trzy modele, posiadają kopertę o średnicy 42 mm, która jest szczotkowana, a jej ring wykończony jest w połysku. Wodoszczelność modeli wynosi 20 ATM. Na kopercie znajduje się zakręcana koronka, co jest idealnym wykończeniem tej klasy wodoszczelności oraz obrotowa wkładka dookoła tarczy pozwalająca na odczyt stref czasowych.

 

Inventic Active Aero

 

Zegarki Inventic dostępne w sklepie Zegarownia

Po zapoznaniu się z szeroką ofertą marki Inventic pozostaje wybrać model, który odpowiada najbardziej Twoim potrzebom. Kolekcje Classic, Trend i Premium dostępne są w sklepie internetowym Zegarownia.pl oraz sklepie stacjonarnym w Warszawie. Który model najlepiej uzupełni Twoje stylizacje?


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.