Reedycja czy militarno-elegancki zegarek? Zapowiedź Yema 500 Superman Dato i Urban Field

Newsy

Reedycja czy militarno-elegancki zegarek? Zapowiedź Yema 500 Superman Dato i Urban Field

Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.

02 czerwca 2023

Wysoki standard zegarków to nie tylko Swiss Made. Francuska manufaktura Yema, produkująca zegarki od 1948 roku bazuje na swoim doświadczeniu. Zapowiedziała dwie mocne kolekcje, w tym jedną będącą reedycją kultowego nurka z lat 60. XX wieku. Dla każdego, kto docenia francuski sznyt, te kolekcje będą uosobieniem piękna, precyzji i standardu.

 
  • Reedycja w formie Yema Superman 500 Dato to ulepszona konstrukcja. Poprawki techniczne pozwalają na profesjonalne nurkowanie.
  • Marka zapowiedziała militarno-garnuturowy zegarki w kolekcji Yema Urban Field.
  • Superman to chód zapewniony manufakturowym kalibrem, a Urban Field bazuje na szwajcarskiej Selicie.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu
 

Popularność reedycji rośnie. Marki, które wracają do lat 60-70.

W branży zegarków manufaktury posiadające przynajmniej pół wiekową tradycję chętnie czerpią ze swojego dorobku, co świetnie oddają, chociażby pojawiające się reedycje, W ostatnim czasie zrobiła to m.in. marka Bulova oferując nową odsłonę  Parking Meter z 1973 roku - zegarek Bulova 98B390. Premierę ma też obecnie Seiko Prospex SLA065J1, będący następcą divera Seiko z lat 60, o czym możesz przeczytać tutaj. Do tegorocznego grona dołączyła Yema, oferując zegarek Superman 500 Dato, który bazuje na diverze z lat 60. Co ciekawe, to nie pierwsza nowa odsłona, a kolejna, będąca na ten moment najdoskonalszą wersją. Dostępne będą dwie referencje Yema YSUP23A39-BMS i Yema YSUP23A39-ZMS.

 

Yema Superman 500 Dato szkic zegarka

 

Yema Superman 500 Dato — co nowego?

Manufakturowy kaliber YEMA2000 jest wodoodporny do 500 metrów, co mogliśmy spotkać w kolekcji Yema Superman 500 Destro YSUP22LHD39-CA62S. Ulepszony Superman to zmodernizowana architektura zegarka i poprawki techniczne, które pozycjonują model, jako najlepszy francuski zegarek dla profesjonalnych nurków. Posiada zabezpieczoną koronkę, a także podwójne, grube na 2.60 mm szkło szafirowe. Projektanci, czepiąc z bazowych modeli, wyposażyli zegarek we wskazówkę sekundnika zakończoną charakterystycznym kształtem — jest dokładnie taka sama jak w modelach Superman z lat 60-70. Użytkownik zegarka otrzymuje więc prawdziwe dzieło, które ewoluuje wraz z postępem czasu. Manufakturowy mechanizm oferuje dokładność +/- 10 sekund na dzień. Jest to wyjątkowa kolekcja z entuzjastów francuskich zegarków, która na przełomie czerwiec/lipiec będzie dostępna w sklepie Zegarownia. Do wyboru dwa rozmiary kopert 39 mm i 41 mm, a także wariant na gumowym pasku lub stalowej bransolecie.

 

Zegarek Yema Superman 500 Dato YSUP23A39-BMS

 

Yema Urban Field — zapowiedź kolejnej kolekcji

Francuska manufaktura zapowiedziała jeszcze jedną nowość, mianowicie kolekcję Yema Urban Field, której design inspirowany jest militarnymi zegarkami. Zmodernizowano samą formę, co sprawia, że są to zegarki garniturowe. Ruch napędza kaliber SW210-1b firmy Sellita w wykończeniu Elaboré. Na ten moment wyprodukowano go jedynie w 300 egzemplarzach, jednak zaplanowano kolejną limitację Yema Urban Field na sierpień.

 

Zegarek Yema Urban Field z szampańską tarczą


Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.