Reedycja divera Seiko z lat 60. i nowy Seiko Astron GPS znany z wirtualnego świata. Odkryj nowości

Newsy

Reedycja divera Seiko z lat 60. i nowy Seiko Astron GPS znany z wirtualnego świata. Odkryj nowości

Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.

30 maja 2023

Reedycja pierwszego divera Seiko z 1965 roku. Poznaj nowy Seiko Prospex Save the Ocean o manufakturowym kalibrze. W naszej ofercie pojawi się także długo wyczekiwany Seiko Astron GPS Solar, znany już z wersji animowanej w grze Resident Evil: Death Island. To zaawansowana technologicznie nowość o szerokim wyposażeniu. Sprawdź nowe modele.

 
 • Seiko Prospex Save the Ocean napędzany jest przez manufakturowy, antymagnetyczny kaliber automatyczny 8L35.
 • Oba zegarki są limitowane, już niedługo dostępne do zakupu on-line w sklepie Zegarownia i stacjonarnie w salonie Zegarownia Premium.
 • Czas w zegarku Seiko Astron GPS Solar jest regulowany automatycznie. Wśród funkcji m.in. tryb samolotowy, oszczędzanie baterii, 39 stref czasowych.
 • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu
 

Pierwszy japoński diver z lat 60. w reedycji. Poznaj Seiko  Prospex Save the Ocean

W 1965 roku marka Seiko wprowadziła swój pierwszy i jednocześnie pierwszy w Japonii zegarek nurkowy, znany z referencji Seiko 62MAS. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej korzyści użytkowej, w tym solidnej budowie i czytelności pod wodą, zegarek 62MAS stał się wzorem do stworzenia później wielu przełomowych modeli typu diver. Dziś kolekcję Seiko Prospex zasila reedycja kultowego zegarka z lat 60. - zegarek Seiko Prospex Save the Ocean Automatic SLA065J1, wyprodukowany w limitowanym nakładzie 1300 na cały świat.

 
Seiko Prospex Save the Ocean 1965 i 2023 SLA065J1
 
Nową odsłoną napędza manufakturowy kaliber Seiko 8L35, który opracowano szczególnie na potrzeby zegarków nurkowych. Spełnia standardy wydajności, oferując użytkownikowi odchył w granicach +15 to -10 sekund na dzień i odporność magnetyczną 4800 A/m. W ramach inicjatywy Save the Ocean firma Seiko wspiera wybrane morskie organizacje charytatywne. Seiko SLA065J1 nawiązuje do projektu archeologii podwodnej badający historyczne miejsce w Grecji, co uwydatniono tarczą przypominającą astrolabium morskie.
 
Zegarek Seiko Prospex Save the Ocean SLA065J1 już niedługo dostępny stacjonarnie w sklepie Zegarownia Premium na warszawskim Powiślu, a także do kupienia on-line. 

Jest to typowy nurek, posiadający pożądane cechy i funkcje divera - 20 ATM wodoszczelności, obrotowy bezel, zakręcane koronka i dekiel, a także porządne podświetlenie. LumiBrite na wskazówkach, indeksach i lunecie zyskuje jeszcze lepszą czytelność za pomocą powłoki antyrefleksyjnej po wewnętrznej stronie szkła szafirowego. Dodatkowo jest ono specjalnie zakrzywione.

 
Podświetlenie w zegarku Seiko Prospex Save the Ocean SLA065J1
 

Najnowocześniejsza technologia Seiko Astron GPS Solar w limitacji Resident Evil: Death Island

Druga nowość łączy ciekawą współpracę z naprawdę potężnym wyposażeniem technologicznym. Design nawiązuje do japońskiej serii gier z gatunku survival horror, a dokładnie Resident Evil: Death Island. Fani mogą dostrzec, że w samej grze bohaterowie Leon S. Kennedy i Chris Redfield pojawiają się w rzeczywistych modelach Seiko Astron. Jedną z limitacji, która dostępna będzie do kupienia w sklepie Zegarownia, jest Seiko Astron Resident Evil Death Island Leon SSH131J1. Gra zaprezentowała zegarki, jako bardzo funkcjonalne, nowoczesne urządzenia, co marka przełożyła na rzeczywistość. Wśród cech zegarka Seiko SSH131J1 znajdziemy mechanizm solarny GPS, który oferuje dostęp do wielu funkcji. Wśród nich:

 • Funkcja zapobiegania przeładowaniu
 • Funkcja oszczędzania energii
 • Wieczny kalendarz do 28 lutego 2100
 • Funkcja czasu światowego (39 stref czasowych)
 • Funkcja podwójnego czasu
 • Wyświetlacz dzienny
 • Wskaźnik rezerwy chodu
 • Funkcja transferu czasu (przełączanie między tarczą główną a tarczą pomocniczą)
 • Funkcja odbioru sygnału GPS (regulacja strefy czasowej, automatyczna regulacja czasu, ręczna regulacja czasu)
 • DST (czas letni)
 • Tryb samolotowy
Zegarek Seiko będzie możliwy do kupienia w sklepie Zegarownia w cenie 11 250 zł. Jego nakład na cały świat to jedynie 600 sztuk.
 
Seiko Astron Resident Evil Death Island SSH131J1


Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.