Tissot poszerza kolekcję PRX o cztery nowe modele - ikoniczne wzornictwo lat 70. w nowoczesnym wydaniu

Tissot

Tissot poszerza kolekcję PRX o cztery nowe modele - ikoniczne wzornictwo lat 70. w nowoczesnym wydaniu

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

15 września 2023

Seria zegarków PRX Powermatic od marki Tissot to modele charakteryzujące się nowoczesnym stylem, elegancją i funkcjonalnością. Producent przedstawił właśnie kolejne cztery modele, które doskonale uzupełniają całą serię. Zegarki dostępne są w dwóch rozmiarach, w kolorach żółtego złota oraz srebrnym, a jeden z modeli wyposażono w kultową tarczę w kolorze Ice Blue.

 
 

Legendarna kolekcja Tissot PRX bezbłędnie nawiązująca stylistyką do lat 70. powiększa się o cztery nowe warianty

Tissot PRX Powermatic 80 T137.407.33.021.00 to nowoczesny model swoim designem nawiązujący do pop-artu. Posiada nie tylko wysokiej jakości mechanizm, ale może oczarować również stylistyką. Zegarek jest cienki, grubość jego koperty to jedynie 11 mm, a średnica wynosi 40 mm. Model harmonijnie łączy w sobie elementy z lat 70. Jego działanie opiera się o szwajcarski mechanizm automatyczny Powermatic 80 łożyskowany na 23 kamieniach z rezerwą chodu wynoszącą 80 godzin oraz ze sprężyną włosową Nivachron, która jest odporna na działanie pola magnetycznego. 

 

Tissot PRX Powermatic 80 T137.407.33.021.00

 

Kopertę modelu wykonano ze złotej, szczotkowanej stali szlachetnej z powłoką PVD. Transparentny dekiel umożliwia obserwację pracy mechanizmu. Indeksy oraz wskazówki są pokryte powłoką Super-LumiNovą. Luminescencyjne wskazówki są zamontowane bardzo blisko siebie, co pozwala stworzyć efekt uniesienia i optycznie zbliżyć tarczę do szkła. Giloszowany cyferblat z tłoczonym wzorem w kratkę dodaje zegarkowi elegancji. Wyposażono go w datownik dni miesiąca i zabezpieczono szafirowym szkłem z antyrefleksem. Całość uzupełnia stalowa, złota bransoleta z motylkowym zapięciem. Wodoszczelność modelu wynosi 10 ATM. Tissot zaprezentował również model PRX Powermatic 80 T137.207.33.021.00 o takich samych parametrach technicznych jednak o nieco mniejszej kopercie, której średnica wynosi 35 mm.

 

Tissot PRX Powermatic 80 T137.407.33.021.00 dekiel

 

W kolekcji znalazł się też model Tissot PRX Powermatic 80 T137.207.11.351.00 o srebrnej kopercie i bransolecie, które wykonane zostały ze stali szlachetnej. W zegarku tym łączy się ponadczasowa estetyka ze współczesną technologią. Elementem wyróżniającym jest tu gofrowana tarcza w niezwykłym kolorze Ice Blue. Model ten może stanowić interesujący wybór dla świadomych stylu i praktycznych miłośników dobrze zaprojektowanych i funkcjonalnych zegarków.

 

Tissot PRX Powermatic 80 T137.207.11.351.00

 

Ostatnim modelem, który dołączył do kolekcji jest Tissot PRXj jest Quartz T137.210.11.091.00. To smukły model swoją stylistyką również nawiązujący do lat 70. Podobnie jak dwa poprzednie modele z serii 35 mm również i ten zgrabnie oddaje istotę i dokładne wymiary oryginału z 1978 roku, na którym opiera się retro design serii PRX. Zegarek posiada tarczę w kolorze light green również uzupełnioną o datownik dni miesiąca oraz indeksy i wskazówki z powłoką Super-LumiNova. To, co odróżnia go od wcześniejszych modeli to szwajcarski mechanizm kwarcowy ETA F06.115 ze wskaźnikiem EOL.

 

Tissot PRX Powermatic 80 23 i 40 mm

Zegarki Tissot

Zobacz wszystkie


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.