Versace - włoski design pod znakiem jakości Swiss Made

Versace

Versace - włoski design pod znakiem jakości Swiss Made

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

02 września 2022

Versace to jeden z najpopularniejszych domów mody, założony pod koniec lat 70. we Włoszech. Słynie z wysokiej jakości oraz wspaniałego designu – w końcu odpowiadanie na potrzeby rynku dóbr luksusowych Włosi opanowali do perfekcji. Po ubraniach przyszedł czas na dodatki, a wśród nich znalazły się zegarki. Mało kto wie, że ich włoski design idzie w parze ze szwajcarskimi standardami, co potwierdza znana wszystkim sygnatura jakości Swiss Made.

 

Dom mody Versace – rodzinny interes oraz światowe imperium

Wszystko zaczęło się od słynnego duetu Gianniego i Donatelli Versace. Kiedy ten pierwszy przekazał firmę w prezencie swojej siostrze, marka zyskała niepowtarzalny charakter i stała się znana na arenie międzynarodowej. Pierwsze projekty Versace idealnie wpasowały się w ducha lat osiemdziesiątych – cechowała je rock’n’rollowa awangarda oraz ekstrawagancja. Ukoronowaniem starań był sukces odniesiony przez rodzeństwo na pierwszym pokazie, który odbył się w 1990 roku w Mediolanie. Od tamtej pory dom mody utrzymuje swą wysoką pozycję i renomę oraz ma swoje sklepy w różnych zakątkach świata.

 

Dodatki od projektanta – zegarki Versace Swiss Made

Zegarki Versace to nie tylko kolejny dodatek opatrzony logiem słynnego domu mody. To także dopracowanie każdego detalu, wykorzystanie najlepszych materiałów i oznaczenie Swiss Made. Co dokładnie oznacza to ostatnie? Wytyczne mówią. że mechanizm, jaki został wykorzystany w zegarku, musi być szwajcarski, model ma być w całości złożony w Szwajcarii, kontrola końcowa wykonana przez producenta przeprowadzona w Szwajcarii, a minimum 60% kosztów produkcji powinno być wygenerowane w Szwajcarii.

 
 

Zegarki Versace - poznaj flagowe serie włoskiego domu mody

Sprawdźmy teraz topowe kolekcje zegarków Versace. Każda z nich ma niepowtarzalny charakter i nawiązania elementów znanych nam ze świata kultury i sztuki. Wejdź w niesamowity świat projektów Versace!

 

Versace Medusa Icon - mitologiczna głowa Meduzy na tarczy zegarka

Kolekcja Versace Medusa Icon nawiązuje, jak wskazuje nazwa, do mitologicznej głowy Meduzy, która jest jednocześnie logiem marki. Jej imię oznacza dosłownie Władnąca, jest bohaterką wielu opowieści, a jej przedstawienie ulegało zmianie na przestrzeni lat. Postać zajmuje centralną część giloszowanej promieniście tarczy. Okalający ją pierścień ozdobiono greckim wzorem. Oryginalne jest tu wskazanie godziny - w górnej części odczytamy informacje o godzinie, a w dolnej - o minutach. Ochronę cyferblatu zapewnia twarde szkło szafirowe. Powierzchnię dekla zdobi grawer Meduzy. Stalowa koperta może łączyć się z taką samą bransoletą lub w innym wariancie - ze skórzanym paskiem. Zegarki z tej serii doskonale sprawdzą się jako dodatek do eleganckich stylizacji, wnosząc do nich przy okazji powiew świeżości.

 
Zegarki Versace Medusa Icon
 

Versace Virtus, czyli eleganckie zegarki dla miłośniczek luksusu

Virtus, z łacińskiego cnota, czyli pozytywna cecha etyczna, z greckim odpowiednikiem areté. Kojarzona z męstwem i odwagą, które przedstawiano jako jej personifikacje. Jak widać, w zegarkach Versace Virtus nie brakuje nawiązań do starożytnej kultury greckiej. Znajdziemy je także na bezelach i bransoletach modeli z tej kolekcji, które ozdobiono wspomnianym już wzorem greckim. Tarczę z dekoracyjnymi wskazówkami rozświetla szlif słoneczny. Na jej powierzchni umieszczono literę „V” odnoszącą się do tytułowego virtus. W obudowie schowano mechanizm kwarcowy Ronda 762 Swiss Made. Twarde szkło szafirowe to ochrona cyferblatu przed uszkodzeniem. Do dyspozycji mamy wersje na stalowej bransolecie bądź skórzanym pasku. Całość jest jednocześnie wystawna, ale subtelna, gustownie elegancka.

 

Zegarki Versace Virtus

 

Elegancja na męskim nadgarstku z zegarkami Versace Essential

Versace nie zapomniało też o mężczyznach. Z myślą o nich powstała m.in. kolekcja Versace Essential. To zegarki z pokaźnymi kopertami, dostępne w wersji na bransolecie lub skórzanym pasku. Ich tarcze zdobi logo marki oraz wypukła głowa Meduzy. Pomiędzy indeksami liniowymi znajduje się grecki wzór. Oprócz klasycznego srebra, złota czy bieli w palecie kolorystycznej tej serii znajdują się także szarości i odcienie niebieskiego. Mechanizm kwarcowy Ronda 763 Swiss Made dba o dokładne działanie całości. Linia Versace Essential to doskonała propozycja dla mężczyzn, którzy lubią wyglądać elegancko także na co dzień.

 

Zegarki Versace Essential

 

Zegarki Versace – jakość Swiss Made zamknięta we włoskich projektach

Okazuje się, że podobnie jak w przypadku ubrań z logo Versace, znaczenie ma nie tylko wygląd. Równie ważną rolę, zarówno podczas tworzenia odzieży, jak i zegarków, odgrywają wysoka jakość używanych materiałów, oko do detali oraz zadbanie o komfort użytkowania noszącego. Oprócz tego, że możesz mieć na nadgarstku małe dzieło sztuki od projektanta, to zyskujesz gwarancję, że posłuży Ci ono przez wiele lat. Versace to nie tylko zegarki modowe, ale też zegarki Swiss Made.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.