Zegarek pełen symboli Warszawy — Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition hołdem dla stolicy

Vostok Europe

Zegarek pełen symboli Warszawy — Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition hołdem dla stolicy

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

07 listopada 2023

Litewska marka Vostok Europe zaprezentowała limitowany do 200 sztuk zegarek dedykowany miastu Warszawa. Model pochodzi z wyjątkowej kolekcji Miasta Polski, która honoruje polskie miasta. Projekt zegarka uwzględnia wiele motywów charakterystycznych dla Warszawy.

 
 
 

Zegarek bogaty w warszawskie symbole — Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition

Dedykowany stolicy polski zegarek Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition VK64-592A458-D posiada srebrną kopertę z wysokiej jakości stali szlachetnej, która cechuje się odpornością na korozję, jest trwała i estetycznie się prezentuje. Osadzony w niej czarny cyferblat dekorowany jest różnymi detalami nawiązującymi do miasta Warszawy.

 

Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition

 

Na tarczę naniesiono wyraźny wzór fal. Na wysokości indeksu godziny 12 umieszczono logo Vostok Europe z dopiskiem “Warszawa” oraz datą 1413, która jest nawiązaniem do roku, w którym miasto zostało stolicą Polski. W dolnej części cyferblatu umieszczono charakterystyczne dla Warszawy symbole. Widzimy tu rzekę Wisłę, pomnik Syrenki Warszawskiej będącej herbem miasta, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta czy też most Świętokrzyski. Detale te, z wyjątkiem Wisły mają żółto-czerwone kolory, które są barwami stolicy.

 

Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition detale tarczy

 

Funkcjonalność i elegancja w jednym: Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition

Tarcza wyposażona jest w sub-tarczę chronografu, za pomocą którego możemy zmierzyć odcinek czasu oraz totalizator, który w wygodny sposób wskazuje czasu w formacie 24-godzinnym. Na wysokości godziny 6 umieszczono datownik dni miesiąca. Indeksy liniowe oraz wskazówki są pokryte powłoką luminescencyjną Super-Lumi Nova, dzięki czemu z łatwością można odczytać wskazanie godziny również w ciemnościach. Cyferblat okala czarny, wewnętrzny bezel. Tarczę modelu zabezpieczono przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych utwardzanym szkłem mineralnym K1, które cechuje się giętkością, a jego twardość ocenia się na 7 punktów w dziesięciostopniowej skali Mohsa.

 

Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition na nadgarstku

 

Zdobiony wizerunkiem warszawskiej syrenki dekiel i wysoka klasa wodoszczelności zegarka Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition

Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition VK64-592A458-D posiada zakręcany dekiel, który ozdobiony jest grawerem z wizerunkiem syrenki i numerem limitacji. Model posiada również zakręcaną koronkę, która zapewnia dodatkową szczelność podczas zanurzania zegarka w wodzie. Funkcja ta w połączeniu z wodoszczelnością w klasie 20 ATM umożliwia pływanie i nurkowanie bez akwalungu z zegarkiem na ręku. 

 

Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition dekiel

 

Całość uzupełnia czarny, skórzany pasek z wzorem krokodylej skóry. Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition VK64-592A458-D precyzję swojego działania zawdzięcza japońskiemu mechanizmowi kwarcowemu Seiko Epson VK64 zasilanemu baterią. Mechanizm taki nie wymaga regularnego nakręcania, co sprawia, że użytkowanie zegarka jest wygodne i praktyczne. Model dostępny będzie w sklepie Zegarownia.pl.

 

Vostok Europe Miasta Polski Warszawa Chrono Limited Edition na modelu


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.