Zegarek, który mierzy ciśnienie

Porady

Zegarek, który mierzy ciśnienie

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

02 kwietnia 2024

Zegarki z roku na rok oferują nam coraz więcej funkcji i udogodnień. Jednym z nowszych rozwiązań jest opcja pomiaru ciśnienia krwi, która może okazać się bardzo przydatna. Pomaga nam bowiem na bieżąco monitorować stan zdrowia i szybko zapobiegać niepokojącym objawom. Zegarki z pomiarem tętna w nadgarstku robią się bardzo popularne. Pozwólcie, że opowiem Wam o nich więcej, zapraszając do świata, gdzie technologia spotyka się z troską o zdrowie.

 

Czy Twój zegarek może ratować życie? Poznaj zegarki z funkcją pomiaru ciśnienia!

To nie jest przesada. Zegarki wyposażone w funkcję pomiaru ciśnienia krwi mogą realnie wpłynąć na poprawę Twojego zdrowia, a nawet uratować życie. Dzięki zaawansowanym sensorom, które ciągle się rozwijają, te inteligentne gadżety mogą monitorować Twoje ciśnienie krwi przez całą dobę, ostrzegając Cię o potencjalnych niebezpieczeństwach. To, co kiedyś było możliwe tylko w klinice, teraz jest dostępne na Twoim nadgarstku.

 
Zegarek Coros, który mierzy ciśnienie
 

Przełom w technologii – jak nowoczesne zegarki mierzą ciśnienie bez ucisku na nadgarstek?

Tradycyjne metody pomiaru ciśnienia krwi wymagają ucisku mankietu na ramieniu, co może być niewygodne i nie zawsze dostępne. Najnowsze modele zegarków do pomiaru ciśnienia krwi radzą sobie z tym zadaniem w zupełnie nowy sposób. Korzystając z technologii optycznej i analizy pulsu, mogą one zapewnić dokładne pomiary bez potrzeby ucisku. Działa ona dzięki czujnikowi światła oraz diodzie LED, które umieszczone są na deklu zegarka. Zadaniem diod jest podświetlanie skóry, dzięki czemu stają się widoczne naczynia krwionośne. Czujnik zaś odbiera zmiany w odbiciu światła, które są wynikiem różnic przepływu krwi. Funkcje te pozwalają odczytywać na bieżąco zmiany w ciśnieniu krwi. Należy pamiętać, że wyniki będą najdokładniejsze, kiedy zegarek będzie dokładnie przylegał do nadgarstka. Wyniki odczytu mogą zaburzyć także tatuaże w miejscu urządzenia - dzieje się tak, ponieważ pigment może zasłaniać mechanizmowi naczynia krwionośne.

 
Nowoczesne smartwatche

 

 

5 powodów, dla których musisz mieć zegarek mierzący ciśnienie!

  • 1. Monitorowanie na bieżąco: możesz sprawdzać swoje ciśnienie w dowolnym miejscu i czasie, co jest kluczowe dla osób z nadciśnieniem.
  • 2. Dane historyczne: zegarki te gromadzą dane o ciśnieniu krwi przez dłuższy czas, umożliwiając lepsze zrozumienie swojego zdrowia.
  • 3. Wczesne ostrzeżenia: regularne pomiary mogą pomóc w wychwyceniu niepokojących wzorców i zapobiec poważnym problemom zdrowotnym.
  • 4. Wygodny i dyskretny: pomiar ciśnienia krwi bez konieczności zakładania dodatkowych urządzeń.
  • 5. Integracja z aplikacjami zdrowotnymi: większość zegarków może synchronizować dane z popularnymi aplikacjami, oferując holistyczny obraz Twojego stanu zdrowia.

Zegarek, który mierzy ciśnienie

 

Zegarek z ciśnieniomierzem. Dodatek, który rozumie twoje potrzeby

Szukając zegarka z pomiarem ciśnienia, warto zwrócić uwagę na kilka modeli, które zdobyły uznanie użytkowników i specjalistów. Poniżej przedstawiamy świetnie sprzedające się modele, które musisz mieć w swojej garderobie!

 

Suunto zmierzy Twój puls

Zegarek Suunto Vertical Titanium Solar Black SS050858000 przełamuje wszystkie stereotypy dotyczące sportowych urządzeń. Z jego pomocą, monitorowanie tętna staje się nie tylko dokładniejsze, ale i bardziej intuicyjne. Dzięki zaawansowanym czujnikom optycznym może śledzić Twoje tętno z niezwykłą precyzją, zarówno podczas intensywnego treningu, jak i w spoczynku. Co więcej, model jest wyposażony w szereg funkcji, które z pewnością pomogą Ci zmaksymalizować efektywność Twoich treningów. Marka ma do zaoferowania również modele pochodzące z innej serii, które podobnie jak zaprezentowany wyżej zmierzą Twój puls zachowując nowoczesny i świetny wygląd.

 
Marka Suunto
 

Zadbaj o zdrowie z zegarkiem Garett

Garett znana jest z tworzenia zegarków dla sportowców. Marka jednak poszła o krok dalej i w tym sezonie proponuje nam model Garett Bonita SET 5904238485491. Zachowany w złotej kolorystyce emanuje biżuteryjnym charakterem. Dołączono do niego dodatkowy pasek wykonany z silikonu w różowym odcieniu, dzięki któremu każdy użytkownik czy użytkowniczka może urozmaicać wygląd swojego zegarka. Oprócz nowoczesnego designu Garett Bonia SET ma do zaoferowania wiele przydatnych funkcji: Bluetooth™, połączenia telefoniczne, sterowanie aparatem w telefonie, prognoza pogody, budzik, minutnik i oczywiście możliwość zmierzenia parametrów zdrowotnych dzięki pulsometrowi, ciśnieniomierzowi czy pulsyksometrowi.

 
Garett na Zegarownia.pl
 

Bądź na TOPie ze smartwatchem Vector Smart!

Vector Smart Stylish VCTR-34-03-BL łączy elegancję z zaawansowanymi funkcjami zdrowotnymi i sportowymi, stając się idealnym wyborem dla dbających o kondycję serca. Wyróżnia się możliwością pomiaru ciśnienia krwi, tętna oraz poziomu nasycenia krwi tlenem, dzięki czemu użytkownicy mogą na bieżąco monitorować kluczowe wskaźniki zdrowia. Jego granatowa kolorystyka z gumowym paskiem zapewnia stylowy wygląd oraz komfort noszenia przez cały dzień. Vector nie ogranicza się jednak tylko do monitorowania zdrowia. Z licznikiem kalorii, stoperem, krokomierzem i monitorem snu, jest wszechstronnym narzędziem dla każdego, kto chce zarządzać swoją aktywnością fizyczną. Integracja z telefonem pozwala na odbieranie powiadomień bezpośrednio na zegarku, co zwiększa wygodę użytkowania.

 
Vector Smart
 

Zegarek z pomiarem ciśnienia - naprawdę warto!

Warto zwrócić uwagę na zegarki z możliwością pomiaru tętna. Jest to udogodnienie, które będzie dużym ułatwieniem dla osób mających problemy z ciśnieniem, a także dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Będzie to idealny zegarek dla wszystkich, którzy lubią trzymać rękę na pulsie.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.