Jak poprawić efektywność Twoich treningów? Sprawdź zegarek z pulsometrem

Jak poprawić efektywność Twoich treningów? Sprawdź zegarek z pulsometrem

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

13 maja 2022

Dzięki monitorowaniu pulsu podczas aktywności fizycznej możemy dostosowywać rodzaje ćwiczeń i odpowiednio zaplanować kolejne treningi, a co za tym idzie osiągać lepsze wyniki. Dlatego pomiar pulsu jest jedną z ważniejszych funkcji w zegarku sportowym. Zegarek z pulsometrem nie tak dawno temu pojawił się na rynku, jednak szybko zyskał uznanie wśród osób aktywnie spędzających czas. Jak działa pulsometr w zegarku?

Jak zegarek z pulsometrem mierzy puls?

Zegarek z ciśnieniomierzem posiada zamontowany na wewnętrznej stronie bransolety czujnik rejestrujący przepływ krwi, czyli pracę serca. Monitoruje on zatem i mierzy jego funkcjonowanie, a w razie nieprawidłowości przesyła informacje do smartwatcha. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu możemy zmierzyć szybkość pulsu. Czujniki działają zazwyczaj w oparciu o podświetlenie LED optycznie monitorując tętno — mierzą światło rozproszone przez przepływ krwi. Pomiar tętna w zegarku to zatem dość zaawansowana funkcja.

Zegarek z pulsometrem umożliwia efektywne trenowanie

Dzięki pulsometrowi w zegarku możemy analizować reakcje naszego ciała na wysiłek fizyczny, a także ułatwić sobie proces odchudzania. Zegarek z pulsometrem pozwala na szybsze, ale i bezpieczniejsze, dzięki kontroli nad ciałem, osiąganie celów treningowych. Odpowiednie tętno podczas aktywności fizycznej jest często kluczowe, wiele programów treningowych przewiduje wykonywanie konkretnych ćwiczeń przy określonym poziomie tętna. Dlatego zegarek, który mierzy ciśnienie jest niezwykle przydatny, by móc efektywnie trenować.

Dodatkowe funkcje przydatne w zegarku z pulsometrem

Zegarki z pulsometrem często posiadają szereg innych przydatnych funkcji. Jedną z nich jest GPS. Smartwatch z GPS pozwala na śledzenie przebytej trasy i sprawdzenie pokonanego dystansu. Funkcja ta pomocna jest również podczas pieszych wędrówek po zalesionych terenach czy w górach.

Ciekawym i przydatnym rozwiązaniem jest smartwatch z kartą SIM. Takie smartwatche posiadają wbudowane gniazdo na kartę SIM, czyli taką samą kartę, jaką mamy telefonach komórkowych. Daje nam to możliwość wykonywania połączeń bezpośrednio z zegarka. Smartwatch SIM doskonale sprawdzi się np. podczas biegania, gdy zwykły telefon tylko przeszkadza. Dzięki takiemu rozwiązaniu wcale nie musimy go ze sobą zabierać, a wciąż w każdej chwili mamy możliwość nawiązania połączenia, mało tego inteligentny zegarek jednocześnie mierzy nam puls i pokazuje trasę. 

Warto, by wybrać zegarek z dotykowym ekranem. To znacznie ułatwia posługiwanie się nim podczas różnych aktywności, bez konieczności kręcenia i naciskania koronki czy przycisków. Dotykowy zegarek z pewnością stanie się nieodłącznym towarzyszem Waszych treningów. Wszystkie powyższe funkcje spełnia np. dostępny w naszym sklepie Smartwatch Garett Multi 4 dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. 

Zegarki Garett pomiar tętna

Sportowa elegancja na nadgarstku. Pulsometr w zegarku

Nikt jednak nie powiedział, że sportowy smartwatch wyposażony w pulsometr, GPS czy dotykowy ekran nie może być elegancki! Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a część z nich mimo swoich sportowych funkcji zachowuje klasyczny, elegancki wygląd. Dzięki temu taki elegancki smartwatch może towarzyszyć nam na co dzień — zarówno podczas treningów, jak i w pracy jako dodatek do formalnej stylizacji. Wymienić tu można choćby takie modele jak np. Smartwatch Vector Smart Sport, Smartwatch męski Garett Men Ocean RT czy Smartwatch Garmin Venu® 2S.

Vector Smart zegarek z pulsometrem

Zegarki z pulsometrem - znajdź coś dla siebie

Bez względu na to, czy trenujesz często, czy sporadycznie smartwatch z pulsometrem pomoże Ci efektywniej trenować. Warto wybierać modele z dodatkowymi funkcjami (i jednocześnie ułatwieniami)  jak GPS, smartwatch z kartą SIM i dotykowym ekranem. Od Ciebie zależy, czy Twój inteligenty zegarek będzie w sportowym stylu, czy też będzie to elegancki smartwatch. Sprawdź zegarki z pulsometrem w sklepie Zegarownia.pl.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.