Zegarki Movado - klasyka, minimalizm i nowoczesność

Movado

Zegarki Movado - klasyka, minimalizm i nowoczesność

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

03 września 2019

Movado to manufaktura, która łączy w sobie szwajcarską tradycję oraz nowoczesność. Zegarki marki, dzięki niezwykle charakterystycznej stylistyce, rozpoznawalne są niemal na całym świecie. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów sprawia, że modele sygnowane logiem szwajcarskiego producenta idealnie trafią w gust osób oczekujących od zegarka czegoś więcej niż standard.

Zegarki Movado – wiecznie w ruchu

Marka Movado powstała w 1881 roku w szwajcarskim La Chaux-de-Fonds jako niewielka manufaktura pod nazwą LAI Ditescheim & Feres SA. Od 1905 roku przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na tę, pod którą znamy je dzisiaj. Jej korzeni możemy doszukiwać się w fascynacji językiem esperanto założyciela Movado Leopolda Achille'a Isidore'a Ditesheima. W dosłownym tłumaczeniu movado oznacza ona „wiecznie w ruchu”, co nawiązuje do pracy mechanizmu zegarków. W 1983 roku właścicielem Movado został pochodzący z Kuby miłośnik sztuki Gedalio Grinberg. Jego głównym założeniem było nadanie produktom awangardowego i nowoczesnego charakteru, bez porzucania kojarzonej z nimi od lat estetyki.

Movado – klasyczna nowoczesność

Przełomowym momentem dla marki Movado był rok 1947, w którym na tarczy zegarków, w miejscu indeksu odpowiadającego za wskazania godziny 12, umieszczono duży punkt symbolizujący słońce. Autorem konceptu był amerykański projektant Nathan G. Horwitt. Symbol ten nawiązuje do pierwszego sposobu odmierzania czasu, polegającego na obserwacji pozycji słońca na nieboskłonie. Rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę i do dziś jest cechą charakterystyczną zegarków sygnowanych logiem marki Movado. Ponadto, znak rozpoznawczy szwajcarskiego producenta okazał się na tyle cenny, że trafił do zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Yorku.

Zegarki Movado – dla kogo?

Produkty marki Movado łączą ze sobą na pierwszy rzut oka skrajne cechy, czyli elegancki charakter, minimalizm oraz futuryzm, który inspirowany jest awangardową sztuką ulic Nowego Yorku. Produkty sygnowane logiem Movado idealnie trafią w gust wszystkich, którzy oczekują od zegarka czegoś więcej niż standard. Poszczegolne modele wyposażone zostały w specjalne, nadające uroku zdobienia w postaci diamentów czy wyjątkowe paski, do których wykonania użyto wysokogatunkowych skór. Precyzyjne wskazania aktualnego czasu zapewniają szwajcarskie mechanizmy automatyczne oraz kwarcowe. Projekty wieńczą szkiełka szafirowe, które użyto do przykrycia czytelnych, minimalistycznych tarcz.

Movado 1881 Automatic 0606914

Męski zegarek Movado 1881 Automatic 0606914 to uosobienie wszystkich cech, które kojarzone są z szwajcarską marką. Srebrna koperta oraz bransoleta, do których wykonania użyto najwyższej jakości stali szlachetnej, idealnie komponuje się z czarnym, minimalistycznym cyferblatem. Tuż przy godzinie szóstej, symetrycznie do znaku rozpoznawczego marki, czyli umieszczonego na wysokości godziny dwunastej srebrnego punktu symbolizującego słońce, umieszczono analogowy datownik dni miesiąca. Pracę modelu oparto o napędzany przy pomocy ruchów nadgarstka mechanizm automatyczny ETA 2824-2, który wyposażony został w 25 kamieni. Rezerwa chodu pozwala na 38 godzin pracy, bez konieczności zakładania zegarka na rękę.

Movado Museum Sport Chronograph 0606545

Movado Museum Sport Chronograph 0606545 to propozycja niezwykle funkcjonalnego zegarka o sportowym charakterze. Wykonana ze stali szlachetnej koperta zapewnia ochronę przed związanymi z aktywnościami urazami, a pasek z tworzywa, dzięki swojej niskiej wadze, czyni noszenie modelu niezwykle komfortowym. Pod odpornym na niemal każdy rodzaj zarysowań szkiełkiem szafirowym umieszczono charakterystyczny dla marki minimalistyczny cyferblat ze zdobieniem nawiązującym do motywu słońca. Model wyposażono w dodatkowe sub-tarcze chronografu oraz analogowy datownik dni miesiąca, który ulokowany został na wysokości godziny czwartej.

Zegarek Movado Novella 0607110

Movado Novella 0607110 to uosobienie kobiecej elegancji oraz nowoczesności. Srebrna koperta ze stali szlachetnej zawieszona została na bransolecie z tego samego materiału, której ogniwa utrzymane są w świetnie komponujących się ze sobą odcieniach szarości. Z całością idealnie kontrastuje perłowa, pozbawiona indeksów tarcza, którą przykryto przy pomocy szkiełka szafirowego. Jak w przypadku wszystkich modeli sygnowanych logiem Movado, na cyferblacie zegarka Novella 0607110 znajdziemy zdobienie w postaci symbolizującego słońce okręgu.

Movado to marka, która trafi w gust wszystkich osób ceniących eleganckie, minimalistyczne dodatki. Estetyczne projekty wyróżnia oryginalność oraz nowoczesność. Najwyższej jakości materiały użyte do tworzenia poszczególnych komponentów oraz szwajcarskie, sygnowane prestiżowym certyfikatem Swiss Made mechanizmy sprawiają, że zegarki Movado to modele dla wszystkich osób, które wymagają od zegarka najwyższych standardów.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.