Zegarki Oris - szwajcarska marka z tradycją

Oris

Zegarki Oris - szwajcarska marka z tradycją

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

25 listopada 2019

Oris to kolejna szwajcarska marka z tradycją, która jest już dostępna w Zegarowni. To doskonałe zegarki zarówno dla tych, którzy cenią styl elegancki i formalny, jak i tych, którzy preferują sportowe dodatki. Co to za zegarki i co je wyróżnia? Jaka jest ich historia? Przeczytajcie!

Focus na innowacje - historia zegarków Oris

Marka Oris swoją historię rozpoczyna w Holstein, szwajcarskim mieście w górach Jura. To właśnie tam w 1904 roku dwóch zegarmistrzów - Paul Cattin i Georges Christian - postanowiło wykupić fabrykę zegarków i zrealizować marzenie o założeniu własnej firmy. Skąd pomysł na nazwę? Zaczerpnięto ją od strumienia znajdującego się nieopodal.

zegarki Oris logo

Założeniem twórców nowopowstałej marki było oferowanie “najlepszych zegarków w najlepszej możliwej cenie”. Firma bardzo szybko się rozwijała, dzięki zatrudnieniu najbardziej utalentowanych zegarmistrzów powstawały innowacyjne produkty, które doceniano tak bardzo, że możliwe było powstawanie kolejnych fabryk, a nawet domów dla pracowników.

Na przestrzeni lat Oris zawsze skupiał się na dostarczaniu produktów najwyższej jakości, produkował własne mechanizmy, tworzył i składał komponenty w Szwajcarii. Uznanie na świecie zdobyto zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, takich jak np. mechanicznego głębokościomierza czy rekordowej, bo aż dziesięciodniowej, rezerwy chodu w jednym z mechanizmów.

Zegarki z czerwonym wahnikiem - jakość z certyfikatem Swiss Made

Dzisiaj marka słynie z zegarków mechanicznych - tylko takie, z ręcznym lub automatycznym naciągiem, oferuje w sprzedaży. Cechą charakterystyczną tych modeli jest czerwony wahnik, który jest doskonale widoczny z tyłu koperty dzięki przezroczystemu dekielkowi. To element wyróżniający, ale i ozdobny.

zegarek Oris mechanizm czerwony wahnik

Zdecydowanie warte odnotowania jest również to, że zegarki Oris to modele z certyfikatem Swiss Made. Firma wszystkie elementy zegarka tworzy w Szwajcarii, a same czasomierze zanim trafią do sprzedaży przechodzą rygorystyczne kontrole. Produkcja w kraju słynącym z zegarmistrzowskich wyrobów to gwarancja najwyższej jakości i prestiżu.

Zegarki Oris - Podążaj swoją drogą!

Mottem marki Oris jest zdanie “Podążaj swoją drogą”. Co to oznacza? Warto kierować się własnymi marzeniami, nie podporządkowywać się. Dotyczy to również stylu - to on podkreśla osobowość, buduje pewność siebie. Oris tworzy zegarki dla ludzi ceniących różne, nawet bardzo odmienne style. Można wyróżnić 4 główne kategorie i serie: Culture, Diving, Aviation i Motor Sport. Każda z nich ma trochę inny charakter, ale wszystkie łączy jedno - wysoka, szwajcarska jakość.

Dla wielbicieli pływania i nurkowania - zegarek Oris Aquis

Na początek coś dla sportowców i amatorów nurkowania. Kolekcja Diving i jeden z jej flagowych przedstawicieli - zegarek Oris Aquis Big Day Date Automatic. Wyglądem wyraźnie przypomina klasyczne modele typu Diver. Wszystko dzięki obrotowemu bezelowi i wygodnemu, gumowemu paskowi. To zegarek dla nurków nie tylko z uwagi na wygląd. Funkcjonalność jest równie imponująca! Zakręcane koronka i dekiel dla większej szczelności, indeksy pokryte warstwą świecącą Super-LumiNova®, przykrywające tarczę szafirowe szkiełko z antyrefleksem - to wszystko sprawia, że zegarek spełnia swoją rolę nawet w najcięższych warunkach. Ale największy hit na koniec - ten model jest wodoszczelny w klasie 500 metrów! Profesjonalne nurkowanie? Tylko z nim!

zegarek męski Oris Aquis 01-752-7733-4135-07-4-24-65eb kolaż

Dla lotników - zegarek Oris Big Crown

Dla fanów zegarków lotniczych czasomierz z kolekcji Aviation - Oris Big Crown Pointer Date Automatic. To projekt nie byle jaki, zdobył ostatnio tytuł Zegarka Roku 2019 w kategorii do 10 000zł. Lotnicze nawiązania widać w klasycznej już dla tego rodzaju modeli podziałce i oznaczeniach na tarczy, a także w designie wskazówek, przypominających śmigła. Charakterystyczny i bardzo oryginalny jest skórzany pasek w tym czasomierzu - w stylu vintage, postarzany. Jego brązowy kolor pięknie łączy się z bordowym odcieniem tarczy. Do tego oczywiście szafirowe szkiełko przykrywające cyferblat oraz transparentny dekiel, umożliwiający obserwację pracy mechanizmu automatycznego. Takiego retro klimatu nie znajdziesz nigdzie indziej!

zegarek męski Oris Big Crown 01-754-7741-4068-07-5-20-50 kolaż

Dla tych, którzy kochają szybką jazdę - zegarek Oris TT1

Motor Sport to kolekcja dedykowana wielbicielom motoryzacji. Zegarki z tej serii, tak jak np. model Oris TT1 Automatic, swoim designem nawiązują do wyglądu detali w samochodach rajdowych. To najbardziej nowoczesna jeśli chodzi o stylizację kolekcja. Marka Oris wyprodukowała nawet specjalną serię we współpracy z zespołem Formuły 1 Williams. Co więcej, powstał nawet zegarek sygnowany podpisem Roberta Kubicy, stworzony w limitowanej liczbie jedynie 250 egzemplarzy. Oris to marka, której związków z motoryzacją nie sposób zanegować. Dla fanów Formuły 1 i nie tylko - zegarki doskonałe, a przy tym to również dodatki o świetnej jakości - na lata.

zegarek męski Oris TT1 Automatic 01-735-7752-4154-07-4-24-06fc kolaż

Dla prawdziwie eleganckich mężczyzn - Oris Artelier

Na koniec propozycja z kategorii Culture - tej najbardziej eleganckiej. Jej przedstawicielem jest zegarek Oris Artelier Automatic - idealny model do formalnych stylizacji. Piękna, klasyczna, srebrna bransoleta, umiarkowanej wielkości koperta oraz granatowa tarcza - to połączenie to po prostu klasa. Cyferblat zdobi subtelne giloszowanie, a całość zabezpiecza szafirowe szkiełko z powłoką antyrefleksyjną. Ten czasomierz to synonim wszystkiego co najlepsze w szwajcarskich zegarkach. Tę elegancję doceni niejeden mężczyzna.

zegarek męski Oris Artelier 01-733-7721-4055-07-8-21-88 kolaż

Ponad stuletnia historia, szwajcarska produkcja i jakość potwierdzona certyfikatami. Do tego różnorodny, ale zawsze bazujący na elegancji, design i najwyższej jakości materiały. Wszystko to kryjące we wnętrzu precyzyjne, szlachetne mechanizmy z ręcznym lub automatycznym naciągiem. Ten opis doskonale przedstawia markę zegarków Oris. To czasomierze, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Zobacz, czy któryś z nich sprawi, że na liście Twoich marzeń zapiszesz kolejny punkt!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.