Zegarki Xicorr - polskie zegarki dla fanów motoryzacji

Rynek zegarmistrzowski posiada naprawdę bogatą ofertę zegarków. Samych firm jest kilkaset, natomiast zegarków o wiele wiele więcej. Czy wiedziałeś, że oprócz marek Swiss Made jak Aviator, czy Atlantic oraz japońskich zegarków Citizen cieszących się niezwykłą precyzją, Polska również znalazła swoją niszę w świecie zegarków.

Zegarek męski Xicorr 200 Automatic X0206 lifestyle

Polskie marki zegarmistrzowskie

Polskie zegarki również mają swoją historię i renomę. Odkrywanie piękna natury i cieszenie się z naturalnych zegarków, czyli wykonanych z odnawialnych surowców, umożliwia marka Plantwear. Cieszenie się zjawiskowymi zegarkami nawiązującymi do Morza Bałtyckiego gwarantuje Balticus. Z kolei najlepszą jakość i nawiązań do tego co polskie, należy szukać w zegarkach Błonie. Jednak to nie wszystkie polskie marki, które zachwycają jakością i oryginalnym wzornictwem. Warto również wspomnieć o marce Xicorr, która zaskakuje swoimi motoryzacyjnymi zamiłowaniami do polskich samochodowych klasyków.

Historia marki Xicorr

Polska marka Xicorr charakteryzuje się niebanalnym i fascynującym wzornictwem. Powstała nie tak dawno, bo w 2012 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie miłośników polskiej klasyki i tradycji motoryzacyjnej na jedyne w swoim rodzaju zegarki ukazujące piękno przedmiotów codziennego użytku.

Zegarek męski Xicorr 200 Automatic historia

Polska marka, a dziwnie, wręcz egzotycznie brzmiąca nazwa? Zegarki Xicorr to również warszawska tradycja. Oryginalne brzmienie i pisownia nazwy marki, to gra skojarzeniami. Xicorr to nic innego jak odniesienie i modyfikacja słowa “sikor”. W takim razie pewnie się zastanawiasz co ma wspólnego to określenie z zegarkami i firmą je produkującą? Otóż, słowo to pochodzi z warszawskiej gwary i oznacza właśnie zegarek naręczny.

Xicorr - polskie zegarki i piękno dawnych samochodów osobowych

Xicorr to liczne nawiązania do historii polskiej motoryzacji zamknięte w małych użytecznych przedmiotach. Wyrafinowany design, nawiązujący do klasyków powstałych w fabryce FSO, cieszy oko nie tylko fascynatów samochodów. Wysokojakościowe materiały, np. stal szlachetna, czy szkło szafirowe oraz precyzyjne mechanizmy mechaniczne, zadowolą również miłośników doskonale wykonanych i dobrych jakościowo zegarków.

Zegarek męski Xicorr 200 Automatic X0206 stal dekiel grawer lifestyle

Marka Xicorr stworzyła kilka kolekcji, które podkreślają piękno starych samochodów, m.in. M20, 200, Syrena Sport, czy F125p Akropolis. Poniżej znajdziesz kilka zegarków - przedsmak całej oferty zegarków Xicorr, którą znajdziesz na Zegarowni.

Kolekcja zegarków męskich Xicorr M20 Automatic

Kolekcja zegarków Xicorr M20 Automatic nawiązuje stylem i wykonaniem do pierwszych polskich samochodów osobowych produkowanych w warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych - Warszawa M20 (lata produkcji 1951-1973). Opływowy kształt, symetryczny układ oraz ponadczasowy design lat 40. i 50. tych aut - to właśnie udało się producentom odwzorować i przenieść do zegarków Xicorr z serii M20.

Zegarek męski Xicorr M20 Automatic X0202 lifestyle

Zegarki męskie Xicorr M20 zabierają użytkowników w sentymentalną podróż do początku polskiej motoryzacji i do miejsca, w którym się to wszystko zaczęło. W kolekcji dostępne są zegarki w 3 różnych wersjach kolorystycznych - zegarek Xicorr X0204 w klasycznej, czarnej kolorystyce, modele X0202 oraz X0201 w stylu casualowym, w których dominują brązowe, białe i szare kolory. Każdy z tych zegarków został wyposażony w precyzyjny mechanizm automatyczny Seagull ST2130 z 26 kamieniami łożyskującymi. Mechanizm zamknięto w kopercie wykonanej z wysokiej jakości srebrnej stali szlachetnej próby 316L. A korpusy tych zegarków zostały zawieszone na skórzanych, perforowanych paskach.

Nawiązania do Warszawy M20 widoczne są nie tylko w nazewnictwie i w intrygującym wyglądzie. Warto przyjrzeć się również samej tarczy zabezpieczonej szkłem szafirowym. Producenci przyłożyli dużą wagę do szczegółów, dlatego na tarczach wkomponowane zostały śrubki, a w ich dolnej części umieszczono datownik dni miesiąca wkomponowany w stylizowany licznik kilometrów, a w nim pamiętny rok produkcji pierwszych samochodów M20. Dodatkową atrakcją w zegarkach Xicorr M20 jest koronka, umieszczona między godziną 3 i 4, przypominająca oponę samochodową.

Zegarek męski Xicorr M20 Automatic X0202 koronka opona samochodowa lifestyle

Kolekcja zegarków męskich Xicorr 200 Automatic

Zegarki Xicorr 200 Automatic są kontynuacją serii M20. Również kolekcja 200 Automatic nawiązuje do tradycji polskiej motoryzacji, a dokładnie do samochodu Warszawa 200 (M20.57) z 1957 roku, czyli modyfikacji auta M20.

Do powstania kolekcji Xicorr 200 zafascynował producentów charakterystyczny grill samochodowy Warszawy 200 oraz strzałka znajdująca się na masce. Każdy zegarek męski Xicorr 200 Automatic posiada tarczę i stalowy dekiel ozdobione właśnie tym motywem grilla, z kolei wspomniana strzała widoczna jest w przeciwwadze wskazówki sekundowej. Dodatkowo kształty indeksów wzorowane były na zegarach samochodowych i prędkościomierzach Warszawy. Podobnie jak w serii M20, tak i tutaj koronka zegarków przypomina wyglądem i kształtem oponę samochodową.

Zegarek męski Xicorr 200 Automatic X0206 Warszsawa 200 lifestyle

Zegarki Xicorr 200 Automatic są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Najczęściej rozchwytywane i wybierane modele to X0206 oraz X0209, których skórzane paski utrzymane w klasycznej czerni dopełniają czerwone, rzucające się w oczy, tarcze. Do produkcji tych męskich zegarków również posłużyły jakościowo dobre materiały - stal szlachetna próby 316L i szkło szafirowe z antyrefleksem. Z kolei precyzyjne odmierzanie czasu oraz dokładne działanie datowników gwarantują japońskie mechanizmy automatyczne TMI (Seiko) NH35A.

Kupuj zegarki Xicorr u autoryzowanych sprzedawców

Pragniesz poszerzyć swoją motoryzacyjną kolekcję zegarkiem od marki Xicorr? A może jesteś fanem polskich i tradycyjnych samochodów osobowych? Wystarczy, że wybierzesz jeden z wyjątkowych zegarków Xicorr, a odkryjesz niezwykłe historyczne samochody. Całą ofertę zegarków Xicorr znajdziesz w sklepie internetowym Zegarownia.pl.

średnia ocena: 5.0