Mechanizm Ronda – szwajcarska precyzja podbija świat!

Rozmaitości

Mechanizm Ronda – szwajcarska precyzja podbija świat!

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

12 października 2022

Kwarcowa rewolucja stała się punktem zwrotnym dla szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Pojawienie się w latach 70. XX wieku zegarków kwarcowych, wymusiło pewne zmiany a wręcz śmiałe kroki. Firma Ronda w obliczu zmian przeszła prawdziwą rewolucję. To najlepszy przykład jak wytwórca mechanizmów automatycznych, stał się liderem wśród przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji mechanizmów kwarcowych.

 

Ronda – dzieło wizjonera i wynalazcy

Powstanie marki Ronda datuje się na rok 1946. Odnoszący sukcesy i niezwykle ambitny William Mosset, zdecydował się na odważny krok – postanowił założyć własną działalność. Początkowo skoncentrował się na produkcji poszczególnych części zegarków. Docelowo marzył, żeby wdrożyć produkcję własnych sygnowanych mechanizmów. Ciężka praca, konsekwencja i determinacja zaowocowały. Pierwsze mechanizmy Ronda zostały wyprodukowane w 1961 roku.

Mechanizm Ronda – odważne kroki w dobie kryzysu

Wspomniana wyżej rewolucja kwarcowa zwana również kryzysem kwarcowym, wywróciła Szwajcarki rynek zegarmistrzowski do góry nogami. Rosnąca popularność mechanizmów kwarcowych spowodowała zapaść na rynku zegarków mechanicznych. W obliczu katastrofy, Ronda wdrożyła plan ratunkowy. Podjęto decyzję o zmianie profilu działalności. Ronda zaczęła produkcje mechanizmów kwarcowych. Pierwsze modele opracowane w 1974 roku nie wzbudziły zachwytu zarówno klientów, jak i branży. Dzięki wytrwałości i pasji, mechanizmy kwarcowe Ronda, stały najnowocześniejsze i najbardziej pożądane na świecie.

 
 

Ronda – powrót do korzeni z werkiem R150 Mecano

Ronda jak na szwajcarskie przedsiębiorstwo przystało, zaczęła od produkcji mechanizmów automatycznych i mechanicznych. Następnie wyspecjalizowała się w konstruowaniu mechanizmów kwarcowych. Obecnie podejmuje próby powrotu do korzeni. I to całkiem udane! Przedsiębiorstwo Ronda w 2016 roku zaprezentowała światu R150 Mecano. Mechanizm ten ma konkurować z cenionymi mechanizmami takimi jak ETA2824 czy Selita SW 200. Co go odróżnia od konkurencji? Dobry stosunek jakości do ceny. Podstawowy model nie jest może bogato zdobiony, ale stanowi idealne płótno dla projektantów poszczególnych firm. Co do specyfikacji mechanizmu Ronda R150, jest on łożyskowany na 25 kamieniach. Posiada 40-godzinną rezerwę chodu. Częstotliwość pracy wynosi 28,800 wahnięć. Wyposażono go w datownik, wskazujący dni miesiąca.Ronda R150 Mecano. Ten automatyczny werk wypełnia niższe na rynku i pobudza konkurencję do działania!

Ronda – niezawodny mechanizm w zasięgu ręki

Ronda to szwajcarska firma o światowym zasięgu. Jej mechanizmy znajdziemy w rodzimych zegarkach, jak i tych z innych regionów świata. Wśród znanych i cenionych marek wykorzystujących mechanizmy Ronda są między innymi szwajcarskie zegarki Adriatica czy też Glycine, jak i niemiecki ceniony na całym świecie Zeppelin. Jeśli doceniasz szwajcarską jakość postaw na zegarki działające na podstawie mechanizmów marki Ronda!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.