Venezianico Nereide Ceramica – zaskakująca nowość z zabytkowego miasta dożów

Venezianico

Venezianico Nereide Ceramica – zaskakująca nowość z zabytkowego miasta dożów

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

14 lipca 2022

Wenecja – zachwycające miasto na wodzie położne na 100 wyspach otoczone Laguną Wenecką. Wspaniałe miejsce poprzecinane licznymi kanałami, po których z gracją pływają gondolierzy, inspirujące wiecznie żywą historią, światowej sławy malowniczymi zabytkami architektonicznymi, śmiechem, tańcem i zabawą podczas słynnych karnawałów weneckich. Właśnie z tego piękna i energii młoda marka Venezianico czerpie garściami, projektując włoskie zegarmistrzowskie majstersztyki. Duch weneckich tradycji widoczny jest w nowej kolekcji zegarków Venezianico Nereide Ceramica!

 

Nereide Ceramica – premiera ekskluzywnych diverów od weneckiej manufaktury

Długa historia, wielowiekowa tradycja, doskonale włoskie zegarmistrzostwo i inspiracje czerpane ze sztuki, kultury oraz odkryć technologicznych popchnęły markę Venezianico do zaprojektowania fascynującej nowości Nereide Ceramica w dwóch wersjach kolorystycznych – bieli i czerni. Oba modele, początkowo dostępne w zaledwie 250 egzemplarzach, wzbogacające wenecką linię zegarków zostały zainaugurowane edycją Tungsten. Zegarki Venezianico Nereide Ceramica to esencja „know-how” włoskiego producenta w zakresie zastosowania wyrafinowanych materiałów, najnowocześniejszych technologii oraz wykorzystania umiejętności i wiedzy wysoko wykwalifikowanych zegarmistrzów.

 

Zegarek męski Venezianico Nereide Ceramica 4221501C model

 

Najnowsza odsłona zegarków nurkowych Venezianico Nereide Ceramica, swoją nazwą nawiązuje do dwóch bardzo ważnych zagadnień. Pierwszy człon odnosi się do jednego z cudów technologicznych marynarki wojennej Wenecji – okrętu podwodnego Nereide z początku XX wieku zaprojektowanego przez Curio Bernardisa, zbudowanego w weneckim Arsenale i zwodowanego 12 lipca 1913 r. Grawerunek tej słynnej łodzi podwodnej znajduje się na stalowych deklach wszystkich zegarków należących do właśnie tej kolekcji. Z kolei drugi człon to nazwa materiału – ceramiki, z którego wykonano bezele w premierowych modelach Venezianico Nereide Ceramica 4221501C i 4221502C.

 

Venezianico Nereide Ceramika okręt podwodny Nereide

 

Venezianico Nereide Ceramica – wenecka tradycja artystycznego rzemiosła

Oba zegarki w czarnej i białej wersji kolorystycznej Venezianico Nereide Ceramica (w głowie od razu pojawia się intuicyjne skojarzenie z yin i yang :) ) prezentują specjalny projekt modeli typu diver przeznaczonych do nurkowania. Zegarki są wodoodporne do głębokości 200 metrów, a co za tym idzie, wytrzymują duże zmiany ciśnienia i silne naprężenie. Do tego są wyposażone w najlepsze i niezawodne szwajcarskie mechanizmy automatyczne Sellita SW200-1 z 41-godzinną rezerwą chodu. To sprawia, że nowość od weneckiej marki to wręcz doskonałe rozwiązanie dla pasjonatów różnego rodzaju sportów wodnych.

Na uwagę jednak w szczególności zasługują jednokierunkowo obracające się bezele z wygrawerowaną 60-minutową skalą służącą do bezpiecznego obliczania rezerwy tlenu na podstawie czasu zanurzenia. Pierścienie wyróżniają się czarnymi ceramicznymi wkładkami. To właśnie ten materiał odgrywa w zegarkach Venezianico Nereide Ceramica pierwszoplanową rolę, nie tylko ze względu na uzyskanie pięknego efektu w formie wypolerowanej powierzchni, odbijającej słoneczne refleksy.

 

Venezianico Nereide Ceramica bezel ceramiczny materiał

 

Historia ceramiki jest bardzo długa i sięga 16 000 lat wstecz. Biała ceramika, jaką znamy obecnie za sprawą słynnej chińskiej porcelany, została odkryta w VIII w. przez chińskich rzemieślników, a dopiero po kilku stuleciach dotarła do Europy wraz z jedwabnym szlakiem. Doba renesansu to prawdziwy rozkwit najsłynniejszych warsztatów ceramicznych, również tych we Włoszech. W 1720 r. w Wenecji swoją działalność rozpoczął warsztat Vezzi cieszący się doskonałymi wyrobami z najwyższej jakości porcelany i szkła.

Ceramika zastosowana w kolekcji Nereide Ceramica to hołd złożony tej właśnie historii i chęć zachowania przez producenta Venezianico ponadczasowego wyglądu zegarków 4221501C i 4221502C przez długi okres. Materiał ten ma kilka bardzo ważnych właściwości. Po pierwsze jest bardzo twardy, a tym samym odporny na zarysowania i wysokie temperatury. Do tego się nie przebarwia, a kolor nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych. Po drugie podziwiany jest za wyjątkowe walory estetyczne, które zachowują swoje właściwości na lata.

 

Zegarek męski Venezianico Nereide Ceramica 4221502C

 

Venezianico Nereide Ceramica – włoska sztuka zegarmistrzowska

Marka Venezianico w premierowych zegarkach Nereide Ceramica 4221501C oraz 4221502C prezentuje niezwykłą zegarmistrzowską sztukę prosto z Wenecji, łącząc najnowocześniejsze technologie produkcyjne z wysokim poziomem precyzji, starannym wykonaniem i niezawodnością. Obie wersje nurkowych zegarków to nie tylko zwykłe divery to również tradycja i perfekcja wykonania. Miłośnikom klasyki spodoba się elegancka bransoleta Canova ze stali szlachetnej 316L, nawiązująca smukłymi liniami do klasycystycznych marmurowych rzeźb. Jej wzór jest zarejestrowany i składa się z 16 różnych części. Elegancję i równowagę projektu zapewnia podwójne, błyszczące oraz satynowe wykończenie ogniw, a zintegrowane zapięcie motylkowe nie przerywa ciągłości kształtów i formy.

 

Venezianico Nereide Ceramica bransoleta Canova zapięcie motylkowe

 

Całościowy projekt zegarków Nereide Ceramica dopełniają przyciągające wzrok tarcze w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej w modelu Venezianico 4221501C oraz białej w Venezianico 4221502C. Elegancję i ekskluzywny charakter podkreślają szlifowane i ręcznie nakładane indeksy, a czerwone detale na cyferblacie i ceramicznej lunecie dodają projektowi sportowego charakteru. Bardzo dobrą czytelność w warunkach słabego oświetlenia zapewnia powłoka BGW9 Super-LumiNova pokrywająca znaczniki. Luminescencyjny pigment emituje jasną, niebieskozieloną poświatę.

 

Venezianico Nereide Ceramica powłoka BGW9 Super-LumiNova

 

Nowość Venezianico Nereide Ceramica już w sprzedaży!

Wenecka manufaktura Venezianico to młoda marka bazująca w swoich projektach na bogatym dziedzictwie Wenecji, najlepszej jakości i wykwalifikowanej wiedzy zegarmistrzowskiej. W swoich bestsellerowych kolekcjach, cenionych przez tysiące użytkowników, producenci prezentują wysokiej klasy artyzm i rzemiosło. Koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Warszawie. Już teraz przekonaj się o niezawodności i wytrzymałości najnowszych zegarków Venezianico Nereide Ceramica!


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.