Zegarki męskie z fazami księżyca - 5 naszych propozycji

Zegarki męskie z fazami księżyca - 5 naszych propozycji

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

08 listopada 2018

Zegarki wyposażone we wskaźnik faz księżyca to niezwykle funkcjonalne modele, które trafią w gust najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki wskaźnikowi zegarki nabierają nie tylko praktyczności, ale również ciekawego, wyróżniającego się i przykuwającego uwagę wyglądu. Dziś przyjrzymy się jak dokładnie działa wskaźnik faz księżyca i jak w dobry sposób odczytywać przedstawiane za jego pomocą dane.

 

Zegarki z fazami księżyca

Docelowo, zegarki wyposażone w funkcję wskazywania aktualnej fazy księżyca dedykowane były załogom łodzi podwodnych. Będąc pod powierzchnią wody, rozróżnienie pory doby nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się to zdawać. Wygląd oraz umiejscowienie wskaźnika faz księżyca zależy od marki oraz konkretnego modelu zegarka. Ta niezwykle praktyczna funkcja ulokowana na analogowej tarczy dodaje jej niesłychanego uroku. Wskaźnik można spotkać również w zegarkach z cyfrowymi wyświetlaczami. Zegarki wyposażone w tę niezwykle praktyczną funkcję idealnie trafią w gust entuzjastów wędkowania, grzybobrań, czy ogrodników.

Zegarek Aerowatch 1942 Moon Phases Automatic 77983-AA01

Aerowatch 1942 Moon Phases Automatic 77983-AA01 to męski zegarek o przykuwającym uwagę wyglądzie, którego działanie oparto o niezwykle precyzyjny mechanizm automatyczny Sellita 11 1/2 SW-281. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że zegarek napędzany do pracy jest za pomocą ruchu nadgarstka, dzięki czemu nie potrzebuje on do pracy dodatkowego nakręcania lub używania baterii. Srebrną kopertę z odpornej na urazy stali szlachetnej zawieszono na gwarantującym komfort użytkowania niebieskim pasku z najlepszej jakości skóry naturalnej. Wskaźnik faz księżyca umieszczony został tuż przy godzinie szóstej.

Zegarek męski Aerowatch 1942 Moon phases Automatic 77983-aa01

Zegarek Orient Automatic Sun and Moon FET0P003W0

Zwolennicy klasycznych rozwiązań, szukającego zegarka ze wskaźnikiem faz księżyca, powinni zwrócić uwagę na męski zegarek Orient Automatic Sun and Moon FET0P003W0.Srebrna koperta ze stali szlachetnej zawieszona została na skórzanym pasku utrzymanym w czarnym kolorze. Pod odpornym na każdy rodzaj zarysowań szkiełkiem szafirowym umieszczony został cyferblat, który wyposazono w dodatkowe sub-tarcze, które wskazują nie tylko fazę księzyca, ale również aktualną porę dnia. Pracę zegarka oparto o napędzany poprzez ruch nadgarstka mechanizm automatyczny.

Zegarek męski Orient Automatic Sun Moon FET0P003W0

 

Zegarek Roamer Superior Moon Phase 508821.41.13.05

Roamer Superior Moon Phase 508821.41.13.05 to propozycja to męski zegarek, który dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi stanowi świetny dodatek do każdego rodzaju stylizacji. Model wyposażono w wykonaną ze stali szlachetnej kopertę srebrnego koloru oraz w czarny pasek z gwarantującej niesłychany komfort użytkowania skóry naturalnej. Na białym cyferblacie umieszczono trzy specjalne sub-tarcze wskazujące aktualny dzień tygodnia i miesiąca oraz fazę, w jakiej znajduje się księżyc

Zegarek męski Roamer Superior 50882141-13-05

Zegarek Adriatica Classic A3601.111QFZ

Adriatica Classic A3601.111QFZ to propozycja damskiego zegarka o eleganckim charakterze, który został utrzymany w ponadczasowym złotym kolorze. Jego kopertę oraz bransoletę wykonano z odpornej na urazy i przyjaznej alergikom stali szlachetnej. Sercem modelu jest zasilany baterią mechanizm kwarcowy Ronda 706, o którego precyzji świadczy prestiżowy certyfikat Swiss Made. Na perłowej tarczy umieszczono dodatkowe sub-tarcze datownika dni tygodnia i miesiąca oraz wskaźnik faz księżyca. Całość przykryta została szkiełkiem szafirowym, które posiada 9 na 10 punktów w Skali Mohsa i może być zarysowane tylko i wyłącznie za pomocą diamentu. Dzięki wodoszczelności ocenionej w klasie 50 metrów, do wnętrza zegarka nie dostanie się woda w przypadku niewielkich zachlapań.

Zegarek damski Adriatica Classic A360,1111QFZ

Zegarek Balticus Fazy Księżyca Awenturyn Limited Edition FZ-A

Balticus Fazy Księżyca Awenturyn Limited Edition FZ-A to męski zegarek o eleganckim charakterze. W wykonanej ze stali szlachetnej srebrnej okrągłej kopercie zamknięto niezwykle precyzyjny mechanizm kwarcowy RONDA 708, którego źródłem zasilania jest bateria. Na tarczy umieszczono wyraźne, ale jednocześnie subtelne indeksy w postaci kresek, datownik dni tygodnia oraz wskaźnik faz księżyca, który znajduje się na środku cyferblatu. Całość zawieszono na solidnej, stalowej bransolecie w kolorze srebrnym oraz przykryto szkiełkiem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną, które może być zarysowane tylko za pomocą diamentu. W zestawie z zegarkiem dołączany jest również dodatkowy skórzany pasek. Zegarek Balticus Fazy Księżyca Awenturyn to limitowany model, który powstał w liczbie jedynie 200 sztuk.

zegarek męski Balticus Fazy Księżyca Awenturyn Limited Edition FZ-A

Jak ustawić fazy księżyca w zegarku?

Podstawową informacją ułatwiającą prawidłowe ustawienie wskaźnika faz księżyca jest długość ich cyklu, która wynosi dokładnie 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 2,8 sekundy. Pierwszy dzień to nów, co oznacza, że księżyc znajduje się między słońcem a ziemią, dzięki czemu jest widoczny gołym okiem. Cała strona księżyca widziana od strony Ziemi jest wtedy w cieniu. Za sterowanie wskaźnikiem faz księzyca najczęściej odpowiedzialna jest koronka.

Fazy księżyca w zegarku – jak odczytywać

Najczęstszym sposobem prezentacji faz księżyca jest forma graficzna, mająca za zadanie ich prawidłowe odczytanie. Gdy księżyc znajduje się w fazie nowu, na wskaźniku widoczny jest jego cały wizerunek. Podczas kolejnych 8 dni, kiedy to księżyc jest dla nas niewidoczny, na wskaźniku pojawia się granatowe pole. Następnie wskaźnik imituje ruchy obrotów księżyca, aby w 15 dniu osiągnąć fazę pełni, która jest zaprezentowana w formie całkowitego wizerunku księżyca lub, w zależności od modelu zegarka, żółtego pola. 


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.