Premiera Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition. Polskie zegarki lotnicze - kolejna odsłona serii

Aviator

Premiera Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition. Polskie zegarki lotnicze - kolejna odsłona serii

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

11 kwietnia 2023

Przygotuj się na nowe z marką Aviator! Tej jesieni nadchodzi coś, czego jeszcze nie było! Już prawie rok mija od spektakularnej i jednej z ciekawszych premier, która w grudniu 2021 roku z sukcesem podbiła polski rynek zegarmistrzowski. Mowa o wyjątkowej limitowanej edycji zegarków Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition specjalnie przygotowanej z myślą o polskim odbiorcy. Emocje po zeszłorocznym bestsellerze jeszcze nie zdążyły na dobre opaść, a producenci szwajcarskiej marki po raz kolejny postanowili zaskoczyć polskich pasjonatów awiacji i luksusowych lotniczych zegarków Swiss Made.

 

Premiera polskiej limitowanej kolekcji zegarków Swiss Made Aviator Douglas Day-Date Polish Edition

1 października na ogólnopolskich złotniczo-jubilerskich targach Gold Expo 2022 odbyła się światowa premiera najnowszej limitowanej kolekcji marki AviatorAviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition. Seria jest kontynuacją poprzedniej edycji, cieszącej się sporym zainteresowaniem wśród miłośników lotnictwa. Tym razem nie jest inaczej. Tegoroczna odsłona polskich zegarków Aviator Douglas Day-Date nawiązuje, tak jak wcześniejsza, do historii polskiego lotnictwa i znamienitej postaci Andrzeja Frydrychewicza – inżyniera-konstruktora, który w 1987 roku na zamówienie kanadyjskiej firmy Airtech Canada wyposażył samoloty Douglas DC-3 w polski silnik gwiazdowy PZL ASz-62 o mocy 1000 KM (746 kW). Oficjalna sprzedaż rusza na przełomie listopada i grudnia 2022 roku!

 

Aviator douglas Day-Date Polish Limited Edition - samolot Douglas

 

Aviator Douglas Day-Date Polish Edition. Ograniczona limitacja

Tak jak zegarki Aviator V.3.35.0.281.4 PL oraz V.3.35.2.282.4 PL, tak i najnowsze modele z linii Douglas Day-Date Polish Limited Edition należą do wyjątkowej edycji o ograniczonym nakładzie. Każdy zegarek jest limitowany wyłącznie do 450 dostępnych egzemplarzy! Premierowa odsłona kolekcji Aviatora to również dwie dostępne w sprzedaży wersje kolorystyczne – z białą tarczą i srebrną obudową V.3.36.0.293.4 PL oraz czarną tarczą i kopertą pokrytą różowozłotą powłoką PVD V.3.36.2.294.4 PL. Ich elegancki retro styl uwypukla, polerowana na wysoki połysk, trzyczęściowa koperta ze stali szlachetnej składająca się z lunety, koperty i dekla. Smukłe linie, opływowe powierzchnie i delikatnie zaokrąglone krzywizny nawiązują do wyjątkowej inspiracji – kadłuba amerykańskiego fliegera Douglas.

 

Zegarki Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition V.3.36.2.294.4 PL i V.3.36.0.293.4 PL

 

„Historia Polskiego Lotnictwa” – lotnicza klasyka kolekcji Aviator Douglas Day-Date Polish Edition

Porównując obie limitowane kolekcje Aviator Douglas Day-Date Polish Edition – tę z 2021 roku i obecną – to największa zmiana kryje się za projektem tarcz zegarków Aviator V.3.36.0.293.4 PL i V.3.36.2.294.4 PL. Mają zwracać uwagę, dlatego też każdego fascynata awiacji zaintryguje dopracowane w najdrobniejszych szczegółach ich wzornictwo. W projektach cyferblatów dużo się dzieje. Na pierwszy rzut oka mogą się wydawać przeładowane znajdującymi się na nich zdobieniami i informacjami. Jednak jest to tylko pozorny nieład, w którym panuje równowaga i porządek. Symetrię wprowadza graniczna linia ze wzorami fizycznymi dzieląca tarczę na górną część z logo szwajcarskiej marki i dolną z dwulinijkowym napisem nad godziną 6 – „PZL-ASz 62” oraz „Historia Polskiego Lotnictwa”. Dodatkowo polsko-awiacyjny charakter podkreślają równania fizyczne powszechnie stosowane w lotnictwie podczas pilotażu do przeprowadzenia potrzebnych obliczeń – po pierwsze na siłę nośną „LIFT ● DC-3 / SIŁA NOŚNA | L=ρ × CL × S × v2” (wzór z lewej strony) oraz siłę ciągu silnika „PROPULSION / SIŁA CIĄGU SILNIKA | F=ρ × CD × S × v2” (wzór umieszczony z prawej strony tarczy).

 

Mechanizm AV-1000 Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition V.3.36.0.293.4 PL i  V.3.36.2.294.4 PL

 

Te elementy i symbolika są charakterystyczne również dla modeli Aviator V.3.35.0.281.4 PL i V.3.35.2.282.4 PL. Jednak coś, czego one nie mają, to umieszczony na pierwszym planie, rzucający się w oczy rozbudowany datownik Day Date w języku polskim w obu zegarkach V.3.36.0.293.4 PL i V.3.36.2.294.4 PL. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie siedem specjalnych wycięć wokół tarczy odsłaniających zarówno pełne nazwy wszystkich dni tygodnia, jak i znajdujący się pod nimi szereg liczb z odpowiadającymi im kolejno dniami miesiąca.

Tłem, dla tych ciekawie prezentujących się datowników, jest pionowa fakturowana struktura nadająca obu tarczom wyrafinowany efekt 3D. Uzyskaną w ten sposób głębię dodatkowo podkreśla forma katedralnych wskazówek pokrytych świecącą masą Super-LumiNova oraz dopasowane arabskie indeksy godzinowe.

 

Aviator Douglas Day-Date Polish Edition – hołd złożony szwajcarskiej precyzji i historii polskiej awiacji

Zarówno w premierowej odsłonie kolekcji Aviator Douglas Day-Date Polish Edition, jak i ubiegłorocznej kolekcji Aviatora z polskim datownikiem bijącym i precyzyjnie odmierzającym czas sercem jest najnowszy manufakturowy kaliber AV-1000 powstały na bazie szwajcarskiego mechanizmu Sellita SW240-2. Oprócz zaawansowanej technologii i wyposażenia w chroniący przed wstrząsami i uderzeniami system Incabloc nie mogło zabraknąć też zachwycającego piękną estetyką rotora i wahnika, które nie pozostawiają wątpliwości, jakiemu krajowi zegarek jest dedykowany. Producenci i inżynierowie marki Aviator nadali im formę Orła Białego w koronie i z rozpostartymi skrzydłami.

 

Zegarki Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition V.3.36.0.293.4 PL i V.3.36.2.294.4 PL

 

Prezentowany polski symbol narodowy można podziwiać przez przeszklony dekiel. Oprócz tego charakterystycznego elementu, na jego stalowym i wypiaskowanym obwodzie znajduje się specjalny grawer z wypisanymi w języku polskim m.in.: właściwościami technicznymi zegarka, numerem limitacji oraz objaśnieniami wartości fizycznych ze wzorów „Lift” i „Propulsion” znajdujących się na tarczy:

 
  • L – Siła nośna,
  • ρ – Gęstość powietrza,
  • CL– Współczynnik siły nośnej,
  • S – Powierzchnia skrzydła,
  • v2 – Prędkość lotu,
  • F – Siła ciągu silnika,
  • CD – Współczynnik siły oporu.
 

Kolejna odsłona polskiej kolekcji Aviator Douglas Day-Date Polish Edition 2022 – niedługo w sprzedaży!

Zegarki Swiss Made Aviator Douglas Day-Date Polish Edition 2022 V.3.36.0.293.4 PL oraz V.3.36.2.294.4 PL to kontynuacja niezwykłej serii lotniczych zegarków składających hołd polskiej historii awiacji. Modele nie tylko oferują luksusową jakość i szwajcarską precyzję, ale również gwarantują znakomitą wartość kolekcjonerską. Oba zegarki z tej limitowanej edycji zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o polskim nabywcy. Mają charakterystyczne akcenty, takie jak: wskazanie daty w polskim języku, dodatkowe informacje na tarczy i deklu w ojczystym języku, a przede wszystkim robiący duże wrażenie wahnik odwzorowujący nasze godło narodowe. Odkryj wspaniały świat szwajcarskich zegarków lotniczych Aviator! Nie czekaj! Liczba sztuk ograniczona!


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.