Nowy kaliber In-house w zegarkach Yema! YEMA Micro-Rotor Caliber Manufacture Morteau 20

Yema

Nowy kaliber In-house w zegarkach Yema! YEMA Micro-Rotor Caliber Manufacture Morteau 20

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

03 marca 2023

Historyczna manufaktura Yema, jako jedna z nielicznych w branży, jest uznawana za spadkobiercę kilkuwiekowej tradycji i dziedzictwa francuskiej sztuki zegarmistrzowskiej. Marka osiągnęła niebywały kunszt, który pozwala cieszyć się użytkownikom najwyższymi standardami dotyczącymi doskonałej precyzji mechanizmów. Ciągły rozwój i udoskonalanie procesów produkcyjnych opartych na nowoczesnych rozwiązaniach zaowocowało powstaniem pierwszego manufakturowego mechanizmu In-house YEMA Caliber Manufacture Morteau 20. Już teraz sprawdź, co wyróżnia nowy kaliber mikrowirnikowy YEMA CMM.20!

 • Prestiżowa manufaktura Yema wyprodukowała pierwszy automatyczny mechanizm In-house mikrowirnikowy YEMA Caliber Manufacture Morteau 20.
 • Mechanizm YEMA CMM.20 w całości zaprojektowano i wyprodukowano w warsztatach Yema w mieście Morteau we Francji.
 • Limitowane zegarki Yema z mechanizmem YEMA CMM.20 będą dostępne w ogólnoświatowej sprzedaży w październiku 2023 roku!
 • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu
 

Nowość! Ultracienki kaliber YEMA Caliber Manufacture Morteau 20

YEMA Micro-Rotor Caliber Manufacture Morteau 20 (CMM.20) to prawdziwe mistrzostwo zegarmistrzowskie na światowym poziomie. Kaliber jest dopiero początkiem do stworzenia całej przyszłej kolekcji wysokiej klasy autorskich mechanizmów Yema Manufacture In-house.

 

Mechanizm manufakturowy YEMA CMM.20 zegarek Yema Traveller Micro-Rotor

 

Spektakularny sukces to zasługa czterech uznanych francuskich zegarmistrzów, którzy podjęli niebywałe wyzwanie stworzenia pierwszego manufakturowego kalibru Yema. To właśnie dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia inżynierów, nabytego w prestiżowych i renomowanych firmach, doskonałego rzemiosła i intensywnej pracy badawczo-rozwojowej udało się osiągnąć wyznaczony cel.

 

Mechanizm YEMA CMM.20 – precyzja i prestiż francuskiego zegarmistrzostwa

Mechanizm YEMA CMM.20 został w całości zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany przez francuskiego producenta w firmowych warsztatach mieszczących się w małym miasteczku Morteau (Franche-Comté), w regionie doliny Jury, we Francji. Kaliber ten to nie tylko bezkonkurencyjne wykonanie i klasa premium, ale też jeden z najbardziej fascynujących złożonych mechanizmów na świecie.

 

Projekt mechanizmu manufakturowego YEMA CMM.20

 

Dzięki manufakturowej produkcji mikrowirnikowego kalibra CMM.20, YEMA otwiera rozdział doskonałego zegarmistrzostwa skierowanego do prawdziwych koneserów zegarków. W naszym założeniu, jeśli będziemy w stanie wyprodukować najcieńszy francuski mikrowirnik z automatycznym naciągiem, będziemy w stanie wyprodukować najdoskonalsze centralne kalibry oscylacyjne.

Olivier Mory, zegarmistrz-programista Yema
 

Specyfikacja innowacyjnego mechanizmu mikrowirnikowego YEMA CMM.20

YEMA Caliber Manufacture Morteau 20 jest jednym z najcieńszych francuskich kalibrów mikrowirnikowych o automatycznym naciągu. Innowacyjna konstrukcja YEMA CMM.20, składająca się ze 190 mikro komponentów, ma zaledwie 3,70 mm grubości! Co więcej, ten nowy mechaniczny mechanizm został wykonany z komponentów pochodzących w 80% z Francji (mosty i płyty) i w 20% ze Szwajcarii (koła balansowe i sprężyny włosowe). Ten najnowszy typ manufakturowego kalibru z wolframowym oscylatorem i balansem Glucydur został opracowany przez wykwalifikowany zespół – Oliviera Mory’ego, Patricka Augerau, Jeana-Paula Boillot i Nicolasa Bailly’ego.

 

Składanie i kalibracja mechanizmu manufakturowego YEMA CMM.20 konstrukcja

 

Specyfikacja mechanizmu manufakturowego YEMA CMM.20:

 • komplikacje godzin, minut i centralnej sekundy;
 • ⌀ 32.20 mm, 14.2’’’;
 • 70-godzinna rezerwa chodu,
 • 33 kamienie łożyskujące,
 • częstotliwość uderzeń na godzinę: 28,800 A/h (4 Hz);
 • zoptymalizowana dokładność -3 / +7 sekund – wydajność zbliżona do certyfikatu chronometru;
 • koło balansowe Glucydur (antymagnetyczny stop metalu) zapewniające zwiększoną odporność na odkształcenia, korozję i pola magnetyczne;
 • innowacyjny oscylator z wolframu o zoptymalizowanym uzwojeniu wydłużającym rezerwę chodu.

Dodatkowo prestiżowa manufaktura Yema postawiła na wysokiej jakości satynowane i polerowane wykończenie, aby podkreślić nowoczesność i zaawansowanie najnowszego kalibru YEMA CMM.20. Płytę główną i mostki poddano obróbce mikropiaskowania i procesowi osadzania gazowego najnowszej technologii ALD (Atomic Layer Deposition). Dekoracyjna powłoka wytwarzana jest w trzech różnych kolorach: czarnym, zielonym i niebieskim.

 

Wykończenie, polerowanie i satynowanie mechanizmu manufakturowego YEMA CMM.20

 

Mechanizm In-house YEMA Micro-Rotor Caliber Manufacture Morteau 20! Premiera już w tym roku!

Zafascynowało Cię tradycyjne francuskie zegarmistrzostwo? Cenisz ponadprzeciętną precyzję manufakturowych mechanizmów? A może lubisz podążać za technologicznymi nowinkami ze świata zegarków? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź ofertę luksusowych zegarków Yema dostępną na stronie!

 

Unikatowe zegarki z automatycznym mechanizmem premium YEMA Micro-Rotor Caliber Manufacture Morteau 20 znajdziesz w limitowanej kolekcji zegarków Yema Wristmaster Traveller Micro-Rotor Limited Edition dostępnej w ogólnoświatowej sprzedaży od października 2023 roku!


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.