Polar Vantage V3 – poznaj najnowszy multisportowy zegarek z GPS

Polar

Polar Vantage V3 – poznaj najnowszy multisportowy zegarek z GPS

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

08 listopada 2023

Marka Polar jest uznanym producentem zegarków sportowych oraz innych urządzeń do monitorowania aktywności fizycznej. Ich modele są wyposażone w wiele funkcji do śledzenia aktywności oraz parametrów zdrowotnych. Dzięki innowacyjnej technologii produkty marki Polar są wybierane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów sportu. Teraz marka wypuściła na rynek nowy zegarek Polar Vantage V3 sprawdźmy wspólnie co ma nam do zaoferowania.

 
 

Design aktywnego trybu życia – jak wygląda Polar Vantage V3

Polar Vantage V3 to model utrzymany w sportowym stylu. Zegarek jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych — Sky Blue charakteryzujący się biało-niebieskim paskiem oraz srebrną kopertą, Night Black, który jest w pełni czarny oraz Sunrise Apricot o srebrnej kopercie oraz biało-pomarańczowym pasku. Zróżnicowanie kolorystyczne sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie zarówno fani nieco odważniejszych kolorów, stonowanych barw, jak i miłośnicy klasycznej czerni. Warto zaznaczyć, że pasek o szerokości 22 mm jest uniwersalny, co sprawia, że zawsze można dokupić inny, który będzie odpowiadał osobistym preferencjom.

 
Zegarek sportowy Polar Vantage V3 w różnych kolorach
 

Najważniejsze atuty zegarka Polar Vantage V3

Zegarek jest bardzo lekki — waży zaledwie 57 gramów. Jego aluminiowa koperta jest dość spora — szerokość wynosi 47 mm, wysokość 50.8 mm, a grubość 14.5 mm. Ramki są wykonane z Aerospace aluminium. Model potrafi pracować nawet w bardzo trudnych warunkach — nie straszne są mu niskie temperatury nawet do -20°C, a także bardzo wysokie aż do 50°C. Zegarek Polar Vantage V3 został wyposażony dotykowy ekran z wyświetlaczem AMOLED o rozmiarze 1.39 cala i rozdzielczości 454 x 454. Dodatkowo ma opcje zawsze włączony ekran oraz czujnik oświetlenia. Ekran został pokryty wytrzymałym szkiełkiem Gorilla Glass. Oprócz tego Vantage V3 ma procesor o prędkości 275 MHz, pamięć RAM 37 MB oraz pamięć 327768 MB. Model charakteryzuje się typem baterii Li-Pol o pojemności 488 mAh. Czas pracy baterii w trybie treningowym wynosi do 61h, w trybie zegarka do 288h, a w trybie oszczędzania energii do 140h. Zegarek można połączyć ze smartfonem za pomocą Bluetootha.

 
Najnowszy zegarek sportowy Polar Vantage V3
 

Funkcje w zegarku sportowym Polar Vantage V3

Urządzenie zostało przystosowane do wielu aktywności, tak, aby każdy był w stanie znaleźć i dopasować funkcje konkretnie pod siebie. Sprawdźmy jakie możliwości daje nam najnowszy zegarek Polar.

 

Trening outdoorowy i nawigacja

Urządzenie zostało wyposażone w fabryczne mapy, które można aktualizować i pobierać, aby korzystać z nich w trybie offline. Model ma globalne systemy nawigacji satelitarnej, wbudowany GPS wraz z systemami nawigacji satelitarnej GLONASS i Galileo, a także regionalną nawigację satelitarną QZSS dla Azji wschodniej i Oceanii. Gwarantuje to dokładne informacje o trasie w każdy miejscu na Ziemi. Dodatkowo Assisted-GPS zapewnia szybkie połączenie, nawet gdy odbiór sygnału jest utrudniony. Oprócz tego model potrafi nawigować z powrotem do punktu, z którego trasa została rozpoczęta jednocześnie wyświetlając wskazówki na ekranie. Zegarek pokazuje profile tras i przewyższeń, a także wykrywa wszystkie odcinki trasy biegnące w górę i w dół. Możesz również skorzystać z opcji nawigowanie po trasie, którą wcześniej pokonałeś Ty bądź inni użytkownicy Polar Flow.

 
Treningi z zegarkiem sportowym Polar Vantage V3
 

Eliksir™ – nowe czujniki w zegarku Polar

Eliksir™ to technologia, która łączy w sobie cztery czujniki. Jednak mierzą one więcej markerów biologicznych, niż do tej pory robiły to zegarki marki Polar, a to właśnie czyni model Vantage V3 wyjątkowym. Czujniki wraz z algorytmami przedstawią użytkownikowi bardzo szczegółowe informacje na temat jego wyników podczas aktywności fizycznej, snu, a także w kwestii jego samopoczucia.

 

Sen i Wellness – regeneracja i odprężenie

Funkcja SleepWise™ przedstawia analizy i wskazuje długoterminowe skutki snu, jego niedobory i zakłócenia na podstawie ilości snu oraz Twojego rytmu dobowego. Sleep Plus Stages™ to opcja, która monitoruje ilość i jakość snu, a następnie pokazuje ile trwała każda faza. Z kolei Nightly Recharge™ pokazuje stopień regeneracji podczas snu. Ta funkcja działa na podstawie jakości snu, a także wskaźnika tego, na ile Twój autonomiczny układ nerwowy uspokoił się podczas wczesnych faz snu. Ponadto zegarek sportowy został wyposażony w nocny pomiar temperatury skóry. Porównuje wartości z 28 dni i podaje odchylenie od średniego wyniku. Serene™ to opcja, w którą były już wyposażone inne zegarki sportowe marki Polar i służy ona do odprężenia się dzięki ćwiczeniom oddechowym.

 
Kontroluj parametry zdrowotne z zegarkiem Polar Vantage V3
 

Trening i regeneracja – kontroluj swoją aktywność

Training Load Pro™ jest funkcją, która podaje obciążenie dla Twojego układu kardio i mięśni po każdym treningu. Dodatkowo po każdym treningu możesz sprawdzić jaką ilość z każdego źródła energii — białek, tłuszczy i węglowodanów wykorzystałeś podczas ćwiczeń. Moc biegowa w zegarku jest wskaźnikiem, który określa poziom generowanej energii i przedstawia go w watach. Z kolei opcja FitSpark™ prezentuje wskazówki treningowe, które są dopasowane do Twojego stanu regeneracji, kondycji oraz wcześniejszej aktywności. FuelWise™ to Twój osobisty asystent, który będzie przypominał o nawodnieniu oraz uzupełnieniu energii. Na zegarku sprawdzisz swoje statystyki treningowe z ostatnich 7 dni, ilość kroków wykonaną w ciągu dnia, a także zaplanujesz swoje sesje treningowe.

Zegarek będzie kontrolował Twoje parametry podczas pływania, a także automatycznie wykryje styl, którego właśnie używasz, policzy dystans, tempo oraz czas regeneracji. Polar Vantage oferuje również program treningu biegowego, w którym można wybrać jeden z czterech zawodów biegowych - 5 km, 10 km, półmaraton lub maraton i otrzymać plan treningowy dopasowany do Twoich potrzeb. Planer sezonu pozwoli Ci zaplanować i dostosować Twoje treningi, tak, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Wskazówki głosowe będą informować Cię o pokonaniu danej odległości, ukończeniu okrążenia czy zmiany strefy tętna. Dzięki temu nie będziesz musiał spoglądać na ekran zegarka, a w pełni skupisz się na treningu. Funkcja optymalizacji przerw analizuje Twoje tętno podczas wysiłku i odpoczynku, a następnie informuje Cię kiedy jest najlepszy moment na kolejną serię. Recovery Pro™ przy współpracy z Training Load Pro™ będzie Cię informował, gdy Twój organizm będzie gotowy do dalszych ćwiczeń.

 
Trenuj z zegarkiem Polar Vanatage V3
 

Aplikacja i pozostałe ciekawe funkcje

Urządzenie Vantage V3 ma wysokościomierz oraz kompas oparty na magnetometrze, a także akcelerometr. Oprócz tego model został również wyposażony w stoper, timer odliczania i interwałów, alarm, podświetlenie, blokadę przycisków, a także oprogramowanie z możliwością aktualizacji. Na wyświetlaczu ukazują się data, godzina oraz pora dnia, Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia jednego spośród 21 języków interfejsu. Zegarek Polar Vantage V3 jest kompatybilny z aplikacjami Polar Flow, a także Komoot.

 
Vantage V3 najnowszym zegarkiem marki Polar
 

Vantage V2 vs Vantage V3 – dlaczego warto kupić najnowszy zegarek Polar?

Zegarek Vantage V3 różni się od swojego poprzednika – Polar Vantage V2 - przede wszystkim wyświetlaczem AMOLED, co z pewnością ucieszy miłośników serii Vantage. Dodatkowo większa przekątna zapewnia komfortowe odczytywanie informacji na ekranie, a funkcje – monitorowanie wagi i natlenienia krwi, a także czujnik temperatury zapewniają dokładniejsze analizy. Ponadto najnowszy model Vantage może pochwalić się dłuższą żywotnością baterii aż do 5 dni. Zegarek Polar Vantage V3 pozwoli Ci spełnić Twoje sportowe marzenia. Powstał z myślą, aby wspierać aktywność fizyczną oraz aktywności życia codziennego. Sprawdzi się zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów sportu, którzy potrzebują bardziej specjalistycznego zegarka z dostępem do wielu opcji i możliwości.


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.