Kultowy zegarek Doxa powraca! Premiera Doxa SUB 300T Army Limited Edition

Doxa Sub

Kultowy zegarek Doxa powraca! Premiera Doxa SUB 300T Army Limited Edition

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

17 maja 2022

Szwajcarska marka Doxa nie tak dawno obchodziła 50. rocznicę wyprodukowania pierwszego zegarka Doxa Army. Należał on do standardowego wyposażenia nurków bojowych w Armii Szwajcarskiej. Teraz ten kultowy i ceniony przez wojskowych model powraca w nowym wydaniu! Oto i on! Przed Państwem długo wyczekiwana premiera tego roku! Nowość – zegarek Doxa SUB 300T Army Limited Edition, którego inauguracyjna prezentacja odbyła się 27 kwietnia 2022 roku we flagowym sklepie Watches of Switzerland w Soho w Nowym Jorku.

 

Nowość – zegarek Doxa SUB 300T Army Limited Edition. 50 lat tradycji i niezawodności

Ponad 50 lat temu rynek zawojował profesjonalny zegarek do nurkowania Doxa Army, który cały czas pozostaje flagowym przykładem prezentującym innowacyjne podejście szwajcarskiej firmy do tworzenia zaawansowanych diverów przystosowanych do użytku w różnych sytuacjach. Ich wysoką jakość i dopracowane szczegóły docenili m.in. kapitan Jacques Cousteau i jego zespół na pokładzie Calypso chwalili opatentowany bezel SUBów umożliwiający wynurzenie bez dekompresji wprowadzony wraz z pierwszymi modelami SUB), zawodowi nurkowie za dodatkowe zabezpieczenia i wyposażenie w zawór helowy w modelu SUB 300T Conquistador, oraz wojsko za dyskretny kamuflaż modelu Doxa Army.

 

Zegarek męski reedycja Doxa SUB 300T Army Limited Edition moro na ręku

 

Doxa SUB 300T Army Limited Edition – bo w wojsku liczy się kamuflaż

Kultowy model Doxa Army w pierwotnej wersji jest obecnie jednym z najrzadszych i najbardziej pożądanych i poszukiwanych zegarków marki Doxa. Jego reedycja w postaci Doxa SUB 300T Army Limited Edition 785.00.031.20 powraca w ścisłym nakładzie liczącym zaledwie 100 dostępnych sztuk na całym świecie! Diver prezentuje oryginalny efekt wizualny. Jego kopertę z jednokierunkowo obracającym się bezelem wykonano z matowoczarnego spieku ceramicznego z tytanowym wzmocnieniem. Inspiracją był tu proces powlekania obudowy, któremu poddawano pierwsze zegarki Doxa Army w latach 70. Ich koperty ze stali nierdzewnej były specjalnie czernione na matowy i nieodblaskowy kolor, aby mogły spełniać kryteria profesjonalnego kamuflującego sprzętu wojskowego. Jednak to nie wszystko.

 

Zegarek męski reedycja Doxa SUB 300T Army Limited Edition moro ceramika

 

Militarne przystosowanie nurkowego zegarka Doxa SUB 300T Army Limited Edition 785.00.031.20 także zasługa czarnego paska z regulowanym przedłużeniem do skafandra nurkowego. Wykonano go z mocnej i wytrzymałej gumy FKM, czyli fluoroelastomeru – syntetycznego kauczuku cechującego się wysoką odpornością na szkodliwe związki chemiczne.

 

Doxa SUB 300T Army Limited Edition – najlepsza jakość COSC

W reedycji kultowego divera Doxa SUB 300T Army Limited Edition 785.00.031.20 zastosowano mechanizm automatyczny Sellita SW200-1, który łożyskowany jest na 26 kamieniach i ma 38-godzinną rezerwę chodu. Jego ponadprzeciętną precyzję potwierdza renomowany certyfikat COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres). Przed zalaniem i zniszczeniem zabezpiecza go wodoszczelność klasy aż 30 ATM, a dodatkową ochronę zapewnia zakręcana koronka z ceramiki.

 

Zegarek męski reedycja Doxa SUB 300T Army Limited Edition moro zestaw

 

Tarczę Doxa Army, którą wyposażono w datownik dni miesiąca, zabezpiecza twarde szkło szafirowe. Dodatkowo masywne wskazówki oraz indeksy pokryte mocno świecącą masą Super-LumiNovą zapewniają doskonały odczyt godziny i wskazań na znacznych głębokościach, czy też w nocy.

 

Doxa SUB 300T Army Limited Edition – jak cię widzą, tak cię piszą, czyli specjalny projekt pudełka

Każdy z limitowanych zegarków Doxa SUB 300T Army Limited Edition 785.00.031.20 jest pakowany w specjalnie zaprojektowanym pudełku. Do jego projektu wykorzystano oryginalny wzór maskujący używany przez Armię Szwajcarską w latach 60 i 70. XX wieku, czyli w tym czasie, kiedy po raz pierwszy wydano diver Doxa Army. W pudełku znajduje się również dodatkowy pasek NATO o wojskowym kamuflującym wzorze.

Nowość Doxa SUB 300T Army Limited Edition. Sprawdź już teraz!

Doxa zakorzeniła się w świadomości swoich klientów, również profesjonalnych nurków i zawodowych wojskowych, jako marka produkująca sprawdzony i zaawansowany technologicznie sprzęt o wysokiej jakości wykonania i ponadprzeciętnej szwajcarskiej precyzji. Już teraz poznaj niezłomny militarny charakter tych zegarków razem z wyjątkowym Doxa SUB 300T Army Limited Edition! Teraz nowość Doxa SUB jest dostępna również w naszym sklepie! Nie czekaj i pamiętaj – limitacja obejmuje zaledwie 100 dostępnych egzemplarzy!


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.