Garett Kids Rock 4G RT – smartwatch doceniony przez najmłodszych i rodziców [recenzja]

Garett

Garett Kids Rock 4G RT – smartwatch doceniony przez najmłodszych i rodziców [recenzja]

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

29 listopada 2022

Coraz częściej rodzice zastanawiają się, czy zegarek dla dziecka to dobry pomysł. Towarzyszy temu mnóstwo nurtujących pytań. Jaki się najlepiej sprawdzi? Czy lepiej postawić na tradycyjny zegarek, a może jednak na smartwatch dziecięcy? Ale wtedy od jakiej marki? Same pytania, a żadnej odpowiedzi. To skłoniło mnie do przyjrzenia się i zrecenzowania nowości od Garetta – smartwatcha Garett Kids Rock 4G RT. Co będzie najlepszą recenzją, jeśli nie opinia dziecka, któremu jest dedykowany model? Przydarzyła się po temu nie byle jaka okazja, bo urodziny mojego siostrzeńca. Szybka decyzja i pomysł na prezent gotowy! Przekonaj się, jak nowość Garett Kids Rock 4G RT sprawdził się w starciu z 7-latkiem!

 

Testujemy Garett Kids Rock 4G RT! Prezent marzeń dla dziecka i rodziców?

Jako osobie wręczającej prezent dla małego jubilata zależało mi głównie na praktyczności, czyli takim zegarku dziecięcym, które miałoby zarówno wartość edukacyjną, jak i zabawową. Do tego musiał ładnie wyglądać, mieć przyjazną dla dziecka kolorystykę i przede wszystkim być łatwy w obsłudze i pomóc rodzicom w opiece nad dorastającym chłopcem. Właśnie tym wszystkim cechował się smartwatch Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 i jak się za chwilę przekonasz drogi rodzicu, to był strzał w dziesiątkę!

 

Zegarki dziecięce Garett Kids Rock 4G RT

 

Zacznę od tego, że zegarek dziecięcy Kids Rock 4G RT 5904238483855 należy do bogatej oferty smartwatchy dziecięcych od marki Garett. Firma cieszy się zaufaniem rodziców. Potwierdzeniem jest otrzymany tytuł Nagrody Rodziców zdobyty w XIV Edycji Konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców. Jest on przyznawany przez największe autorytety branży dziecięcej. To potwierdziło, że ten konkretny model z pewnością powinien się sprawdzić na ręku żywego 7-latka?

 

Moc zabawy z zegarkiem dziecięcym Garett Kids Rock 4G RT

Tak rzeczywiście było. Młody zachwycony prezentem. Po szybkim rozpakowaniu i wyjęciu zegarka, w pudełku na jego dnie znajdowały się dodatkowo: kabel ładujący USB (bez wtyczki do gniazdka), instrukcja obsługi w języku polskim oraz plastikowy kluczyk do karty SIM. Sam Garett Kids Rock 4G RT wyglądał naprawdę dobrze, przyjemna niebieska kolorystyka okazała się w 100% trafiona. Bardzo spodobała się siostrzeńcowi i już zapowiedział, że jak będzie duży i mu się znudzi, to odda go młodszej siostrze, dodając „niech ma coś z życia”? Nie wiem, skąd mu się to wzięło, ale przyznam, że błękitny kolor super się prezentował wizualnie. Początkowo myślałam, że będzie ciemniejszy, ale o dziwo nie. Jest taki właśnie akurat i dla chłopczyka i dla dziewczynki. Sam pasek w dotyku bardzo przyjemny. Młody zadowolony, bo spodobała mu się jego ciekawa fakturowana forma i wzory, a ponadto nie ściskał i nie uwierał nadgarstka.

 

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 recenzja

 

Przed tym, jak jubilat zaczął ze smartwatcha w pełni korzystać i bawić, należało go przede wszystkim najpierw naładować, uruchomić, a rodzice musieli pobrać dedykowaną darmową aplikację Garett Tracker w języku polskim na swoje telefony. Znajduje się ona w sklepie Google Play i App Store. Zegarek Garett Kids Rock 4G RT jest kompatybilny z systemami Android 4.0, iOS 9.0 (i wyższe), a do tego pozwala na konfigurowanie ustawień urządzenia bezpośrednio ze smartfona dorosłego (Bluetooth). Brat ze szwagrową kartę SIM dokupili w kolejnych dniach. Jednak najpierw wspomnę o podstawowych parametrach Garett Kids Rock 4G RT i co oferowały zarówno wgrane funkcje w smartwatchu, jak i te dostępne w aplikacji.

 

Parametry i budowa Garett Kids Rock 4G RT

Zegarek dziecięcy Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 ładował się do pełna akurat tyle, ile przewidział producent, czyli ok. 2 godziny. Aby go włączyć, trzeba było dłużej przytrzymać (tak z 5 sekund) dolny przycisk z prawej strony koperty. Uruchamia się wtedy kolorowy i podświetlany wyświetlacz IPS z dotykowym ekranem (rozmiar 1.4 cala; rozdzielczość: 240 x 240 px). Minusem, ale może to być też zaletą, jest to, że każdorazowo po wygaśnięciu ekranu należy ponownie dłużej nacisnąć przycisk. Ma to swój plus, ponieważ dziecko w trakcie zabawy na podwórku, gry w piłkę na WF-ie czy ganiając na przerwie w szkole, nie niczego przypadkowo nie naciśnie na dotykowym ekranie. Po tej samej stronie obudowy, ale trochę powyżej znajduje się przycisk „SOS”. Służy on do wezwania pomocy przez dziecko w razie niespodziewanej i niebezpiecznej sytuacji – zegarek automatycznie wybiera numer kontaktowy, który uprzednio został do niego przypisany (funkcja działa wyłącznie z kartką SIM).

 

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 recenzja

 

Z kolei z lewej strony koperty jest slot na kartę Nano SIM. W instrukcji doczytaliśmy z bratem, że zaleca się użycie karty SIM. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez karty nie zadziała większość funkcji. Związane jest to z brakiem zasięgu GSM/połączenia z internetem i dostępu do sieci komórkowej, kontaktów i lokalizacji dziecka oraz brakiem możliwości prowadzenia rozmów telefonicznych/wideo, SMS-owania, korzystania z funkcji „SOS” i wielu innych ważnych udogodnień.

 

Garett Kids Rock 4G RT – najważniejsze funkcje dla dziecka

Zanim nowy gadżet w całości pochłonął siostrzeńca, udało się sprawdzić, z czego młody będzie mógł korzystać na co dzień w szkole, w domu i na podwórku. Dużym atutem smartwatch Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 jest kolorowy wyświetlacz oraz przyjazne ikonki widżetów w formie barwnych kafelków przedstawiającymi różne obrazki. Dużą frajdą dla dziecka było to, że mógł sam spersonalizować swój zegarek i zadecydować o jego wyglądzie. Pomogły mu w tym różne tarcze do wyboru (są 4 dostępne w ustawieniach modelu). Znając chłopaka, to z pewnością niedługo będzie chciał też wymienić pasek na inny, aby zaszpanować wśród kolegów?

 

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 recenzja

 

Kontynuując, ekran główny, na którym wyświetla się godzina, pozwala dziecku na bardzo łatwy dostęp kolejnych funkcji. Wystarczy palcem przesunąć ekran w bok, aby dostać się do:

  • aparatu i połączeń wideo,
  • spisu kontaktów i telefonu,
  • czatu (czyli wiadomości SMS),
  • kodów QR – do strony sklepu, gdzie zarejestrujemy dziecka zegarek oraz aplikacji, która pozwala pobrać dedykowaną apkę na telefon;
  • galerii zdjęć,
  • ustawień, gry matematycznej typu „prawda/fałsz” – zabawa polega, aby w jak najkrótszym czasie dziecko prawidłowo odpowiedziało na jak największą ilość pokazywanych wyników działań matematycznych;
  • alarmu – są 3 możliwe do ustawienia,
  • stopera,
  • kalkulatora pozwalającego wykonywać proste obliczenia matematyczne: dodawanie, odejmowanie, dzielenie, mnożenie;
  • krokomierza – aby go uruchomić, należy kliknąć ikonę „kroków” i „start” – niestety zegarek sam nie zlicza kroków.

Dodatkowo dziecko może sprawdzić, czy jest zasięg GMS, włączone WiFi, jaki bateria ma procent naładowania, a także dostosować pod siebie jasność ekranu i głośność oraz przejść do pozostałych ustawień – daty i godziny, VoLTE, wyboru języka (Polski, Angielski, Chiński, Hiszpański, Rosyjski, Niemiecki) i uśpienia lub wyłączenia zegarka.

 

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 recenzja

 

Garett Kids Rock 4G RT – nowy wymiar rodzicielskiej opieki

Było o części funkcji zegarkach dostępnych dla dziecka. Co w takim razie smartwatch Garett Kids Rock 4G RT oferuje opiekunom i rodzicom? Brat i szwagrowa byli zadowoleni tym zegarkiem chyba bardziej niż ich dziecko? Po pierwsze ten model do zegarek z GPS dla dziecka, więc będą oni mogli pomału usamodzielniać siostrzeńca, nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo. Pomogą w tym funkcje: GEO-ogrodzenia umożliwiająca ustawienie 3 różnych stref przebywania, lokalizacji urządzenia (dokładność to 5 m, jednak po sprawdzeniu w różnych pomieszczeniach może się różnić w zależności od zasięgu GSM) oraz monitoringu głosu tzw. zdalnego podsłuchu. Ta ostatnia polega na jednostronnym połączeniu ze smartwatchem, aby w danym momencie wiedzieć, co dzieje się w otoczeniu dziecka i być w stanie w porę zareagować w razie ewentualnej ryzykownej sytuacji.

 

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 recenzja

 

Po drugie pozwoli im to na sprawowanie efektywniejszej i dyskretniejszej kontroli, a jednocześnie zagwarantuje młodemu poczucie niezależności i da namiastkę takiego „poważnego wkraczania w dorosłość”. A samodzielność dziecka to chyba jeden z najważniejszych punktów w jego rozwoju. Po trzecie, Ty jako rodzic będziesz miał też większy wpływ na zdrowie swojej pociechy nie tylko przez zadbanie o codzienną dawkę aktywności fizycznej (wbudowany krokomierz w zegarku dostarczy informacji do aplikacji o zrobionych krokach, pokonanej trasie i przebytym dystansie), ale również przez kontrolę i monitoring jakości snu dziecka. Tym samym sprawdzisz, czy jego organizm odpoczywa i czy ma wystarczającą jego ilość oraz jaki jest ten sen.

 

Garett Kids Rock 4G RT – bezpieczeństwo i kontakt na pierwszym miejscu

Stały kontakt z dzieckiem stanowi priorytet dla wszystkich rodziców, dlatego jakie było zdumienie i szczęście brata, kiedy dowiedział się, że może rozmawiać z synem, kiedy zajdzie taka potrzeba. Właśnie do tego kontaktu rodzic-dziecko potrzebna jest karta Nano SIM. Smartwatch Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 pozwala na odrzucanie, odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych i wideo. Zgadza się, ten model ma wbudowany aparat/kamerkę! Można też w aplikacji włączyć lub wyłączyć klawiaturę numeryczną do wybierania kontaktów! Ma też opcję wysyłania wiadomości głosowych i SMS-ów, a do tego dziecka otrzyma powiadomienie dźwiękowe o przychodzących połączeniach.

 

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 recenzja

 

Bezpieczeństwo dziecka i spokój opiekunów w 100% zagwarantowany, a 7-latek bardzo zadowolony i uszczęśliwiony! Tym bardziej że nie musi się martwić, aby nie zniszczyć swojego nowego zegarka! Dużo tu zależy od stopnia ochrony o klasie IP67. To sprawia, że zegarek dziecięcy Garett Kids Rock 4G RT jest zarówno wodoodporny, jak i pyłoszczelny. Z tego, co wiem, to zegarek siostrzeńca przetrwał bez uszczerbku tarzanie się w śniegu i bitwę na śnieżki! Teraz tylko sprawdzić jak ten model poradzi sobie w czasie zabaw w deszczu, błocie i na placu zabaw?

 

Garett Kids Rock 4G RT – smartwatch marzeń dla dziecka i rodziców

Podsumowując, smartwatch dla dziecka Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855 to idealny pomysł na prezent. Godny polecenia. Szczególnie przy energicznym i z pasją odkrywającym świat dziecku, które udowadnia, że „już jest duże” i „ja sam to zrobię… przecież wieeeeem”? Kids Rock 4G RT od Garetta to świetny zegarek dla chłopca i zegarek dla dziewczynki. To również sprawdzone rozwiązanie dla każdego rodzica samodzielnego kilkulatka. Sprawdź, co jeszcze może zaoferować Garett Kids Rock 4G RT 5904238483855! Przekonaj się, ile radości i zabawy może dać zarówno Tobie, jak i twojemu maluchowi!


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.