Sif Jakobs – „LET YOURSELF SHINE”

Sif Jakobs

Sif Jakobs – „LET YOURSELF SHINE”

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

11 marca 2024

Sif Jakobs to przedsiębiorcza kobieta i projektanta biżuterii. Swój warsztat szkoliła w Szwecji, by następnie przenieść się do Danii i osiedlić w Kopenhadze. To właśnie tu w 2009 roku powołała do życia markę Sif Jakobs. Mantra projektantki „LET YOURSELF SHINE” stanowi jednocześnie jej misje, jaką jest tworzenie pięknej i przystępnej cenowo biżuterii, która wydobędzie blask z każdej kobiety. Poznaj historie marki Sif Jakobs i przekonaj się, dlaczego pokochały ją kobiety na całym świecie.

 
 

Biżuteria Sif Jakobs – „LET YOURSELF SHINE”

Ojczyzną Sif Jakobs jest Islandia, do której wraca w swoich projektach. Zachwycające i jedyne w swoim rodzaju formacje skalne, struktury wulkaniczne, jak i fauna i flora Islandii stanowią dla Sif źródło inspiracji. Z wykształcenia Sif jest złotnikiem. Rzemiosła uczyła się w Szwecji, lecz to Dania a dokładnie Kopenhaga stały się jej domem, tutaj tez zrodziła się jej marka Sif Jakobs. Drugim miejscem na świecie, w którym czuje się doskonale i które dostarcza jej weny, są Włochy i tak zwana włoska elegancja. Ciekawostką jest, że nazwy kolekcji pochodzą od włoskich miast.

 
Sif Jakobs założycielka marki
 

Sif Jakobs obrała sobie za cel tworzenie biżuterii ekskluzywnej, pięknej, niebywale błyszczącej i efektownej, ale jednocześnie przystępnej cenowo. Jej mantra, którą stale powtarza, brzmi: „LET YOURSELF SHINE”. Projektance zależy na wydobycie blasku i piękna, które drzemie w każdej kobiecie. Biżuteria Sif Jakobs wykonywana jest ze srebra najwyższej próby 925, którą cechuje ładna barwa, piękny połysk i trwałość. Biżuteria o złotej barwie jest pokrywana 18-karatowym złotem metodą galwaniczną, która gwarantuje efektowny wygląd. Warto podkreślić, że biżuteria Sif jakobs jest wprost stworzona dla alergików, gdyż nie posiada niklu. Wyśrubowane standardy marki mają odzwierciedlenie w przeprowadzanych przez Force technology cyklicznych kontrolach.

 
 

Błysk i blask zaklęty w cyrkoniach Sif Jakobs

Sif Jakobs, aby uzyskać ciekawy design i pożądany blask postawiła na cyrkonie. Warto jednak podkreślić, że są to wysokiej klasy kamienie sześcienne AAA. Cechuje je wysoka twardość, oceniana na 8,5 w skali Mosha. Cyrkonia tego typu nie matowieje, dzięki czemu zachowa swój pierwotny błysk na długie lata. Dodatkowym atutem cyrkonii, ważnym z punktu widzenia Sif Jakobs jest możliwość barwienia cyrkoni na różne kolory. Kamienie poddawane są ręcznej obróbce takiej jak szlifowanie czy polerowanie. Warto dodać, że Sif jakobs korzysta z trzech szlifów: brylantowego, bagietowego oraz princessy. Pierwszy z nich używany jest zwłaszcza w przypadku diamentów. Uważa się go za najdoskonalszy szlif, który najlepiej rozprasza światło. Drugi szlif stosowany jest głównie przy obróbce kolorowych kamieni. Charakteryzuje go duża powierzchnia i prostokątny kształt. Trzeci szlif wyróżnia dodatkowe fasetowanie, dzięki czemu mocna się skrzy. Większość kamieni jest oprawiana ręcznie lub w razie potrzeby, odlewana. By zachować odpowiednia jakość i nienaganny wygląd kamieni nie używa się kleju.

 
Kolczyki Sif Jakobs Livingo Lungo SJ-E2368-XCZ-YG
 

Sif Jakobs – marka która stale się rozwija

Sif Jakobs jest nie tylko zdolną złotniczką, utalentowaną projektantką, ale również zmyślną i przedsiębiorczą kobietą. Na przestrzeni lat została zauważona i doceniona przez branże. Jedną z jej pierwszych nagród była „Brand to Watch”. Doceniono stały rozwój marki na przestrzeni roku. Dwukrotnie otrzymała również tytuł „Gazelle” przyznawany najszybciej rozwijającym się brandom. Nie można zapomnieć o prestiżowej nagrodzie Inhorgenta w 2017. Ogłoszono wtedy Sif Jakobs marką roku. Rok 2016 był dla brandu bardzo łaskawy, gdyż branża jubilerska uchonorowała ją wyjątkową nagrodą „HOT 100 Brand Champions Award”. Otrzymują ją firmy jubilerskie, które wyróżniły się na tle konkurencji.

 
Kolczyki Sif Jakobs Ellisse SJ-E2314-CZ-YG
 

Sif Jakobs – kobieca marka stworzona dla kobiet

Sif Jakobs doskonale czuje trendy, jej biżuteria jest modna, nieco surowa. Czuć w niej skandynawskie wpływy. Kolekcje są różnorodne, ale punktem wspólnym są cyrkonie, błysk i wysoka jakość. Zapraszamy do wyjątkowego świata Sif Jakobs, w którym czekają na ciebie przepiękne kolczyki i nausznice, połyskujące bransoletki i naszyjniki oraz pierścionki zwieńczone cyrkonią. Biżuterie Sif Jakobs znajdziesz w naszym warszawskim butiku stacjonarnym oraz sklepie online.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.