Fiyta - zegarki zrodzone z miłości do kosmosu - wywiad z przedstawicielem marki

Klasyczny design zegarków znany jest każdemu miłośnikowi sztuki zegarmistrzowskiej. Co, jeśli na naszym rynku pojawiłaby się marka, która potrafiłaby zdekonstruować dawną formę i nadać jej nowy, odświeżony wygląd? Takie właśnie cele postawiła sobie marka Fiyta. Marka ta znana jest na rynku już od ponad 30 lat, jednak dopiero od paru miesięcy możemy się nią cieszyć w Polce. Nie słyszałeś o niej? To doskonały moment, żeby bliżej poznać markę Fiyta w specjalnym wywiadzie z Oscarem Madrilesem (GM Europe Division Fiyta) - przedstawicielem marki Fiyta w Europie.

Przeglądając ofertę zegarków Fiyta, możemy podziwiać wiele ciekawych projektów, które jednocześnie zachwycają i zaskakują. Co skłoniło Was do stworzenia zegarków, których design jest tak odmienny od tradycyjnych modeli?

Nasze zegarki zachwycają nie tylko pięknym wyglądem, ale również doskonałym kunsztem zegarmistrzowskim. Zegarki Fiyta nie służą jedynie do odmierzania czasu, ale także do odzwierciedlenia natury danej osoby i jej stylu życia. Zwieńczeniem dotychczasowych sukcesów naszej marki było jej wejście na giełdę w 1993 roku. Od ponad 30 lat dogłębnie przyglądamy się branży zegarmistrzowskiej, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Zegarki Fiyta to unikalny styl pozwalający wyrazić siebie i swoje podejście do życia.

Fiyta

Skąd pomysł na stworzenie tak nietypowego designu, jakim jest model Extreme 3D? Co było inspiracją producentów

Nie jest łatwo o oryginalny styl w przypadku zegarków o klasycznym wyglądzie. Nasi projektanci pracowali bardzo ciężko, aby wizja stworzenia klasycznych, a zarazem niebanalnych zegarków stała się faktem. Naszymi docelowymi klientami są m.in. osoby ceniące elegancki styl przełamany nieszablonowymi dodatkami przykuwającymi wzrok. Wskazówka godzinowa, tarcza w stylu skeleton, wewnętrzny bezel i wypukłe szkiełko hesalitowe 3D sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle imponująco. Nasza kolekcja została doceniona i uhonorowana nagrodą Red Dot Design Award w 2017 roku. Zegarek Fiyta Extreme 3D pokazują czas w dwóch różnych stylach w czytelny, a zarazem designerski sposób.

Zegarek Fiyta

Kto jest odpowiedzialny za tworzenie tych właśnie projektów? Jak one powstają?

Tworzenie projektów wymaga ścisłej pracy zespołowej. Nasza firma rozpoczęła swoją działalność w 1987 roku w Centrum Wzornictwa Przemysłowego w mieście Shenzhen, określanym jako Chińska Dolina Krzemowa. Od tamtej pory Fiyta nieustannie prowadzi działania badawczo-rozwojowe (B+R). W naszej firmie zatrudnionych jest ponad dwadzieścia osób odpowiedzialnych za realizację różnego rodzaju projektów. Większość produktów wprowadzonych przez nas na rynek została w jakiś sposób wyróżniona.

Nasza firma zajmuje się produkcją, dystrybucją i usługami serwisowymi na całym świecie, a także oferuje usługi designerskie związane z projektowaniem modeli zegarków dla wielu innych firm. Nasi projektanci zegarków nie tylko posiadają wieloletnie doświadczenie w swoim fachu, ale również doskonale znają rynek europejski. Według krajowych i międzynarodowych norm handlowych, 85% projektów firmy jest realizowanych w zakładzie przemysłowym Fiyta.

Zegarki Fiyta

Skąd marka pozyskuje materiały i mechanizmy do produkcji tych zegarków?

Nasza firma stworzyła wydajne i zaawansowane łańcuchy dostaw w wielu krajach i regionach, takich jak Hong Kong, Tajwan, Japonia, Włochy i Szwajcaria. Korzyści handlowe wynikające z pochodzenia konkretnych części zegarka są uwzględniane i dlatego na przykład mechanizmy pozyskiwane są głównie z Japonii i Szwajcarii. Niektóre mechanizmy zegarków, m.in. zegarków z tourbillonem oraz zegarków kosmicznych wytwarzane są na miejscu przez nasz zespół i przy ścisłej współpracy z partnerami strategicznymi. Chiny są jednym z najlepszych miejsc do pozyskiwania materiałów do produkcji zegarków.

Fiyta zegarek

Jakie innowacje technologiczne znajdziemy w zegarkach Fiyta?

Nasz zakład przemysłowy prowadzi dogłębne badania nad nowymi materiałami, technologiami i procesami stosowanymi w przemyśle zegarmistrzowskim. Fiyta produkuje własne, wysokiej jakości mechanizmy, które są wykorzystywane w zegarkach kosmicznych, zegarkach lotniczych, zegarkach z tourbillonem i innych modelach wysokiej klasy. Innowacyjność naszych zegarków opiera się na m.in. na produkcji tarcz z meteorytu, tytanowo-węglowej obudowie, użyciu stali damasceńskiej, emaliowaniu lub zastosowaniu innej formy dekoracji. Profesjonalne zegarki kosmiczne wyposażone są w bardziej skomplikowane technologie i charakteryzują się wyjątkową odpornością na wstrząsy i negatywne działanie pola magnetycznego. Smary stosowane w ich mechanizmach mogą być poddane temperaturze od -80℃ do 80℃, a więc bezpiecznie mogą być używane w przestrzeni kosmicznej.

Fiyta technologie

Na oficjalnej stronie marki można przeczytać, że: „As one of three major space watches in the world, it records every glorious moment of Chinese manned spaceflight undertakings”. Skąd pomysł akurat na inspirację lotami kosmicznymi i do jakich osiągnięć nawiązują zegarki Fiyta?

15 października 2003 r. Chiny dołączyły do grona krajów potrafiących samodzielnie wysłać człowieka w kosmos. Pięć lat później, Zhai Zhigang został pierwszym obywatelem Chin, który przeprowadził spacer kosmiczny. Jednym z urządzeń wspierających pracę w przestrzeni kosmicznej jest zegarek kosmiczny. Fiyta, jako oficjalny partner profesjonalnego sprzętu do pomiaru czasu, spędziła 3 lata, aby stworzyć zegarek mechaniczny nadający się do podbojów kosmicznych. Nasze zegarki kosmiczne wyposażone są w kilka niezwykłych cech, w tym 45-minutowy chronograf ze wskaźnikami 30-minutowymi i 45-minutowymi oznaczonymi na niebiesko i zielono, aby dokładnie wymierzyć czas zadań wykonywanych podczas misji. Inne funkcje obejmują wskaźniki poranka/popołudnia oraz datownik dnia miesiąca. W ciągu doby astronauci, okrążając Ziemię, mogą zaobserwować 16 wschodów i zachodów Słońca. Nasze zegarki pokazują czas ziemski jako punkt odniesienia, a także odmierzają czas wschodów i zachodów słońca w kosmosie. Fiyta opracowała specjalne smary do mechanizmów pozwalające zegarkowi działać w kosmosie w temperaturze od -80℃ do 80℃. Do tej pory, Chiny pięciokrotnie wysłały swoich astronautów w przestrzeń kosmiczną, a nasze modele towarzyszyły im w różnych misjach.

Fiyta kosmos

Coraz więcej marek stawia na zrównoważoną produkcję i stara się tworzyć rzeczy z myślą o ochronie środowiska. W tym celu wykorzystują m.in. tworzywa PET lub materiały biodegradowalne. Czy marka Fiyta również stawia na zrównoważony rozwój? Jeśli tak, to w jakich działaniach firmy możemy go obserwować? Czym się przejawia?

Nasze zegarki były dystrybuowane i sprzedawane w ponad 30 krajach i regionach. Fiyta, jako międzynarodowa marka, utrzymuje ścisłą współpracę ze swoimi partnerami. Z roku na rok wprowadzane zostają coraz to praktyczniejsze pomysły. Zrównoważona i przyjazna dla środowiska produkcja jest naszą podstawową zasadą podczas tworzenia i dlatego kierujemy się nią również przy pozyskiwaniu surowców od wszystkich naszych dostawców. Nasza firma należy do międzynarodowej organizacji ISO/TC 114, która zajmuje się ustalaniem norm dla jakości wytwarzanych zegarków.

Fiyta ochrona środowiska

Marka Fiyta zyskuje coraz bardziej na popularności, również w Polsce, gdzie pod koniec ubiegłego roku trafiła oficjalnie do sprzedaży w naszym kraju. Bez wątpienia jest to zasługa nowoczesnego designu, który został nagrodzony przez Red Dot Design Award. Czego możemy spodziewać się po zegarkach Fiyta w najbliższych latach?

Chociaż marka Fiyta istnieje już od ponad 30 lat, to w Polsce jest ona wciąż mało znana. Wierzymy, że zmieni się to w najbliższych latach i nasze zegarki mechaniczne z nieco wyższej półki cenowej przyjmą się również i w Polsce. Mamy nadzieję, że nasza oferta wniesie na polski rynek powiew świeżości i spełni rosnące wymagania młodego pokolenia. Jesteśmy przekonani, że nasze kolekcje, m.in. IN, Photographer, Extreme, Clover i Heartouching trafią w gusta polskich klientów, zarówno tych starszych, jak i tych młodszych.

Fiyta nagroda Red Dot

Czy możemy spodziewać się limitowanej wersji zegarka - dedykowanej dla polskich zegarkowych pasjonatów?

Mamy nadzieję, że nasza marka szybko przyjmie się na polskim rynku. Jeśli tak się stanie, to z czasem wprowadzimy limitowane edycje zegarków dla naszych klientów w Polsce. Nie ukrywamy, że chcielibyśmy, aby kupujący z Polski mieli szansę bliżej poznać filozofię i ofertę naszej marki.

Już w kwietniu br. wprowadzimy do Polski ekskluzywną kolekcję zegarków dla nurków o nazwie Dragon Hole, której koncepcja wywodzi się z miejsca na Morzu Południowochińskim o głębokości 300,89 metrów. Mamy nadzieję, że nasza nowa kolekcja trafi w gusta klientów.

Zegarek Fiyta Polska

Jak widać Fiyta to marka, która swoje projekty tworzy w bardzo zaangażowany sposób. Nic więc dziwnego, że firma zyskała ważne miejsce w branży nie tylko w Azji, ale również na całym świecie. Jeśli również zależy ci na niebanalnym dodatku skonstruowanym z wielką pasją, zegarek Fiyta będą doskonałym wyborem. Już teraz sprawdź naszą ofertę z zegarkami Fiyta i wejdź do elitarnego grona ekskluzywnych zegarków.

średnia ocena: 4.0