Zegarek do samochodu dla każdego fana motoryzacji

Porady

Zegarek do samochodu dla każdego fana motoryzacji

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

27 sierpnia 2020

Wielu kierowców i miłośników motoryzacji często zastanawia się, jaki zegarek dobrze sprawdzi się podczas jazdy samochodem. Współcześnie wybór modeli jest ogromny. Okazuje się, że wiele marek czerpie inspiracje ze świata motoryzacji. Przekonajmy się, co nam oferują i na jakie warto zwrócić uwagę w tym kontekście.

Jaki zegarek do samochodu wybrać?

Spośród zróżnicowanych modeli dobrze zawęzić swój wybór do zegarków z chronografem. Ta funkcja umożliwia mierzenie odcinków czasu, na przykład podczas pokonywania pewnej odległości, a tym samym sprawdzenie, jak długo zajmuje przejazd z jednego miejsca do drugiego. Warto też zwrócić uwagę na konkretne marki, które tworzą produkty nawiązujące projektem do wyglądu samochodów czy motorów.

Casio Edifice - dynamiczny charakter i elegancki design

Świetnym przykładem będą modele z serii Casio Edifice, które poza chronografami wyróżniają się także nietuzinkowym, modnym designem, świetnie pasującym zarówno do garnituru, jak i mniej oficjalnego stroju – za to świetnie łączącym się z każdym samochodem. Liczne subtarcze znajdujące się na cyferblacie idealnie pasują do stylu motoryzacyjnego i przywodzą na myśl deski rozdzielcze aut wyścigowych. Nie bez powodu ambasadorem marki jest Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo. Wiedzę o samochodach przekazuje on z pasją i zaangażowaniem.

Wiele z modeli Edifice, wyposażonych w łączność Bluetooth, to smartwatche hybrydowe, które łączą cechy smartwatchy i tradycyjnych zegarków. Wśród funkcji, które oferuje nam marka są jeszcze: podświetlenie tarczy, datowniki, zegar światowy czy timer. Niektóre wyposażono także w funkcję Waveceptor, która pozwala synchronizować godzinę z zegarem atomowym z nadajników znajdujących się w Europie, USA, Japonii i Chinach. Jest to możliwe dzięki odbieraniu sygnałów radiowych.

Casio Edifice

Casio Edifice

Junghans Meister Driver - z miłości do samochodów

Dobrym wyborem, jeżeli chodzi o zegarki w motoryzacyjnym stylu, będzie także kolekcja Meister Driver marki Junghans. Rodzina słynąca z pasji do zegarmistrzostwa miała także inne zainteresowania. Junghansów fascynowały samochody. Z inspiracji tej wzięły początek liczne zegary samochodowe, patenty i produkty. W 1905 roku firma stworzyła „miernik prędkości samochodu”, w latach 20. prototyp kierunkowskazu. Seria Meister Driver nawiązuje swoimi projektami do tablic dawnych automobili. Niektóre modele wyposażono w przydatny do pomiarów chronograf. Są one ukłonem w stronę historii motoryzacji, a dodatkowo bardzo stylowym i trwałym sprzętem. Te modele o charakterze retro umilą Ci wiele przejażdżek.

Junghans Meister Driver

Junghans Meister Driver

Pulsar Accelerator - wyścig z czasem

Seria Accelerator to kolekcja inspirowana wyposażeniem samochodów wyścigowych. Z tego powodu jej promocją zajmuje się M-Sport Ford World Rally Team, słynny zespół z Rajdowych Mistrzostw Świata. Zegarki z tej linii nawiązują wyglądem tarcz do desek rozdzielczych rajdówek. Często cyferblaty zdobią karbowane tekstury i akcenty kolorystyczne łudząco przypominające te z wnętrz aut wyścigowych. Za precyzyjny chód modeli Accelerator odpowiada nowoczesny mechanizm solarny Seiko, który napędza energia słoneczna pozyskiwana z paneli umieszczonych na tarczy. O ich wydajności powiadamia nas wskaźnik rezerwy chodu. Do dodatkowych udogodnień należą: datownik dni miesiąca, powłoka luminescencyjna, chronograf oraz tachymetr. Pulsar Accelerator nie zawiedzie miłośników szybkiej jazdy.

Pulsar Accelerator

Pulsar Accelerator

Historia zegarków Maserati z motoryzacją w tle

Początki Officine Alfieri Maserati sięgają 1 grudnia 1914 roku. Wtedy to pięciu braci założyło w Bolonii warsztat samochodowy, który zajmował się produkcją samochodów wyścigowych. Jednym z pierwszych poważnych sukcesów był wyścig Grand Prix Tripolis, który odbył się w 1930 roku. Biorący w nim udział Włoch Baconin Borzacchini wygrał zawody, jadąc autem Maserati. Zwycięstwo to otworzyło drogę do rozgłosu i komercyjnego sukcesu marki, która pod koniec lat 50. zajęła się tworzeniem samochodów drogowych. Kiedy światło dzienne ujrzała informacja o tym, że Maserati pracuje nad linią zegarków, nie było wątpliwości, że będą to modele, w których motoryzacja odegra znaczącą rolę. I tak też się stało - subtarcze podobne do desek rozdzielczych i torów wyścigowych, skórzane paski inspirowane obiciami samochodowymi, specyficzna paleta kolorystyczna i dbałość o szczegóły - wszystko to łączy samochody i zegarki Maserati. Nie trzeba oczywiście wspominać o udogodnieniach w postaci chronografu czy tachymetru.

Maserati

Scuderia Ferrari - historia włoskiego sukcesu

Kolejna historia z marką samochodową w tle to opowieść o zegarkach Scuderia Ferrari. W 1929 roku Enzo Ferrari założył „stajnię wyścigową”, która dzięki znaczącym sukcesom przerodziła się w 1938 roku w większe przedsiębiorstwo. Od 1947 produkuje ono słynne samochody Ferrari. Przedłużeniem działań marki stały się czasomierze. Nie dziwi fakt, że ich wygląd stanowi sprytne nawiązanie do osiągnięć motoryzacji - kolory tarcz czy umieszczone na nich logo przywodzą na myśl sportowe auta. Zegarki te są uosobieniem włoskiego stylu sportowego. Cechuje je doskonała jakość widoczna między innymi w precyzyjnych mechanizmach kwarcowych. Jeśli nie stać Cię na samochód Ferrari, zegarek będzie bardzo trafnym pocieszeniem.

Scuderia Ferrari

Rec - duński pionier trendów motoryzacyjnych

Pora na najmłodszą spośród marek czerpiących inspiracje ze świata motoryzacji. Mowa o duńskiej firmie Rec. Jej początki sięgają roku 2014, kiedy dwóch skandynawskich przedsiębiorców postanowiło stworzyć zegarki nawiązujące do legendarnych aut i przy ich produkcji wcielić w życie ideę recyklingu. Marka ponownie wykorzystuje materiały pozyskiwane z części samochodowych. Takie podejście szybko zapewniło jej popularność. Zegarki Rec znane są z niesamowitej dokładności w odwzorowywaniu wyglądu samochodów. Często utrzymane są w stylu vintage ze względu na nawiązania do starych aut, np. Porsche 911 czy Mark I Mini.

Rec

Rec

Zegarki do samochodu - historia pełna inspiracji

Okazuje się, że samochody i zegarki mają ze sobą naprawdę dużo wspólnego. To niesamowite, jak te dwa światy wzajemnie się przenikają i inspirują. Praktycznie wszyscy bohaterowie przytoczonych tu historii odnieśli ogromne sukcesy i zarazili swoją pasją wiele osób. Udowodnili, że ciężka praca przynosi wspaniałe rezultaty oraz ogromne zyski. Pokazali, że zegarki mogą być częścią historii i łączyć się z innymi dziedzinami życia.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.