Zegarki inspirowane kosmosem. Epos North Star i Epos Big Moon

Epos

Zegarki inspirowane kosmosem. Epos North Star i Epos Big Moon

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

21 października 2022

Wyobraź sobie, że leżysz na trawie, na polanie oddalonej od miejskich zabudowań o kilkadziesiąt kilometrów. Jest bezchmurna noc, a nad twoją głową świeci księżyc i miliony migoczących gwiazd. Fascynujące piękno i bezmiar wszechświata, które przyciąga swoją tajemnicą. Magia, która może towarzyszyć ci w każdej chwili. W jaki sposób? Odpowiedź jest prosta – uwiecznienie rozgwieżdżonego nocnego nieba w zegarku. Już teraz poznaj topowe kolekcje Epos North Star i Epos Big Moon, czyli szwajcarskie zegarki inspirowane kosmosem!

 

„Rozgwieżdżone” zegarki Epos North Star i Big Moon inspirowane kosmosem

Szwajcarska marka Epos od kilkudziesięcioleci tworzy wyjątkowe, wręcz spektakularne zegarki mechaniczne, które wyróżniają się zaawansowanymi funkcjami. Każdy projekt nowej kolekcji jest przemyślany i zróżnicowany pod względem gustów każdego entuzjasty zegarków. Nie inaczej było z jednymi z bardziej fascynujących i „nieziemskich” serii, które wyszły spod rąk wykwalifikowanych zegarmistrzów, a ponadto, które stały się bestsellerami na skalę światową.

 

Zegarek męski Epos Oeuvre d'Art North Star 3439.322.20.16.25

 

Mistrzowskie arcydzieła zegarmistrzowskie i efektowne projekty. Artyzm i kunszt w jednym oraz wyposażenie w najbardziej wyrafinowany mechanizm klasy Swiss Made od manufaktury Epos – komplikację Epos Big Moon Module z wykończeniem Côtes de Genève i perlage. Odkryj tajemnicę wszechświata zamkniętego w kolekcjach zegarków Epos North Star i Epos Big Moon.

 

Kolekcja Epos Big Moon i gwiaździsta noc w zasięgu ręki

Inżynierowie marki Epos w 2018 zaprojektowali wyjątkową luksusową kolekcję, która w krótkim czasie, czego jeszcze wtedy nie przypuszczali, miała stać się światowym bestsellerem i początkiem fascynującej linii ekskluzywnych zegarków. Inspiracją do stworzenia czegoś spektakularnego była jedna z wcześniejszych serii Emotion Blue Sky 3391 z 2017 roku. Na jej podstawie powstała linia zegarków Oeuvre D'art Big Moon 3440 z, opracowaną przez zegarmistrzów Epos, własną komplikacją faz księżyca.

 

Zegarek męski Epos Oeuvre d'Art Big Moon 3440.322.24.16.25

 

Zegarki Epos mają wywoływać pozytywne emocje. A co może mieć na to wpływ, jeśli nie twój własny kawałek nieba i to dostępny na wyciągnięcie ręki? Kreatywność w sztuce zegarmistrzowskiej nie zna granic, a dowodem na to jest przepiękna i przyciągająca wzrok kolekcja Epos Oeuvre D'art Big Moon 3440. Centralną częścią w tych zegarkach jest urzekająca tarcza ze szlifem słonecznym w niebieskim bądź ciemnoszarym odcieniu oraz rozbudowany kalendarz i powiększony księżyc.

 

Zegarek męski Epos Oeuvre d'Art Big Moon 3440.322.20.16.25

 

Prestiżowy i oryginalny moduł Epos Big Moon Modification powstał na bazie wysokiej jakości, bogato zdobionego mechanicznego mechanizmu z automatycznym naciągiem (w zależności) Sellita SW300 / ETA 2892. Jego piękne wykończenie można podziwiać przez przeszklony dekiel z twardego szkła szafirowego. Werk wyposażony został w funkcje: fazy księżyca, wskaźnik daty, dzień tygodnia i wskazanie miesiąca.

 

Zegarek męski Epos Oeuvre d'Art Big Moon 3440.322.20.14.25

 

Jednak to nie wszystko, ponieważ największe wrażenie robi realizm projektu nawiązujący do roziskrzonego milionem gwiazd nocnego nieba. Efekt potęgują świecące w ciemności gwiazdy i księżyc pokryte masa luminescencyjną Super-LumiNova. Piękny i czytelny w każdych warunkach Epos Oeuvre D’art Big Moon 3440 zachwyca niepowtarzalnym i klasycznym wyglądem. To propozycja ekskluzywnego dodatku zarówno dla kolekcjonerów zegarków, jak i miłośników tych modeli.

 

Kolekcja Epos North Star – podążaj za Gwiazdą Polarną

Coś urzekającego i tajemniczego jest w projektach zegarków inspirowanych kosmosem. Marka Epos sukcesywnie kreuje całe uniwersum, opierające się na fascynacji wszechświatem i pięknie nocnego nieba. Właśnie taka jest druga z kolei bestsellerowa kolekcja od szwajcarskiej manufaktury Eposzegarki Oeuvre D'art North Star 3439. Tym razem przekaz jest trochę inny.

 

Zegarek męski Epos Oeuvre d'Art North Star 3439.322.20.16.25

 

Gwiazda Polarna jaśniejąca na nocnym firmamencie od wieków wyznaczała kierunek wielu podróżnikom z całego świata. Tak jak Księżyc, tak i jej towarzyszące światło pozwalało znaleźć bezpieczny ląd i schronienie. W związku z tym to właśnie ona jest motywem przewodnim serii zegarków Epos North Star 3439. Więc dokąd dalej zmierzać? Odpowiedź jest prosta. Podążaj za Gwiazdą Polarną.

Zegarki Epos North Star 3439, tak jak w kolekcji Big Moon 3440, pracują na manufakturowej komplikacji Epos Big Moon Modification. To automatyczny werk z fazami księżyca, wewnętrzną modyfikacją dużego księżyca i zdecentralizowanym wskazaniem dnia i miesiąca. Mechanizm powstał na bazie szwajcarskich mechanizmów automatyczny Sellita SW300 bądź ETA 2892. Dekoracyjne zdobienia na mechanizmie i rotorze, jak m.in. misterny wzór perłowy, można podziwiać za sprawą transparentnego dekla.

 

Zegarek męski Epos Oeuvre d'Art North Star 3439.322.20.16.25

 

Zegarek męski Epos Oeuvre d'Art North Star 3439.322.24.16.25

 

Co by było z takich modyfikacji mechanizmu, gdyby nie odpowiednia oprawa? Niezwykłe doznania estetyczne zapewnia uderzający projekt szlifowanej niebieskiej tarczy, która ożywia obrazy związane z nocnym nieboskłonem. Jednak cyferblat wyróżnia się czymś jeszcze – przedstawieniem Ursa Minor (Małej Niedźwiedzicy) ze znajdującą się w centrum najjaśniejszą gwiazdą należącą do tego gwiazdozbioru. Tak jak na niebie, tak i w North Star 3439 uwagę skupiają migoczące gwiazdy i jasno świecące księżyc oraz Gwiazda Biegunowa. Urok podkreślają detale lśniące w nocy za sprawą pokrycia ich luminescencyjną masą Super-LumiNova.

Epos Oeuvre D’art North Star 3439 swoim luksusowym wykonaniem przyciąga wzrok przez całą dobę. To małe arcydzieło docenią prawdziwi znawcy zegarmistrzostwa. Zestawienie wysokogatunkowych materiałów z klasyczną kolorystyką zapewnia idealną równowagę pomiędzy ponadczasowym, tradycyjnym i wyrafinowanym charakterem, a lekko awangardowym i nowoczesnym podejściem do sztuki zegarmistrzowskiej.

 

Zegarek męski Epos Oeuvre d'Art North Star 3439.322.20.16.30

 

Kolekcje Epos North Star i Big Moon – bestsellery dostępne w sprzedaży

Zegarki inspirowane kosmosem North Star 3439 i Big Moon 3440 od szwajcarskiej marki Epos to cieszące się sporym zainteresowaniem bestsellery, będące jednymi z najpopularniejszych zegarków z fazami księżyca dostępnymi na rynku. Wyrafinowanie, klasa i artystyczne rzemiosło, ale również najlepsze zegarmistrzostwo i realistyczne, wręcz hipnotyzujące zdobienia tych zegarków sprawiają, że to jedyna taka prestiżowa oferta dla wymagającej klienteli. Postaw na prestiż i luksus. Poszerz swoją kolekcję o zegarek Epos z kolekcji North Star bądź Big Moon, inspirowany kosmosem!


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.