Zwycięzca jest tylko jeden, czyli prestiżowe nagrody dla zegarków MeisterSinger

MeisterSinger

Zwycięzca jest tylko jeden, czyli prestiżowe nagrody dla zegarków MeisterSinger

Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.

03 lipca 2023

Ponad 22 lata doświadczenia w projektowaniu i tworzeniu wysokiej jakości zegarków jednowskazówkowych. Ikoniczne wzornictwo i doskonałe szwajcarskie zegarmistrzostwo cieszące się światową renomą na rynku zegarmistrzowskim. Już teraz poznaj wyjątkowe kolekcje od marki MeisterSinger i wyrusz na poszukiwanie perfekcyjnego designu!

 
 

Ekskluzywne zegarmistrzostwo, prestiż i renoma, czyli zegarki premium MeisterSinger

Ekskluzywne szwajcarskie zegarmistrzostwo, wysokiej jakości materiały i unikalne cechy konstrukcyjne – właśnie tak w skrócie można opisać zegarki MeisterSinger. Nic w tym dziwnego, ponieważ od dobrych kilkunastu lat jest ona przodującą marką klasy premium zegarków jednowskazówkowych, a jej produkty są uznawane za rękodzielnicze majstersztyki. Każda kolekcja, każdy model fascynuje wprowadzanymi innowacyjnymi rozwiązaniami, technicznym zaawansowaniem (m.in. produkcją autorskich kalibrów i modułów jak np. zapomniana komplikacja „Sonnerie au passage”) oraz starannie dopracowanymi szczegółami.

 

Siedziba marki MeisterSinger w Niemczech

 

Inspiracją dla niemieckiej marki były pierwsze zegary mechaniczne, które odmierzały czas tylko za pomocą jednej wskazówki godzinowej. Doświadczenie i tradycja czerpane przez projektantów MeisterSinger z kilkuwiekowej historii zegarmistrzostwa pozwoliło stworzyć coś zupełnie nowego – całe serie oryginalnych, stylowych i eleganckich zegarków jednowskazówkowych, które nie wychodzą z mody. Jedno spojrzenie na zegarek MeisterSinger wystarczy, aby zrozumieć filozofię manufaktury – doceniać upływający czas i skupiać się na tym, co jest ważne teraz, czyli chwili obecnej.

 

Wielokrotnie nagradzane projekty zegarków MeisterSinger

Manufaktura MeisterSinger od początku swojej działalności na rynku zachwyca zarówno entuzjastów i kolekcjonerów unikatowych zegarków, jak i miłośników ponadczasowego designu. To właśnie za te niesztampowe i rozpoznawalne projekty marka od 2001 roku regularnie zdobywa jedne z najważniejszych odznaczeń na świecie w dziedzinie wzornictwa.

 

Mechanizm Bell Gora z komplikacją „Sonnerie au passage” od marki MeisterSinger

 

Niekonwencjonalne podejście do projektowania, prosty design oraz skoncentrowanie się na tym, co najważniejsze, czyli funkcjonalnym i estetycznym wzornictwie wyznaczającym współczesne trendy, pozwoliło niemieckiej marce MeisterSinger wygrać ponad 30 prestiżowych nagród od renomowanych instytucji. Producent może się poszczycić aż 36 zwycięstwami będące poświadczonymi, wiarygodnymi i rozpoznawalnymi na całym świecie znakami najlepszego wzornictwa!

 

Nagrody MeisterSinger:

  • 6 zdobytych nagród German Design Award w kategorii „Excellent Product Design”,
  • 14 nagród Red Dot Design Award przyznanych w kategorii „Product Design: Mode, Uhren & Accessoires”;
  • 9 nagród iF Design Award w kategorii „Product: Watches/Jewelry”,
  • 7 nagród zdobytych w GOOD Design Award.
 

Nagrody przyznane niemieckiej marce premium MeisterSinger

Poniżej znajdziesz zestawienie kilku ekskluzywnych kolekcji zegarkowych i zegarków MeisterSinger, które w ostatnich latach zdobyły prestiżowe odznaczenia w czterech różnych konkursach designerskich.

 

Zegarek MeisterSinger Neo Pointer Date z nagrodą iF design Award 2021

 

Red Dot Design Award – w poszukiwaniu dobrego designu

Red Dot Award to międzynarodowy konkurs w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, rokrocznie organizowany od 1955 roku przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen, w Niemczech. W ramach konkursu przyznawana jest jedna z najbardziej prestiżowych nagród na świecie Red Dot Design Award, nazywana też często „Oscarem designu”. Ten jeden z najbardziej pożądanych znaków jakości dobrego wzornictwa jest podzielony na 3 kategorie: projektowanie produktów, projektowanie komunikacji i koncepcji projektowych.

 

MeisterSinger ma się czym poszczycić, ponieważ niejednokrotnie, a nawet w bieżącym roku marka zwyciężyła w kategorii „Projektowanie produktów: Moda, zegarki i akcesoria”. Tegoroczną nagrodę otrzymał zegarek z limitowanej edycji MeisterSinger Singularis Enamel Ivory, który zachwycił Jury konkursu połączeniem najnowszej technologii z artystyczną sztuką emaliowania tarczy w kolorze kości słoniowej. Do tego wystarczy dodać charakterystyczną jedną wskazówkę godzinową, dwucyfrowe arabskie indeksy i pięciominutowa podziałka i mamy przepis na sukces.

 

Zegarek MeisterSinger Singularis Enamel Edition z nagrodą Red Dot Design Award 2023

 

Tym sukcesem mogą pochwalić się również inne zegarki, które nagrodę Red Dot Design Award zdobyły w poprzednich latach. Mowa tu o zwycięskich modelach z 2021 roku – efektowny i jednocześnie wyrafinowany Unomat Sunburst UN917 oraz Bell Hora wyróżniająca się zapomnianą już historyczną komplikacją „Sonnerie au Passage”. O pełnej godzinie zegarek Bell Hora wydaje subtelny dźwięk dzwonka, wyzwalany przez mechaniczne serce.

 

Kolejnymi nagrodzonymi zegarkami MeisterSinger w latach 2020, 2019 i 2018 są odpowiednio modele – Astroscope, Lunascope i Salthora Meta X. To, co wyróżnia te projekty to przede wszystkim niepowtarzalne i dobrze przemyślane projekty nawiązujące do wzornictwa przemysłowego, podkreślone drobne realistyczne szczegóły, innowacyjne rozwiązania i niezawodna technologia.

 

Pozostałe zegarki MeisterSinger, które otrzymały nagrodę Red Dot Design Award to m.in.:

 

MeisterSinger zwycięzcą nagród iF Product Design Award

Kolejną nagrodą, którą marka MeisterSinger otrzymuje za swoje niezwykłe i unikalne projekty jednowskazówkowych zegarków, jest iF Product Design Award. To najstarszy niezależny znak jakości designu na świecie będący symbolem wybitnych osiągnięć w tej dziedzinie. To wyjątkowe odznaczenie jest regularnie przyznawane od 1954 roku przez iF International Forum Design. Obecnie nagroda przyznawana jest w 6 dyscyplinach i aż w obejmujących je 70 kategoriach.

 

Tę specjalną nagrodę manufaktura MeisterSinger zdobywała kilkakrotnie, również w tym roku za umiejętne zestawienie niemieckiego wzornictwa ze szwajcarską sztuką zegarmistrzowską w zegarku MeisterSinger Primatic. Dzięki wyposażeniu w mały wskaźnik rezerwy chodu model będzie zachwycał przez długie lata.

 

Zegarek MeisterSinger Primatic PR918 z nagrodą iF Design Award 2023

 

Jednak to nie koniec sukcesów. Nagrodę iF Design Award 2021 2 lata temu otrzymały projekty aż dwóch zegarków – Neo Pointer Date oraz, wcześniej już wspomniany, model Astroscope z dniami tygodnia przedstawionymi w formie klasycznych symboli ciał niebieskich (pochodzącymi z kalendarza babilońskiego). Natomiast design pierwszego z nich w stylu klasycznego modernizmu nawiązuje do długiej historii zegarmistrzostwa poprzez wprowadzenie komplikacji Pointer Date tzw. daty wskaźnikowej umieszczonej na środku tarczy.

 

Nie można również zapomnieć o nagrodzonym rok wcześniej tą samą nagrodą iF Design Award 2020 luksusowym zegarku MeisterSinger Vintago VT903. Model zaprojektowany w stylu lat 60. i wzorowany na funkcjonalnej estetyce minionej epoki jest kolejnym klasykiem od niemieckiej manufaktury.

 

W ubiegłych latach iF Design Award zostały nagrodzone następujące zegarki MeisterSinger:

 

German Design Award – „Excellent Product Design”

Jednak to nie koniec nagród, jakie marka MeisterSinger otrzymała przez ostatnie kilkanaście lat. Nowatorskie projekty od niemieckiego producenta zwyciężały również w konkursie German Design Award. Jest to oficjalna nagroda przyznawana przez niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Technologii za wybitne osiągnięcia w dziedzinie projektowania i dotyczy 3 kategorii m.in.: „Excellent Communication Design”, „Excellent Architecture” i „Excellent Product Design”. I to właśnie w tej ostatniej dyscyplinie zegarki MeisterSinger niejednokrotnie zwyciężały

 

Zegarek MeisterSinger Astroscope z nagrodą German Design Award Winner 2021

 

W tym przypadku należy wspomnieć o zegarkach z serii Astroscope, Lunascope i Circularis Gangreserve, które otrzymywały nagrody German Design Award odpowiednio w latach 2021, 2020 i 2019. Wyznaczają trendy wzornicze na kolejne lata. Także każdy z modeli swoją nienaganną i unikalną stylistyką wyraża tradycję i nowoczesne podejście do produkcji zegarków. Fotorealistyczne detale astronomiczne, szwajcarska sztuka zegarmistrzowska oraz piękno autorskich mechanizmów są doceniane na całym świecie przez znawców i kolekcjonerów tej luksusowej i wymagającej branży.

 

Nagrodę German Design Award otrzymały również:

 

Prestiżowe nagrody GOOD Design Award dla MeisterSinger

Ostatnim konkursem, w jakim zegarki premium od manufaktury MeisterSinger zwyciężały, to GOOD Design Award, czyli prestiżowa nagroda co roku przyznawana produktom cechującym się ponadprzeciętnym designem i wzornictwem przemysłowym. Jest to jedyny taki system ocen prowadzony w Japonii i sponsorowany przez Japan Institute of Design Promotion.

 

Osoby, które kochają niezwykłość, szukają w zegarkach niesamowitych wrażeń wizualnych i cenią w projektach spektakularne oraz dopracowane na najwyższym poziomie wykończenia detali, powinny zwrócić uwagę na kolekcje i modele właśnie nagrodzone przez GOOD Design Award.

 

Zegarek MeisterSinger N03 Automatic z nagrodą GOOD Design Award 2007

 

Po pierwsze będzie to linia zegarków Metris Bronze Line, która otrzymała tę nagrodę w 2020 r. Następnie do zwycięzców należą również MeisterSinger Circularis Power Reserve Black Line (2019 r.), Pangaea Day Date z 2013 roku, Singulator z 2010 r. Zamykając to zestawienie nagród do zegarków MeisterSinger nie mogło zabraknąć ikonicznego N° 03 (2007 r.), ale też klasycznego modelu Perigraph. Zwyciężył on nie tylko w 2009 roku, ale dodatkowo w 2012 roku otrzymał tytuł „Watch Of The Year”.

 

Kolekcje zegarków MeisterSinger dostępne w sklepie Zegarownia

Dołącz do miłośników niekonwencjonalnych jednowskazówkowych zegarków MeisterSinger i razem z nami wyrusz w przygodę po fascynującym świecie historycznego zegarmistrzostwa. W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogatą ofertę kolekcjonerską i wszystkie produktu razem z najnowszymi innowacjami wprowadzonymi w 2023 roku!

Nagradzane zegarki MeisterSinger


Aneta Kublik

Z wykształcenia jest filologiem polskim. Pisanie towarzyszy jej od zawsze. Powiedzieć o niej „zegarkowy pasjonat” to mało. Lubi śledzić nowe rozwiązania technologiczne, a zegarkowy savoir-vivre nie ma przed nią tajemnic. Prywatnie trenuje kalistenikę i fitness.