Bransoleta do zegarka - odmień swój zegarek!

Porady

Bransoleta do zegarka - odmień swój zegarek!

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

25 listopada 2021

Każdy z nas posiada choćby jedną rzecz, którą uwielbia nosić, która jest dla niego jak druga skóra. Tak samo jest z zegarkami - w szufladzie pojawiają się kolejne zdobycze, ale nieopisany sentyment pcha nas w ramiona tego jedynego. Niestety na pasku widoczny jest ślad czasu i co wtedy? Odmień swój zegarek! Podpowiemy czym się kierować przy doborze nowego paska lub bransolety.

 

Skóra do skóry, czyli damski zegarek na pasku

Pasek do zegarka czy bransoleta? Zdania są podzielone. Dla zwolenniczek skórzanych pasków, mamy dobrą wiadomość, obecnie ich oferta jest niezwykle szeroka. Mnogość wzorów, kolorów, faktur sprawia, że możemy swój damski zegarek zmienić nie do poznania!

Po pierwsze, pasek do zegarka powinien być dobrany względem jego szerokości przy kopercie. Warto zmierzyć odległość między uszkami zegarka. Czasami zdarza się 1 mm rozbieżność pomiędzy szerokością koperty a szerokością paska. Warto wtedy kupić o 1 mm większy pasek, mniejszy wypadnie z teleskopów, ryzykujemy wtedy zniszczeniem, a nawet utratą zegarka.

 
zegarek na skórzanym pasku
 

Warto też zwrócić uwagę na kolor klamerki tak, by był spójny z kopertą. Istnieje możliwość przepięcia klamerki z poprzedniego paska, ale nie zawsze są one ze sobą kompatybilne. Wiele osób poszukuje oryginalnych pasków danej marki zegarkowej, ma to swoje plusy, dzięki temu mamy 100% pewność, że pasek będzie pasował idealnie. Natomiast brandy takie jak Morellato czy Hirsch, które specjalizują się w akcesoriach do zegarków, szyją paski z najlepszych skór, zarówno naturalnych, jak i wegańskich. Kupując pasek damski do zegarka od tych firm mamy gwarancję najwyższej jakości i dbałości o najmniejszy detal.

 

Jaka bransoleta do zegarka będzie najlepsza?

Damski zegarek na bransolecie prezentuje się niezwykle szykownie wręcz biżuteryjnie. Posiadając zegarek na pasku, możemy go łatwo odmienić, dobierając bransoletę, zarówno klasyczną, która składa się z połączonych ze sobą ogniw, jak i typu mesh, która została utkana z drobnej siateczki. Podobnie jak w przypadku pasków, tak samo przy bransoletach, pierwsze kryterium doboru to szerokość bransolety. Musi być ona idealnie dopasowana, zbyt luźna będzie rysować kopertę, jak i może wypaść z teleskopów. Drugie kryterium podczas wyboru zegarka to kolorystyka. Tu możemy wybrać pasek w kolorze koperty lub skłonić się do bikolorowej wersji na przykład złoto-srebrnej. Dzięki takiemu wyborowi zegarek damski stanie się niezwykle uniwersalnym dodatkiem, pasującym zarówno do złotej, jak i srebrnej biżuterii. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

 
bransoleta do zegarka damska
 

Bransoleta klasyczna czy typu mesh? To kwestia bardzo indywidualna, ale klasyczna bransoleta do zegarka, szczególnie wersja masywniejsza, nada modnego lekko męskiego charakteru. Idealnie sprawdzi się do oversizowej białej koszuli. Żeby dopasować rozmiar takiej bransolety do zegarków, trzeba posiadać specjalistyczne narzędzia lub oddać zegarek do zegarmistrza. Bransolety typu mesh są delikatniejsze, subtelnie dopełniają stylizację. W przypadku meshowej bransolety, kwestia jej skrócenia jest dziecinnie prosta, wystarczy odpiąć, a następnie przesunąć klamerkę na pasku. Idealnym przykładem marek, które mają wśród swoich propozycji bransolety, idealnie dopasowane do zegarków są: Cluse, Rosefield, Meccaniche Veneziane, Victorinox, Bisset.

 

Pasek czy bransoleta - odmień swój zegarek

Zegarki Cluse jest idealnym przykładem do zobrazowania, jak w łatwy sposób można nadać nowe życie swojemu zegarkowi. Jedna klasyczna, okrągła koperta o różowozłotej barwie i tyle możliwości. Wystarczy uzupełnić kopertę o różowy, subtelny pasek o pastelowo różowej barwie a zegarkowi damskiemu nadamy dziewczęcy urok. Zamieniając pasek na bransoletę typu mesh o kolorze różowego złota, tworzymy kobiecy, elegancki, ponadczasowy dodatek, który idealnie dopełni klasyczne casualowe, jak i eleganckie stylizacje. Przekonaj się sama, jak łatwo jest wykreować zupełnie inny model, mając swój stary, sprawdzony zegarek.

 
zegarku Cluse
 

Zegarek - pasek czy bransoleta?

Dobór odpowiedniego paska, jak i bransolety do zegarka, nie musi być koniecznością w przypadku kiedy taki element ulegnie zużyciu. Niebywałą frajdą jest zakup nowego zegarka, każda kobieta kocha biżuterię, zegarki i wszelkiego rodzaju damskie dodatki. Natomiast zachęcamy do kreatywnego, twórczego podejścia do wymiany paska czy bransolety, możesz wcielić się w rolę projektanta i nadać ukochanemu zegarkowi nowe życie. Zapraszamy na naszą stronę Zegarownia.pl, gdzie czekają na Was zarówno paski, bransolety, jak i gotowe zestawy zegarków z wymiennymi paskami.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.