Nowości na rynku smartwatchy - targi CES 2020

W tym roku na międzynarodowych targach CES w Las Vegas zostało zaprezentowanych kilka ciekawych nowości z rynku smartwatchy. Skagen Falster i jego trzecia generacja, Diesel Fadelite, który przyciąga wzrok oryginalnym designem oraz przełomowy dla fińskiej marki zegarek Suunto 7. Czym się wyróżniają nowe modele? Na jakie innowacyjne funkcje można w nich liczyć? Zobaczcie!

Smartwatch Suunto 7

Nowy smartwatch od Suunto w założeniu ma służyć uniwersalnemu użytkowaniu - pogodzeniu pasji do sportu z intensywnym życiem. Nie jest to więc zegarek, w którym możliwe jest tylko uprawianie sportu. To również “asystent dnia codziennego”. To urządzenie, które pomoże maksymalnie wykorzystywać czas.

Dlaczego ten zegarek jest dla Suunto przełomowy? Jego działanie zapewnia system operacyjny WearOS od Google™. Dzięki temu możliwe i łatwe jest m.in. płacenie poprzez Google Pay™, śledzenie aktywności z Google Fit™. Można również korzystać z tysiąca aplikacji w Google Play. Suunto 7 umożliwia też korzystanie z bezpłatnych map outdoorowych offline - można znaleźć swoje ścieżki lub podążać tymi, na które wskazują mapy popularności.

Jeśli chodzi o design, to jest on zbliżony do poprzednich serii marki, chociażby Suunto 5 czy Suunto 9. Jest to zegarek solidnych rozmiarów, a niektóre wersje kolorystyczne są naprawdę ciekawe pod względem wizualnym.

zegarki Suunto 7 kolekcja

Zegarek jest już dostępny w przedsprzedaży. Szerzej o nowości, jaką jest smartwatch Suunto 7, piszemy w oddzielnym tekście.

Smartwatch Skagen Falster 3

Nowy Falster jest już porównywany do Fossil Gen 5. I faktycznie, jest sporo funkcjonalności, które te dwie serie łączą. Warto jednak odnieść się do porównania z bezpośrednim poprzednikiem, czyli Falsterem generacji drugiej. W nowej kolekcji mamy więc procesor Snapdragon Wear 3100 i dwa razy więcej pamięci niż w poprzedniej serii (teraz 1GB). Jest też głośnik, który umożliwi prowadzenie rozmów z użyciem zegarka, oczywiście po sparowaniu z telefonem. Dzięki głośnikowi możliwa jest też pełniejsza współpraca z Asystentem Google.

Jeśli chodzi o baterię, to również i tutaj jest widoczna poprawa w stosunku do poprzednika. Specjalne tryby pozwalają dopasować działanie zegarka do swoich potrzeb, a dzięki temu zoptymalizować długość działania baterii.

Wygląd? Smartwatche Skagena zawsze słynęły z ciekawego i minimalistycznego wyglądu i były oceniane jako jedne z najładniejszych na rynku. Nie inaczej jest teraz. Oszczędność w detalach, prostu design, który spodoba się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. No i ten mat na kopertach - trzeba przyznać, że prezentuje się to świetnie. Paski oczywiście jak w poprzednich kolekcjach - z mechanizmem do łatwej i szybkiej wymiany. Skagen Falster trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

zegarki Skagen Falster 3

Smartwatch Diesel Fadelite

Teraz coś dla tych, którzy są znudzeni wyglądem klasycznych smartwatchy. Diesel Fadelite to seria transparentnych zegarków - dostępne będą 4 modele - całkowicie przezroczysty, oraz te półprzezroczyste w odcieniach niebieskiego, czerni i czerwieni. Ten smartwatch zdecydowanie przyciąga uwagę designem i przyznajemy, transparentność wygląda naprawdę efektownie.

Jeśli chodzi o funkcje to niczego przełomowego tutaj raczej nie znajdziemy. Będą to klasyczne funkcje dla smartwatcha bazującego na systemie Wear OS. Mamy więc i GPS, i nadgarstkowy pomiar tętna, nie zabrakło też standardu NFC. Całość oparta na procesorze Snapdragon Wear 3100 z pamięcią RAM 512MB oraz 4GB pamięci wbudowanej. Diesel Fadelite będzie dostępny w Polsce w marcu 2020.

zegarki Diesel Fadelite

Nowe odsłony Fossil Gen 5

Sama marka Fossil nie zaprezentowała na targach CES 2020 w pełni nowych serii, a jedynie nowe odsłony dotychczasowej piątej generacji. Mamy więc nowe kolory i ciekawe elementy jeśli chodzi o design. Najnowsze Fossil Smartwatches Gen 5 Garrett - przypominający trochę zegarek typu Diver; nowe wersje kolorystyczne Fossil Gen 5 Julianna i modeli z kolekcji Hybrid oraz kolejne odsłony Fossil Sport - tym razem w wersji Jelly - z półtransparentnymi paskami. I to właśnie te ostatnie wyglądają najciekawiej.

nowe zegarki Fossil Gen 5

Bardzo cieszy fakt, że producenci zegarków biorą pod uwagę sugestie użytkowników smartwatchy i decydują się ulepszać coraz bardziej swoje produkty. Stąd kolejne generacje, nowe wersje kolorystyczne, no i oczywiście zwiększona funkcjonalność. Oby tak dalej! Zainteresowała Was któraś z zapowiedzi? Z pewnością będzie w czym wybierać!

średnia ocena: 5.0