Drewniane zegarki - ekologia i design

Drewniane zegarki - ekologia i design

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

23 lipca 2020

Bardzo popularny jest ostatnio temat ekologii. Ludzie prześcigają się w pomysłach jak pozbawić Ziemię zanieczyszczeń. Naprzeciw wymaganiom klientów wychodzą również producenci zegarków, którzy tworzą ekologiczne zegarki, które tworzone są z tworzywa naturalnego, czyli z drewna.

Dlaczego powinieneś wybrać drewniany zegarek?

Jedną z najważniejszych cech tych produktów, jest ich ukierunkowanie w stronę ochrony środowiska. Marki coraz częściej aktywnie angażują się w kampanie na rzecz ochrony środowiska, a także zwrócenie swoich klientów na tak wrażliwy w ostatnich latach temat. Nie jest to jednak jedyna cecha drewnianych zegarków.

Inną ważną cechą wyróżniającą zegarki drewniane jest ich wyjątkowość. Nie da się przecież wykonać dwóch takich samych modeli, ponieważ nie ma dwóch takich samych drzew. Każdy wykonany jest z wyjątkową pieczołowitością i dbałością o każdy szczegół. Żaden z tak cennych materiałów nie może się przecież zmarnować. Zegarek drewniany to zatem owoc pracy wielu konstruktorów nad małym dziełem sztuki zegarmistrzowskiej.

Jaki zegarek drewniany wybrać?

Coraz więcej marek produkuje swoje modele z drewna. Różnią się one stylem - są te bardziej sportowe oraz te nieco bardziej eleganckie - jednak zawsze mają wspólny element, którym jest drewno. Jakie marki tworzą zegarki drewniane? Przegnajmy się!

Plantwear to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek tworząca swoje urządzenia z drewna. Firma jako pierwsza mówiła o świadomym wybieraniu produktów, które się kupuje, by były one zgodne z zasadą zero waste. Drewno wykorzystywane podczas produkcji posiada certyfikat FSC, czyli legalnie pozyskane z obszarów odpowiedzialnych przyrodniczo, na których najważniejsza jest równowaga ekologiczna. Plantwear mówi głośno o akcji, którą wspiera od wielu lat - „1 zdjęcie = 1 drzewo”. Pracownicy oraz fani marki posadzili wspólnie ponad 2500 drzew w Polsce. Jeśli nadal nie znasz marki Plantwear to warto zapoznać się z jej ofertą. Posiada ona wiele różnych serii, które przez swój uniwersalny styl, pasować będą do każdej stylizacji.

Zegarek drewniany Plantwear

Kolejną z marek, które warto znać, jest firma Kerbholz. Powstała ona z miłości do niebanalnych rozwiązań powstałych w ponadczasowym stylu. Konstruktorom tej marki od początku przyświecały dla cele - równowaga i zdrowy minimalizm. Kerbholz do produkcji swoich zegarków stosuje wyłącznie naturalne, specjalnie impregnowane drewno, które pozyskiwane jest tylko z certyfikowanych leśnictw. Gwarantuje to niepowtarzalne ciepło kolorów oraz unikalną fakturę, ale również pewność, że każdy zegarek powstał bez szkody dla środowiska naturalnego.

Zegarek drewniany Lerbholz

Popularne marki również decydują się na dedykowane serie, w których wykorzystywane jest drewno. Wśród nich są takie firmy jak Pierre Lannier, czy Timberland. Na tarczach tych produktów znajduje się właśnie modne ostatnio drewno. Pozostałe elementy urządzeń są jednak produkowane w tradycyjny sposób - ze stali szlachetnej i skóry. Timberland poszedł jednak o krok dalej i produkty jest marki produkowane są z tworzywa PET, czyli ze 100% przetworzonych plastikowych butelek. Jak widać również marki, które wcześniej uważaliśmy za modowe idą z duchem czasu i myślą o środowisku podczas tworzenia swoich zegarków. Tak trzymać!

Zegarki damskie Pierre Lannier i Timberland

Unikalne zegarki z drewna

To, co jeszcze powinno interesować przyszłych posiadaczy tychże zegarków to ich unikatowość. Każdy z wykonanych drewnianych zegarków jest jest inny, mimo tego samego materiału. Klasyczne modele zegarków są bardziej szkodliwe dla środowiska, ponieważ stal, z których są wykonane, nie pozwala na ponowne wykorzystanie tych elementów. Drewniane zegarki są biodegradowalne, dzięki czemu mogą trafić do ponownego wykorzystania.

Jeśli wyróżnia Cię ekologiczne podejście do życia, ale również dbałość o elegancki styl, na pewno powinieneś zdecydować się na produkty tych marek.

Zegarki drewniane Plantwear Zegarki drewniane Kerbholz

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.