Zegarek sportowy Polar vs Garmin! Starcie sportowych gigantów

Rozmaitości

Zegarek sportowy Polar vs Garmin! Starcie sportowych gigantów

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

29 maja 2024

Dobrze skomponowana dieta i aktywność fizyczna to podstawowe filary zdrowego stylu życia. Aby czuć się dobrze, należy dbać o siebie zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. W obu przypadkach nieocenioną pomocą może okazać się zegarek sportowy, który pomoże Ci na bieżąco śledzić parametry organizmu, jakość snu czy poziom stresu oraz pozwoli monitorować aktywność.

 
 

Garmin vs Polar – gdzie jest różnica?

Zarówno amerykański producent Garmin, jak i fiński Polar to marki będące bestsellerami wśród miłośników aktywnego trybu życia. Tym, co łączy obu producentów, jest szczegółowość pomiarów i rozbudowane funkcje dotyczące analizy treningowej.

 

A czym różnią się produkty proponowane przez firmy? Zegarki sportowe Garmin to najwyższa trwałość i jakość przygotowana na ekstremalne warunki, dlatego sprawdzi się szczególnie wśród fanów sportów wyczynowych. Producent znany jest z serii, które odpowiadają konkretnym dyscyplinom sportowym, dlatego jeśli szukasz zegarka konkretnie do biegania, gry w golfa, fitnessu, pływania czy aktywności taktycznych, w jego ofercie na pewno znajdziesz propozycję dla siebie. Garmin odróżnia od Polara także seria zegarków hybrydowych. Kolekcja Vívomove łączy wygląd tradycyjnego modelu z funkcjonalnością nowoczesnego smartwatcha.

 

Polar skupia się z kolei na całościowym podejściu do aktywności, oferując modele z szeregiem dyscyplin, monitorem zdrowia i licznymi programami treningowymi. Produkty marki świetnie sprawdzają się podczas aktywności outdoorowych, sportów wytrzymałościowych i intensywnych treningów, pozwalając się do nich idealnie przygotować z pomocą licznych testów i specjalnie opracowanych programów.

 
bieganie ze smartwatchem
 

Zegarek Garmin kontra Polar – który wybrać?

Aby podjąć trafną decyzję dotyczącą wyboru zegarka sportowego, należy zadać sobie pytanie: czego oczekuję od smartwatcha? Jeśli trenujesz wybraną dyscyplinę i chcesz skupić się na progresie, szczegółowej analizie wyników i rozwijaniu się w tej konkretnej dziedzinie, warto postawić na dopasowany do niej model Garmin. Jeśli natomiast lubisz próbować nowych aktywności, dobrze sprawdzą się zegarki Polar oraz modele Garmin z bardziej ogólnych kolekcji, np. Venu, Fenix czy Epix.

Jeśli chodzi o funkcje przydatne na co dzień, to w zegarkach Garmin znajdziesz funkcję płatności zbliżeniowych, której Polar na ten moment nie oferuje.

 
kolarstwo z Garminem
 

Serie zegarków Garmin

Jakie serie zegarków Garmin znajdziesz w naszym sklepie? Modele z linii Forerunner, stworzone z myślą o biegaczach, którzy chcą mierzyć swoje wyniki z najwyższą dokładnością. Garmin Venu, czyli produkty łączące elegancki design z rozbudowaną funkcjonalnością. Ogólnosportowe zegarki Fenix oraz Epix dla wszystkich miłośników ruchu. Hybrydowe smartwatche Vívomove. Idealną dla fanów golfa kolekcję Approach czy przeznaczoną dla nurków serię Descent.

 
Zegarek sportowy Garmin

 

Serie zegarków Polar

Wśród propozycji od marki Polar czekają na nas seria Ignite – łatwa w obsłudze i skupiona na osiąganiu celów treningowych, linia Pacer, która zapewnia sportowcom zarówno podstawowe, jak i rozbudowane dane treningowe, stworzona z myślą o sportach outdoorowych kolekcja Grit X, zaprojektowana do intensywnych treningów i sportów wytrzymałościowych linia Vantage oraz idealne na co dzień zegarki Polar Unite.

 
Zegarek sportowy Polar

 

Garmin czy Polar? Wybierz swojego idealnego smartwatcha już dziś!

Zadajesz sobie pytanie – zegarek Polar czy Garmin? Obie marki oferują szeroką gamę kolekcji, z których z pewnością wybierzesz swojego ulubieńca. Smartwatche obu tych firm zdecydowanie są warte uwagi, dlatego polecamy bliżej zapoznać się z oferowanymi przez nie funkcjami i udogodnieniami. Już dzisiaj zajrzyj na naszą stronę Zegarownia.pl i sprawdź, czym mogą Cię zaskoczyć te nowoczesne zegarki sportowe!

 

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.