Richard Mille RM UP-01 Ferrari - najcieńszy zegarek mechaniczy świata

Newsy

Richard Mille RM UP-01 Ferrari - najcieńszy zegarek mechaniczy świata

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

21 lipca 2022

Rynek zegarmistrzowski oferuje wiele różnorodnych i ciekawych modeli, które między sobą różnią się wyrafinowaniem, spektakularnymi dekoracjami, rodzajami mechanizmów i ich formą wykonania. Są takie zegarki, które swoim blaskiem, bogactwem i przepychem przyćmiewają pozostałe inne, są modele niezwykle smukłe i będące przykładem prawdziwej sztuki minimalizmu, a są też te zaskakujące swoimi niestandardowymi i niespotykanymi rozmiarami, o których byśmy nawet nie pomyśleli, że mogłyby zostać skonstruowane. A jednak takie zegarki powstają i robią wielką furorę wśród zainteresowanych na całym świecie. Poznaj światowego rekordzistę w kategorii najcieńszego zegarka na świecie!

 

Najcieńszy zegarek mechaniczny na świecie - Richard Mille RM UP-01 Ferrari

Jeszcze do nie tak dawna najcieńszym rekordzistą był 1,8-milimetrowy zegarek Octo Finissimo Ultra, który został zaprezentowany przez markę Bulgari na targach Watches & Wonders w Genewie w marcu 2022 roku. Jednak ten tryumf nie trwał zbyt długo, bo zaledwie 3 miesiąca po tym osiągnięciu, prestiżowa manufaktura Richard Mille, współpracując z włoską legendą motoryzacji marką Ferrari, dokonała czegoś wręcz niemożliwego. W branży zagościł spektakularny zegarmistrzowski majstersztyk - zegarek premium RM UP-01 Ferrari. 1,75 mm - tyle właśnie milimetrów grubości ma ten model. Tym samym stał się najcieńszym zegarkiem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano.

 

Richard Mille RM UP-01 Ferrari najcieńszy zegarek na świecie

 

Richard Mille RM UP-01 Ferrari - światowy rekord ultracienkiego mechanizmu

Richard Mille RM UP-01 Ferrari prezentuje bezkonkurencyjne wykonanie, pełną funkcjonalność i sportową klasę premium. Jak przystało na najlepszego zawodnika ekstraklasy, ten najcieńszy zegarek skrywa w sobie doskonałość, precyzję, niezawodność i sportową siłę autorskiego mechanizmu mechanicznego z ręcznym naciągiem, prezentujący innowacyjną, odchudzoną do maksimum, konstrukcję kalibru RMUP-01 - ma zaledwie 1,18 mm grubości! Ten specjalny nowy typ wychwytu z tytanowym kołem balansowym został opracowany przez Audemars Piguet Le Locle i Richard Mille.

 

Richard Mille RM UP-01 Ferrari najcieńszy zegarek na świecie

 

Specyfikacja ręcznego mechanizmu RMUP-01 obejmuje:

  • komplikacje godzin, minut i selektora funkcji umożliwiającego wybór pomiędzy nakręceniem głównej sprężyny a ustawieniem czasu,
  • 45-godzinną rezerwę chodu (± 10%),
  • 23 kamienie łożyskujące,
  • częstotliwość uderzeń na godzinę: 28 800 vph (4 Hz),
  • balans, płytę i mostki wykonane z tytanu klasy 5 - stopu biokompatybilnego, wysoce odpornego na korozję i ultralekkiego (90% tytanu klasy 5,6% aluminium, 4% wanadu),
  • sprężynę balansu: AK 3.

Zegarek RM UP-01 Ferrari - eleganckie wykończenie ultrasmukłej obudowy

Po ponad 6000 godzinach prac rozwojowych i testów laboratoryjnych powstał zegarek Richard Mille RM UP-01 Ferrari. Jest to niezwykły cud techniki i ponadprzeciętnych zdolności sztabu wykwalifikowanych inżynierów i projektantów. Prestiżowa manufaktura Swiss Made postawiła na klasyczne rozwiązanie, czyli umieszczenie mechanizmu w środku tytanowej koperty, a nie jak w większości w tego typu modelach, zintegrowanie mechanizmu z zewnętrznymi elementami obudowy. Zaletami zastosowania właśnie takiej konstrukcji są w RM UP-01 przede wszystkim odporność na przeciążenia do 5000 Gs i wodoszczelność do 10 m.

 

Richard Mille RM UP-01 Ferrari najcieńszy zegarek na świecie

 

Elegancki, super smukły projekt zegarka RMUP-01 podkreślają polerowane dekiel i bezel wykończone satynowaniem. Sportową estetykę i harmonię dopełnia, wygrawerowany laserowo na przodzie koperty, kultowy koń z logo Ferrari. Zamysł stworzenia ultracienkiego modelu dopełnia zestawienie obudowy z czarnym gumowym paskiem zapinanym na rzep.

 
 

Zegarki ultra slim od cenionych firm zegarmistrzowskich

Ekskluzywny, najcieńszy zegarek na świecie Richard Mille RM UP-01 Ferrari należy do limitowanej kolekcji. W nakładzie powstanie jedynie 150 dostępnych egzemplarzy, a cena jednego osiągać będzie prawie 1 700 000 CHF (~8 100 000 PLN) plus podatek. Robi wrażenie.

Jeśli fascynują Cię zegarki garniturowe o ultracienkiej konstrukcji dostępnych w przystępnych cenach, koniecznie zajrzyj na naszą stronę sklepu internetowego. Znajdziesz tam bogatą ofertę damskich i męskich zegarków slim oraz ultra slim od takich cenionych producentów jak m.in.: Frederique Constant, Doxa, Michel Herbelin, Obaku, Plantwear czy Roamer!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.