Marka Szturmanskie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych rosyjskich firm zajmujących się branżą zegarkową. Ich wysokiej klasy produkty to efekt wieloletnich doświadczeń, zaś prestiż wziął się od elitarnego pochodzenia ich pierwotnych właścicieli. Zegarek Szturmanskie pojawił się nawet w kosmosie na ręce Mirosława Hermaszewskiego.

czytaj dalej

Szturmanskie Zegarki - Sturmanskie

(7)

Popularność
  1. -40%
  2. -40%
  3. -40%
  4. -40%
  5. -40%
  6. -40%
  7. -40%
Popularność

Marka Szturmanskie to wieloletnia tradycja, której założeniem od początku jej istnienia jest produkcja niezwykle precyzyjnych i wyjątkowych zegarków. Firma powstała w 1949 roku, jako odpowiedź na potrzeby szkoły wojskowej w Związku Radzieckim. Każdy absolwent z dyplomem został uhonorowany zegarkiem Sturmanskie, dzięki czemu marka zdobyła elitarny status. Z czasem modele stały się ogólnodostępne, a grupą docelową, która najchętniej korzystała z usług Sturmanskie byli piloci. Prawdziwy i doceniony na skalę światową prestiż marka zdobyła w 1961 roku, kiedy to Jurij Gagarin zabrał ze sobą zegarek Szturmanskie na pierwszy podbój kosmosu. Bogata historia marki świadczy o tym, jak dużą wagę przykładano do wyprodukowania doskonałego zegarka, a szereg zadowolonych klientów potwierdza, że idea przez ponad 70 lat pozostała ta sama.

Sturmanskich, czyli kosmiczne zegarki prosto z Rosji

Wśród zegarków marki Szturmanskie mamy do wyboru kilka kolekcji. Każda z nich nawiązuje w jakiś sposób do tematyki kosmosu. Często motywem przewodnim dla ich stworzenia był „wyścig kosmiczny” między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim, który toczył się w latach 60. ubiegłego wieku. Jedną z najbardziej znanych serii jest Gagarin - poświęcona słynnemu kosmonaucie, który był pierwszym człowiekiem w przestrzeni kosmicznej. Są to często zegarki limitowane, jak choćby model 2609-1701702, wyprodukowany w ilości 500 sztuk. Swoim designem bezpośrednio nawiązują do ubiegłego wieku, utrzymano je w stylu vintage. Modele Sputnik powstały natomiast na pamiątkę wystrzelenia w kosmos pierwszego sztucznego satelity. Część z nich utrzymano w jednolitych, stonowanych barwach, a pozostałe ozdobiono wizerunkiem globu ziemskiego umieszczonym na tarczy.

Zegarki Sturmanskich - gratka dla fanów historii

Nie można zapomnieć także o linii Arctic, która powstała na specjalne zlecenie dla pierwszej w historii sowieckiej ekspedycji na biegun północny. Tarcze zegarków wchodzących w skład cechują czytelne indeksy arabskie oraz klasyczne kolory. Strela to kolekcja wyjątkowa. Początkowo była produkowana wyłącznie dla wysokiej rangi generałów w wojsku rosyjskim. Obecnie mogą się nią cieszyć wszyscy. Seria Open Space to natomiast upamiętnienie pierwszego spaceru w otwartej przestrzeni kosmicznej, który miał miejsce 18 marca 1965 roku. Statkiem użytym do lotu był Voskhod-2.

Zegarki Szturmanskie - dla kogo?

Wśród potężnej kolekcji zegarków Sturmanskie można odnaleźć również Linię „Traveler”, która powstałą z myślą o osobach, które ciągle podróżują, ponieważ na tarczy zegarka znajduje się 24 strefy czasowe. Zegarki wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal szlachetna czy paski wykonane z naturalnej skóry. W środku znajdziemy mechanizmy automatyczne i kwarcowe, które pochodzą od uznanych producentów takich jak Vostok, Miyota czy Seiko. Zegarki Sturmanskie to modele dla osób, które pasjonują się lotnictwem i historią, a zegarek nie ma być zwykłym wyznacznikiem czasu, lecz czasomierzem, dzięki któremu można opowiedzieć historię.

Sklep z zegarkami Szturmanskie w Warszawie

Wybór eleganckich zegarków o długiej tradycji jest prosty - wybierz zegarki Sturmanskie! Sklep w Warszawie Zegarownia.pl to miejsce, w którym znajdziesz ich szeroki wybór! Nie czekaj - zamów już teraz i sprawdź!

Oficjalny Sprzedawca Sturmanskie – Autoryzowany Sklep – Dystrybutor

Skąd bierzemy rosyjskie zegarki Sturmanskie? Od producenta, za pośrednictwem autoryzowanego dystrybutora! Dzięki temu są one oryginalne, a nasi klienci mają gwarancję ich autentyczności. Wybierz je i Ty, kupując je w naszym sklepie stacjonarnym lub poprzez naszą stronę internetową.