Znana na całym świecie nie tylko wśród miłośników wojskowości zegarki Szturmanskie mogą poszczycić się niebywałą historią, która w przeważającej mierze wpłynęła na ich wygląd, specyfikację oraz określoną klientelę, dla której przeznaczone są ich produkty. Początki marki sięgają roku 1949. Początkowo zajmowała się ona produkcją zegarków tylko i wyłącznie na potrzeby wojska, w swoich planach nie uwzględniając w ogóle cywili. Co więcej, nie każdy z armii miał dostęp do tego sprzętu. Były to bowiem zegarki do zadań specjalnych, a więc przeznaczone dla dowódców i tych spośród wojskowych i osób związanych z aparatem władzy, które miały do wykonania zadania przekraczające skalę zwykłych militarnych czynności. Tak było w przypadku specjalnej serii zegarków, którą otrzymali uczestnicy sowieckiej ekspedycji na Biegun Północny. Z czasem poszczególne modele były coraz bardziej udoskonalane, pełniąc nie tylko funkcję ręcznych czasomierzy, ale także funkcjonalnych, przydatnych sprzętów. Momentem przełomowym dla historii firmy był lot Jurija Gagarina w kosmos. Pierwszy człowiek na orbicie okołoziemskiej miał na ręku właśnie zegarek Szturmanskie.

czytaj dalej

Zegarki Szturmanskie Gagarin

(6)

Popularność
 1. LIMITED EDITION
  -10%
 2. -10%
  Zegarek męski Szturmanskie Gagarin Vintage Zegarek męski Szturmanskie Gagarin Vintage
  Darmowa dostawa 24h
  2 790,00 zł 2 511,00 zł

  Sturmanskie Gagarin Vintage 9015-1271570

  Darmowa dostawa 24h
 3. Odlotowe outletowe⚡
  -30%
 4. Odlotowe outletowe⚡
  -30%
 5. Odlotowe outletowe⚡
  -25%
 6. Odlotowe outletowe⚡
  -35%
Popularność

Nie da się ukryć, że wyczyn Jurija Gagarina, a przy okazji sukces całej radzieckiej myśli technicznej, był ważnym punktem w historii ludzkości. Marka Szturmanskie dla uczczenia jego dokonania, a przy okazji udowodnienia całemu światu, że zegarki przez nią proponowane nie mają sobie równych, wypuściła na rynek specjalny model zegarka, który na cześć pierwszego Rosjanina w kosmosie został nazwany jego nazwiskiem. Data premiery tego konkretnego modelu pokryła się z 50 rocznicą podróży Gagarina.

Ponadczasowy design zegarków Szturmanskie Gagarin

Przygotowany przez firmę model zegarka jest pochwałą klasyki i funkcjonalności. Mocny, skórzany pasek jest pewnym oparciem dla okrągłej, czytelnej tarczy. Umieszczono na niej sporej wielkości cyfry, które dzięki pokryciu ich fluorescencyjną warstwą mogą być odczytywane nawet po zapadnięciu zmroku. Całość chroniona jest szkiełkiem mineralnym, bardzo odpornym na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne. Wartym podkreślenia jest fakt, że zegarek ten jest wodoszczelny do głębokości 30 metrów. Użyta do wykonania koperty stal szlachetna zapewnia delikatnym wewnętrznym mechanizmom należytą ochronę nie tylko przed wilgocią, ale także zabrudzeniami i wstrząsami, które mogą być nieodzowne przy częstym używaniu. Model Gagarin jest znakomitą propozycją dla mężczyzn, którzy cenią sobie prostotę i klasyczną elegancję, ale nie zamierzają na ich rzecz rezygnować z wysokiej funkcjonalności. Zegarek ten jest idealnym kompromisem pomiędzy tymi dwoma założeniami. Swego rodzaju gratkę stanowi też fakt, że ten specjalny, jubileuszowy model został wypuszczony na rynek tylko w ilości 500 sztuk. Biorąc pod uwagę ogromny obszar działania rosyjskiej firmy i jej ogólnoświatową popularność liczba ta jest szczególnie niewielka.

Szturmanskie Gagarin - legendarne zegarki

W naszym sklepie otrzymają Państwo zegarek oryginalnie zapakowany i opatrzony instrukcją obsługi. Ponadto oferujemy gwarancję na okres dwóch lat od daty zakupu.