Bardzo często zdarza się, że firmy, które rozpoczynały swoją działalność jako dostarczyciel sprzętu dla wojska, po otwarciu swojej produkcji na rynki komercyjne specjalizują się w wyposażeniu dedykowanym podróżnikom, odkrywcom i amatorom sportów ekstremalnych. Taka historia przydarzyła się znanemu producentowi zegarków Szturmanskie. Sprawdź naszą ofertę zegarków Szturmanskie Traveler już dziś!

czytaj dalej

Zegarki Szturmanskie Traveler

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Pierwsze produkty sygnowane znakiem Szturmanskie ujrzały światło dzienne w 1949 roku. Znając sytuację polityczną w ówczesnym Związku Radzieckim łatwo się domyślić, że znakomitej jakości zegarki były dostępne tylko dla wysoko postawionych wojskowych oficjeli. Jednakże poboczną działalnością cały czas była produkcja czasomierzy do zadań specjalnych, jak tych, które trafiły w ręce sowieckiej ekspedycji na Biegun Północny. Ogromnym krokiem na przód, który rozsławił firmę i sprawił, że przestano kojarzyć ją tylko i wyłącznie z wyposażeniem militarnym, był pierwszy udany lot człowieka w przestrzeń kosmiczną. W 1961 roku Rosjanin Jurij Gagarin ujrzał naszą planetę z perspektywy jej orbity. Towarzyszył mu specjalny zegarek, właśnie Szturmanski. Kiedy okazało się, że spisał się bez zarzutu stało się jasne, że proponowane przez firmę czasomierze stanowią klasę samą w sobie i mają ogromną przewagę nad innymi produktami dostępnymi na rynku.

Zegarki Szturmanskie Traveler w kosmosie

Wyprawa Gagarina była pierwszą, lecz nie ostatnią, która korzystała z tych zegarków. Inni kosmonauci ze Związku Radzieckiego także z powodzeniem używali ich w czasie misji. Specjalne linie o unikalnych funkcjach trafiły też w ręce tamtejszych podróżników, naukowców i oficjeli marynarki. Kiedy zegarki zaczęły być dostępne dla ludności cywilnej, nie tylko w Rosji, ale także w innych krajach świata, oczywistym wydawało się, że część produkcji będzie poświęcona zegarkom idealnym dla osób, które nie mogą długo usiedzieć na miejscu i kochają podróżować.

Zegarki Szturmanskie Traveler - ponadczasowy wygląd

Modele z serii Szturmanskie Traveler na tle innych produktów rosyjskiego potentata w branży zegarmistrzowskiej wyróżniają się przede wszystkim tym, że są znakomicie przystosowane do orientowania się w zmieniających się strefach czasowych. Wokół tarczy zegara znajduje się ruchomy pierścień, dzięki któremu można sprawdzić aktualny czas w innej strefie. Ponadto jasna, czytelna tarcza została obdarzona dwudziestoczterogodzinnym układem cyfr arabskich. Obok nich znalazło się dość miejsca na chronograf. Kwarcowy mechanizm wykorzystany z zastosowaniem japońskiej technologii gwarantuje niezawodność i długi okres bezawaryjności. Koperta wykonana ze stali szlachetnej chroni delikatne części wewnętrzne zegarka. Czasomierz jest wodoodporny aż do zejścia na głębokość 100 metrów. 

Wykończenie zegarków Szturmanskie Traveler

Zegarki z proponowanej przez nas serii dzielą się w zależności od typu paska. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby lubiące klasyczne, skórzane wykończenie, jak i te, które dobrze czują się w typowo męskich, masywnych metalowych bransoletach. Modele z linii „Traveler” ponadto wpadają w oko dzięki swojej prostocie i braku nachalnych zdobień. Są skromne, doskonale będą nadawały się do codziennych strojów.

Producent oferuje dwuletni okres gwarancyjny. Zegarki posiadają oryginalne opakowanie i instrukcję obsługi.