Firmy cieszące się długą historią i bogatą tradycją bardzo często wypuszczają na rynek linie swoich produktów, które w prosty sposób nawiązują do początków istnienia działalności. Nie inaczej jest w przypadku rosyjskiej marki zegarków Szturmanskie. Przez wiele lat oferowała ona czasomierze tylko i wyłącznie osobom związanym z wojskiem. Specjalizowała się także w zegarkach do zadań specjalnych, a więc takich, które były używane przez podróżników, badaczy albo wyselekcjonowane oddziały armii. 

czytaj dalej

Zegarki Szturmanskie Space Pioneers

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Ogromnym sukcesem firmy Suurmanskie był fakt, że to jej zegarki jako pierwsze trafiły do przestrzeni kosmicznej. Stało się tak po raz pierwszy w roku 1961. Wtedy właśnie Rosjanin Jurij Gagarin dostał się na orbitę okołoziemską i z powodzeniem wrócił do domu. Cały czas towarzyszył mu czasomierz pochodzący właśnie z zakładów Szturmanskie. Spisał się na medal, co otworzyło drogę do produkcji kolejnych modeli, które miały służyć pomocą radzieckim kosmonautom w wykonaniu ich misji.

Kosmiczny zegarek Szturmanskie Space Pioneers

Zegarek, który bez zarzutu działał w tak nietypowym środowisku, jakim jest przestrzeń kosmiczna, musi być bardzo dobry. Sława rosyjskiego producenta objęła cały świat. Nic więc dziwnego, że kiedy zapadła decyzja o wdrożeniu produkcji przeznaczonej z myślą o udostępnieniu czasomierzy ludności cywilnej zainteresowanie było bardzo duże. Sukces na polu komercyjnym okazał się znaczny i zachęcił firmę do kontynuowania tej drogi. Powstawały kolejne linie dostępne dla każdego. Jedną z nich jest „Space Pioneers”. Nazwa nawiązująca w prosty sposób do lotu Jurija Gagarina wskazuje na to, że zegarek łączy w sobie nowoczesność z cechami, które przyczyniły się do powodzenia pierwszego „kosmicznego” egzemplarza marki.

Szturmanskie Space Pioneers - wysoka jakość produktów

Szturmanski Space Pioneers to zegarek wyjątkowo okazały. Koperta szerokości 4,2 cm umożliwia szybkie i łatwe sprawdzenie godziny. Poza cyframi arabskimi na czarnej tarczy znajduje się także datownik, sekundnik i chronograf. Całość jest z jednej strony otoczona porządną warstwą stali nierdzewnej, a z drugiej szkiełkiem mineralnym, trudnym do zbicia czy chociażby zarysowania. Kwarcowy wewnętrzny mechanizm oparty na japońskiej koncepcji jest więc należycie chroniony przed wodą, brudem czy wstrząsami. Wielkim plusem modelu jest fakt, że jest on wodoodporny i to aż do głębokości 100 m. To szczególnie ważne dla mężczyzn aktywnych, lubiących spędzać czas na wysiłku fizycznym, między innymi podczas uprawniania wodnych sportów.

Niezawodny zegarek Szturmanskie Space Pioneers

Pomimo umieszczenia na tarczy kilku dodatkowych mechanizmów całość prezentuje się bez zarzutu. Nie ma się wrażenia przesytu lub zbytniej nieczytelności. Jest to możliwe dzięki doskonałemu rozplanowaniu proporcji poszczególnych elementów i zaprojektowaniu całości w poszanowaniu klasycznych zasad piękna. Kopera została zamocowana na wyśmienitej jakości skórzanym pasku, który jest gwarancja wygody codziennego noszenia. Zegarek łączy więc w sobie wojskową trwałość, sportowy charakter i staromodną elegancję. Jest to mieszanka iście wybuchowa, która odpowiada za sukces tej linii.

Klienci mogą liczyć na okres dwuletniej gwarancji. W oryginalnym opakowaniu obok zegarka znajdzie się instrukcja obsługi.