Zegarki oferowane przez rosyjską firmę Szturmanski są dowodem na to, że wojskowa precyzja i funkcjonalność mogą znakomicie sprawdzić się także w codziennym użytkowaniu. Marka powstała w kilka lat po zakończeniu II Wojny Światowej. Jej początki związane są z produkcją czasomierzy tylko i wyłącznie na potrzeby wojska. Były to bowiem zegarki jak na tamte czasy rewolucyjne- bardzo wytrzymałe, posiadające rozmaite funkcje, idealnie przystosowane do spełniania zadań specjalnych. Najlepszym dowodem potwierdzającym ten stan rzeczy jest fakt, że właśnie tego typu zegarek miał na ręce w czasie swojego przełomowego lotu Jurij Gagarin, pierwszy człowiek w kosmosie. Jego wyprawa była punktem zwrotnym nie tylko dla rosyjskiego przemysłu czy historii podboju kosmosu, ale także dla firmy Szturmanski.

czytaj dalej

Zegarki Szturmanskie Kosmos

(2)

Popularność
 1. -10%
  Zegarek męski Szturmanskie Kosmos Chronograph Zegarek męski Szturmanskie Kosmos Chronograph
  Darmowa dostawado 3 dni
  1 320,00 zł 1 188,00 zł

  Sturmanskie Kosmos Chronograph 6S21-4761393

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawado 3 dni
 2. -10%
  Zegarek męski Szturmanskie Kosmos Chronograph Zegarek męski Szturmanskie Kosmos Chronograph
  Darmowa dostawado 3 dni
  1 320,00 zł 1 188,00 zł

  Sturmanskie Kosmos Chronograph 6S21-4761391

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawado 3 dni
Popularność

Po pierwszej podróży w nieznane dotąd zegarki Szturmanskie stały się częstymi gośćmi w kosmosie. Mieli je na przegubach kolejni pochodzący ze Związku Radzieckiego kosmonauci. Inne serie, odpowiednio zmodyfikowane, były oferowane członkom marynarki, podróżnikom i badaczom udającym się w nieznane, trudne do przeżycia rejony. Z biegiem czasu zegarki stały się dostępne dla ludności cywilnej i to nie tylko na obszarze Rosji, ale i reszty Europy oraz świata. Klasyczny, hołdujący zasadom sportowej elegancji wygląd oraz wysoka jakość sprawiły, że stały się chętnie wybieraną opcją, mogącą konkurować z potentatami z całego świata.

Postaw na jakość z zegarkami Szturmanskie Kosmos

Jedną z ciekawszych linii sygnowanych nazwą Szturmanski jest linia „Kosmos”. Składają się na nią zegarki, których funkcjonowanie opiera się na działaniu japońskiego mechanizmu. Delikatne części są chronione jednak przez grube, wytrzymałe koperty wykonane ze stali szlachetnej.  Mineralne szkiełko okalające cyferblat jest odporne na stłuczenia, a także wszelkiego typu zarysowania, nieodzowne podczas codziennej eksploatacji. Poza subtelnymi wskazówkami i rzymskimi cyframi umieszczonymi na tarczy odnaleźć na niej można między innymi stoper, sekundnik i datownik. Całość pokryta jest fluorescencyjną warstwą, bardzo praktyczną w użyciu. Egzemplarze z tej serii są także wodoodporne.

Niezawodność zegarka Sturmanskie Kosmos

Patrząc na ilość funkcji umieszczoną na tak drobnym przedmiocie, jakim jest zegarek, można by się spodziewać, że będzie on nieporęczny lub mało czytelny. Nic bardziej mylnego. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, białej i brązowej, cyferblaty, wprowadzają ład i sprawiają, że zegarek prezentuje się schludnie. Z kolei zamontowanie koperty na prostym, skórzanym pasku jest ukłonem w stronę wygody i elegancji rozumianej w starym, dobrym stylu. Zegarki te więc są idealne dla mężczyzn, którzy zwracają uwagę na funkcjonalność zakupowanych przedmiotów, ale jednocześnie cenią sobie klasykę i dobre smak. Są one uniwersalne, ponadczasowe i niezwykle wygodne podczas używania każdego dnia.

Klasyka w najlepszym stylu - zegarki Szturmanskie Kosmos

Osoby, które zdecydują się na zakup jednego z modeli zegarków z linii „Kosmos”, mogą liczyć na to, że trafi on do ich rąk oryginalnie zapakowany i z instrukcją obsługi. Oferujemy także dwuletnią gwarancję na produkty tej marki.