Zegarki, które wywodzą się z linii przeznaczonych początkowo dla wojska i innych formacji militarnych i paramilitarnych są łatwe do rozpoznania dzięki swoim przydatnym dodatkowym funkcjom i wyjątkowej wytrzymałości na uszkodzenia. Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy są zegarki z linii „Open Space” proponowane przez rosyjską markę Szturmanskie. Początki firmy sięgają 1949 roku. Produkowano wtedy czasomierze przeznaczone tylko z myślą o wojsku i wyjątkowych zadaniach, jakie miały być przez nie realizowane. Zegarki nie były więc dostępne dla zwykłych śmiertelników. Przewyższały też znacznie produkty, które były wtedy produkowane dla ludności cywilnej. Przede wszystkim były o wiele lepszej jakości, miały cały szereg dodatkowych funkcji, lepiej znosiły niekorzystne środowisko działania, takie jak na przykład bardzo niskie temperatury lub wysokie ciśnienie.

czytaj dalej

Zegarki Szturmanskie Open Space

(11)

Popularność
 1. LIMITED EDITION
  -10%
 2. LIMITED EDITION
  -10%
 3. LIMITED EDITION
  -10%
 4. LIMITED EDITION
  -10%
 5. LIMITED EDITION
  -10%
  Zegarek męski Sturmanskie Open Space Limited Edition Zegarek męski Sturmanskie Open Space Limited Edition
  Darmowa dostawado 3 dni
  1 590,00 zł 1 431,00 zł

  Sturmanskie Open Space Limited Edition NH36-1891770

  Darmowa dostawado 3 dni
 6. LIMITED EDITION
  -10%
  Zegarek męski Sturmanskie Open Space Limited Edition Zegarek męski Sturmanskie Open Space Limited Edition
  Darmowa dostawado 3 dni
  1 990,00 zł 1 791,00 zł

  Sturmanskie Open Space Limited Edition NH36-1891774B

  Darmowa dostawado 3 dni
 7. LIMITED EDITION
  -10%
 8. LIMITED EDITION
  -10%
 9. -10%
  Zegarek męski Sturmanskie Arctic Zegarek męski Sturmanskie Arctic
  Darmowa dostawado 3 dni
  1 750,00 zł 1 575,00 zł

  Sturmanskie Arctic 2432-6821352

  Darmowa dostawado 3 dni
 10. -10%
  Zegarek męski Sturmanskie Luna-25 Chronograph Zegarek męski Sturmanskie Luna-25 Chronograph
  Darmowa dostawado 3 dni
  2 020,00 zł 1 818,00 zł

  Sturmanskie Luna-25 Chronograph 6S20-4785407

  Darmowa dostawado 3 dni
 11. -10%
  Zegarek męski Szturmanskie Open Space Automatic Zegarek męski Szturmanskie Open Space Automatic
  Darmowa dostawado 3 dni
  1 490,00 zł 1 341,00 zł

  Sturmanskie Open Space Automatic NH35-1811841

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawado 3 dni
Popularność

Punktem przełomowym w historii marki był lot Jurija Gagarina w kosmos. Miał on ze sobą zegarek Szturmanski, który nie zawiódł ani przez moment w czasie tej emocjonującej wyprawy. Otworzyło to później drogę dla produkcji serii zegarków przygotowywanych właśnie na potrzeby radzieckich kosmonautów. Do tych czasów wielkiego przełomu i rozsławienia marki na naprawdę szeroką skalę nawiązuje proponowana linie „Open Space”.

Za co cenimy zegarki Szturmanskie Open Space?

Zegarki rosyjskiego potentata w branży zegarmistrzowskiej pomimo wielu lat obecności na rynku i przejścia z produkcji na potrzeby armii do produkcji masowej nie straciły na swoim wyjątkowym charakterze. Wprost przeciwnie, udało w sposób mistrzowski pogodzić się niezwykłą funkcjonalność i gwarancję niezawodności z prostym, klasycznym designem, który idealnie wkomponował się w styl wielkich miast. Ta konkretna linia wyróżnia się jednak kilkoma unikatowymi cechami. Przede wszystkim uwagę przyciąga oryginalna, dwudziestoczterogodzinna tarcza. Duża koperta wykonana ze stali szlachetnej znakomicie przylega do ręki, dając poczucie solidności i niezawodności. Na cyferblacie umieszczono dodatkowo poręczny datownik. Szkło mineralne skutecznie ochrania delikatne mechanizmy przed uszkodzeniem, samo w sobie jest na tyle wytrzymałe, że nie trzeba obawiać się o jego stłuczenie. Bardzo ważną cechą tych zegarków jest także fakt, iż dzięki specjalnemu mechanizmowi można nosić ten zegarek cały czas bez konieczności jego nakręcania. Jest to także model wodoszczelny i to do niebagatelnej głębokości 100 m. Słowem- to znakomite połączenie wysokiej jakości, funkcjonalności i prostoty wykonania.

Klasyczny wygląd zegarków Szturmanskie Open Space

W kontekście zegarków nie mniejsze znaczenie od ich parametrów technicznych ma także wygląd. W przypadku wielu mężczyzn zegarek na ręce jest jedyną formą, którą można podciągnąć pod zakładany przez nich element ozdobny. Muszą więc być po prostu ładne i eleganckie w sposób uniwersalny. Egzemplarze z kolekcji „Open Space” to zadanie spełniają. Proste cyferblaty, klasyczne skórzane paski, różne kolory tarczy do wyboru okazały się strzałem w dziesiątkę dla tysięcy wiernych klientów.  

Klienci otrzymają zegarek wraz z dwuletnią gwarancją. Dotrze on do nich także w oryginalnym opakowaniu.