Zegarki Szturmanskie to bardzo znana marka, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom ekskluzywnych, znakomitej jakości czasomierzy. Jest to rosyjska firma, która zaczynała od produkcji zegarków na potrzeby wojska. Okres największej świetności i potwierdzenia swojej dominacji w branży przyszedł w roku 1961. To właśnie wtedy Jurij Gagarin, Rosjanin, został pierwszym człowiekiem, który odbył udany lot w przestrzeń kosmiczną i wrócił cało do kraju. Na pokładzie jego statku towarzyszył mu zegarek Szturmanski, wykonany specjalnie na jego przełomową podróż.

czytaj dalej

Zegarki Szturmanskie Arctic

(4)

Popularność
 1. -10%
  Zegarek męski Szturmanskie Arctica Zegarek męski Szturmanskie Arctica
  Darmowa dostawa 24h
  1 850,00 zł 1 665,00 zł

  Sturmanskie Arctica 2416-6829349

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24h
 2. -10%
  Zegarek męski Szturmanskie Arctica Zegarek męski Szturmanskie Arctica
  Darmowa dostawa 24h
  1 690,00 zł 1 521,00 zł

  Sturmanskie Arctica 2416-6821350

  Darmowa dostawa 24h
 3. -10%
  Zegarek męski Szturmanskie Arctica Zegarek męski Szturmanskie Arctica
  Darmowa dostawa 24h
  1 690,00 zł 1 521,00 zł

  Sturmanskie Arctica 2416-6821349

  Darmowa dostawa 24h
 4. -10%
  Zegarek męski Szturmanskie Arctica Zegarek męski Szturmanskie Arctica
  Darmowa dostawado 3 dni
  1 850,00 zł 1 665,00 zł

  Sturmanskie Arctica 2416-6829350

  Darmowa dostawado 3 dni
Popularność

Zegarki Szturmanskie kojarzone są w branży zegarmistrzowskiej z eksploracją kosmosu najbardziej kojarzy się ta marka, co zresztą podkreślają sami producenci, nazywając poszczególne komercyjne linie na cześć osiągnięć radzieckiej myśli kosmonautycznej. Jednak pamiętny lot Gagarina nie był jedyną ekstremalną sytuacją, w której sprawdziły się te zegarki.

Poznaj historię marki Szturmanskie

Nie każdy wie, że z produktów rosyjskiej marki korzystali nie tylko przedstawiciele armii, ale także naukowce, badacze i odkrywcy z terenów Związku Radzieckiego. Na długo przed rokiem 1961, a więc podróżą Jurija Gagarina, zegarki Szturmanskie zostały wykorzystane podczas pierwszej rosyjskiej wyprawy na Biegun Północny. W tamtych czasach zrobienie czasomierzy na tyle solidnych, aby były w stanie poradzić sobie z niezwykle niskimi temperaturami, było czymś niewiarygodnym. Inżynierom jednak ta sztuka się udała. Aby upamiętnić tamto wydarzenie w historii marki, wypuszczona została na rynek szeroko dostępna kolekcja Szturmanskie Arctic. Nawiązuje ona do podróży na Biegun Północny nie tylko z nazwy. Zegarki z tej linii wyróżnia bowiem chłodna, surowa, prosta estetyka. Dominującymi barwami jest tutaj czerń i biel, tylko niektóre egzemplarze są nieco ocieplone dzięki zastosowaniu skórzanego paska w naturalnym, brązowym odcieniu. Okrągły cyferblat o szerokości 4 centymetrów jest z jednej strony chroniony przez kopertę z naprawdę grubej warstwy stali szlachetnej, z drugiej przez szkiełko mineralne, odporne na zarysowania i poważniejsze uszkodzenia mechaniczne. W głębi koperty znajduje się kwarcowe serce, które jest efektem szwajcarskiej myśli technologicznej. Działa więc za pomocą bateryjki, trudno go rozładować i może poszczycić się imponującą precyzją. Większość modeli ma na tarczy wytłoczenia przypominające kompas. Dodatkowo bardzo przydatnym elementem jest ruchoma obręcz dookoła tarczy, za pomocą której można sprawdzić bieżący czas w innych strefach. Niektóre egzemplarze mają na cyferblacie osobne miejsce na datownik. Część z nich jest także obdarzona odblaskowymi elementami, które sprawiają, że godzinę można sprawdzić przy kiepskich warunkach atmosferycznych lub po ciemku.

Wyjątkowe zegarki Szturmanskie Arctic

Zegarki Szturmanski Arctic charakteryzują się bardzo prostymi, przejrzystymi tarczami i brakiem jakichkolwiek zdobień. Umocowaniem są skórzane paski niezwykle wysokiej jakości. Zapewniają komfortowe użytkowanie i swobodę ruchów. Czasomierze wpadną w oko mężczyznom, którzy przede wszystkim cenią sobie funkcjonalność i wysoką użyteczność wybieranych przez siebie produktów. Co bardzo istotne, producent obiecuje dwuletnią gwarancję na swoje zegarki. Zostają one ponadto dostarczone do klientów w oryginalnym opakowaniu i z instrukcją obsługi.