Firma Fossil ma swoje początki w latach osiemdziesiątych, kiedy zegarki były głównie urządzeniami odmierzającymi czas. Marka, która dopiero powstawała wtedy i rozpoczynała działalność pod inną nazwą, chciała odejść od tradycyjnego postrzegania czasomierzy. Zatrudniając projektantkę Lynne Stafford, firma szybko wspięła się na szczyt. Pierwsza kolekcja była inspirowana stylem vintage.

czytaj dalej

Zegarki Fossil Olive

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Dzisiaj marka Fossil nadal sięga do przeszłości, poszukując inspiracji dla swoich kolekcji w latach pięćdziesiątych czy sześćdziesiątych. Ponieważ zainteresowanie wyjątkowymi zegarkami rosło, firma wprowadzała na rynek coraz nowsze kolekcje. Każda z nich powstawała w zgodzie z zasadą, że zegarek ma być funkcjonalny i ozdobny oraz musi posiadać rozsądną cenę. Wyjątkowość produktów Fossil nie budzi wątpliwości.

Piękny styl vintage w zegarkach Fossil Olive

Na rynku pojawiła się miedzy innymi kolekcja Fossil Olive, która jest ukłonem w stronę kobiecej części klienteli. Cała kolekcja to połączenie subtelnych elementów z wysokiej jakości materiałami. W efekcie otrzymujemy bardzo kobiece modele, które idealnie sprawdzą się w pracy, ale nadają się też na wielkie wyjście lub wieczorny wypad z przyjaciółmi. Jest to bardzo stylowa i elegancka kolekcja, w której ogromną rolę odgrywa stal szlachetna oraz cyrkonie. Stal jest materiałem wytrzymałym na uszkodzenia. Nie traci koloru z ubiegiem lat i jest gwarancją trwałości stworzonego z niej elementu. Podczas wykonywania kolekcji Fossil Olive użyto stali do zrobienia delikatnych okrągłych kopert. Stal szlachetna jest tez tworzywem, które wykorzystano do uzyskania niezwykle ozdobnych i subtelnych bransoletek, na których umocowane są koperty. Są to elementy dodatkowo pozłacane, aby uzyskać złoty czy różowy kolor. W zegarkach zastosowano solidny i niezawodny mechanizm kwarcowy, który zasilany jest przez baterię. Precyzyjny pomiar czasu prezentowany jest przez trzy smukłe wskazówki, które umieszczono na okrągłej tarczy. Zamiast indeksów tarczę wysadzono cyrkoniami. Prezentuje się to znakomicie, tworząc skromny, a zarazem elegancki model z serii Fossil Olive. Kryształki wykorzystano także do udekorowania brzegów tarczy, gdzie widzimy estetyczne i lśniące cyrkonie ułożone w rzędach. Możemy zdecydować się na bransoletę z drobnych ogniw lub model stworzony z połączenia większych ogniw w kształcie litery D. Tarczę zabezpiecza mineralne szkiełko, które jest wytrzymałym tworzywem i zapewnia znakomita przejrzystość.

Funkcjonalność zegarków Fossil Olive

Modele z tej linii posiadają wodoszczelność na poziomie 50 m. Są zatem idealnym rozwiązaniem dla kobiet aktywnych, które nie chcą ściągać zegarka na basenie czy podczas urlopu nad wodą. Mechanizm nie ulegnie uszkodzeniu wskutek zamoczeni zegarka. Nie powinniśmy jednak nurkować z takim modelem na ręku. Fossil Olive to elegancka kolekcja, bez zbędnego przepychu. Gładka tarcza, drobne cyrkonie i estetyczna bransoleta dają efekt, jakiego pragnie wiele kobiet. Marce Fossil po raz kolejny udało się stworzyć wyjątkowy i ozdobny model w dobrej cenie. Zegarek Olive to komfort dla użytkowniczki.