Fossil Retro Traveler to kolekcja zegarków, które nawiązują do urządzeń projektowanych w latach pięćdziesiątych oraz sześćdziesiątych. Amerykański producent oferuje nam tutaj szeroki wybór produktów, które mają swój indywidualny styl, łącząc przeszłość ze współczesnością. Takie zestawienie wyszło marce na dobre, gdy w latach osiemdziesiątych wprowadzała na rynek swoją pierwszą kolekcję. Była ona inspirowana dawnymi reklamami z czasopism. Lata trzydzieste, czterdzieste i pięćdziesiąte oddziaływały na wyobraźnię Lynne Stafford, która odpowiada za sukces amerykańskiej marki.

czytaj dalej

Zegarki Fossil Retro Traveler

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Seria Fossil Retro Traveler to powrót do połowy ubiegłego wieku. Niektóre modele zostały zainspirowane zegarkami, z którymi nurkowano w tamtych latach w Europie. Jak widać, pomysły firmy Fossil są bardzo kreatywne, co przekłada się na niepowtarzalne i bardzo oryginalne zegarki dostępne dla klientów. Ważne jest też to, że są one sprzedawane w korzystnej cenie. Takie było założenie firmy już wtedy, kiedy zakładał ją młody Tom Kartsotis. Dzisiaj możemy wybierać wśród gustownych modeli.

Zawsze modny styl retro w zegarkach Fossil Retro Traveler

Uwagę z pewnością przykują zegarki z kolekcji Fossil Retro Traveler. Jak zwykle, zastosowano tutaj wytrzymałe materiały, ponieważ renomowane marki stawiają na jakość i dzięki temu utrzymują się na rynku. Klienci są wymagający i sięgają tylko po produkty spełniające ich oczekiwania. Zegarki Retro Traveler mają sportowy charakter. Nie brakuje im ekskluzywnych tworzyw oraz dokładnych i estetycznych wykończeń. Na białych, niebieskich czy czarnych tarczach pojawiają się też chronografy. Ten analogowy stoper pokazuje nam wyniki na małych cyferblatach znajdujących się na dużej tarczy. W wielu modelach dookoła tarczy biegnie pierścień, na którym znajdziemy oznakowanie minut. Wykorzystano do tego cyfry arabskie. Tarcza jest bardzo czytelna i znajduje się pod wytrzymałym szkiełkiem. Stosuje się tutaj zarówno szkiełko hesalitowe, jak też elastyczne szkiełko mineralne z dodatkowym wzmocnieniem i znakomitą przejrzystością.

Najciekawsze elementy w zegarkach Fossil Retro Traveler

Ciekawą i nietuzinkową propozycją są zegarki Retro Traveler z kolorowymi paskami materiałowymi. Fascynująca kolorystyka przyciąga wzrok i sprawia, że z tym zegarkiem na ręce na pewno wyróżnimy się z tłumu. To odważna propozycja dla osób ceniących oryginalność. Te modele zyskują charakter dzięki soczystej barwie wskazówek sekundnika. Zegarki nawiązujące stylem do modeli nurkowych z ubiegłego wieku powinny same nadawać się do nurkowania. Tak właśnie jest. Modele należące do kolekcji Fossil Retro Traveler posiadają klasę wodoszczelności na poziomie 100 m. Oznacza to, że nie ulegną awarii skutek zachlapania, zamoczenia, a nawet zanurzenia ich pod wodą. Pozwalają na swobodne nurkowanie z wyjątkowym czasomierzem na ręce. W produktach z tej serii zastosowano solidny mechanizm kwarcowy. Wymaga on obecności baterii i bardzo precyzyjnie odmierza czas. Kolekcja Fossil Retro Traveler jest idealnym rozwiązaniem dla osób oczekujących od współczesnych zegarków czegoś więcej, niż tylko pokazywania aktualnej godziny.